Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Договір дарування земельної ділянки

Документи, необхідні для оформлення договору дарування земельної ділянки в Україні

Договір дарування земельної ділянки

Ви хочете подарувати належну вам земельну ділянку дітям, онукам або іншому щасливчику, але не маєте жодного уявлення, що треба робити? Спробуємо допомогти вам розібратися в цьому питанні.

Спершу слід сказати, що дарування або як його прийнято називати дарча оформляється у вигляді нотаріально засвідченого договору дарування. Головною відмінністю договору дарування від інших договорів є його БЕЗОПЛАТНИЙ характер. Ваше право власності в результаті укладення договору дарування припиняється, і виникає право власності у Обдаровуваного, у свою чергу, Обдаровуваний не здійснює у ваших інтересах будь-які дії.

Договір дарування земельної ділянки
 

Оскільки договір дарування - це, передусім, безоплатний договір, то ви не можете зобов'язати Обдаровуваного вчинити на вашу користь будь-які дії: майнові або немайнові.

Сьогодні нотаріус, засвідчуючи договір дарування земельної ділянки, одночасно обов'язково в Державному реєстрі речових прав самостійно реєструє на нового власника право власності. Тобто, Обдаровуваний залишає нотаріуса вже повноправним власником будинку, і немає необхідності вам додатково реєструвати своє право власності в будь- яких інших органах.

При посвідченні договору дарування нотаріус ретельно перевіряє усі документи, подані для укладення договору, наявність арештів і заборон на відчуження земельної ділянки, що фігурує в договорі, дійсність довіреності (якщо договір укладається представником).

Слід вказати, що для укладення договору дарування, сторонами в якому виступають члени сім'ї першого ступеня спорідненості (до них, згідно із законодавством, відносяться батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені), то доход, отриманий як подарунок, підлягає оподаткуванню за нульовою ставкою. При оформленні договору дарування в інтересах інших осіб розмір податку складе 5 %.

Також необхідно пам'ятати, що при укладенні договору дарування до нотаріуса звертаються як Дарувальник, так і Обдаровуваний, їх особиста присутність є обов'язковою умовою для посвідчення договору у нотаріуса.

Документи, необхідні для оформлення договору дарування земельної ділянки в Україні:
  1. Паспорти і реєстраційні номери облікової картки платника податків (раніше згадуваний як ІПН) сторін договору, для неповнолітнього - свідоцтво про народження.
  2. Документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку (державний акт на земельну ділянку, свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, договори купівлі-продажу/дарування/міни, довічного утримання і інші).
  3. Якщо неповнолітні особи виступатимуть сторонами договору, то на укладення договору потрібний дозвіл опікунського органу (якщо сторона договори - неповнолітні особа, то потрібна ще згода батьків на підписання ним договору).
  4. Звіт про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.
  5. Витяг з Державного земельного кадастру.
  6. Якщо нерухоме майно було придбане в шлюбі або дарувальник на даний момент перебуває в шлюбі, в обов'язковому порядку потрібна згода подружжя на укладення такого договору дарування, свідоцтво про шлюб або свідоцтво про розірвання шлюбу.
  7. Якщо договір укладатиметься від вашого імені представником за довіреністю, то потрібна така довіреність, паспорт і реєстраційний номер облікової картки платника податків (раніше згадуваний як ІПН) повіреного.


Схожі матеріали:

👁 817
Категорія: Правова допомога
Теги: земельна ділянка, Договір дарування
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як боротися з колорадським жуком на діля...

/_pu/62/60439553.jpg

Взгляд мужчины на удивительный минет

/_pu/62/67133550.jpg

Покрасить машину самостоятельно или дове...

/_pu/66/37390021.jpg

Преимущества поликарбонатных стекло и ко...

/_pu/66/53273029.jpg

5 дій, що вказують на закоханість чолові...

/_pu/66/67880655.jpg

Урожай перців доведеться збирати кілька ...

/_pu/63/67026807.jpg

Які кущі та дерева варто посадити біля с...

/_pu/62/73212398.jpg

Как ухаживать за орхидеями

/_pu/66/27919520.jpg

Кому потрібно їсти солодкий болгарський ...

/_pu/66/73893362.jpg

Як врятувати троянди від небезпечної поп...

/_pu/63/37540775.jpg

Улюблене місце цвілі та бактерій: як пра...

/_pu/66/32990064.jpg

Чим небезпечний фікус у будинку: про що ...

/_pu/63/49891275.jpg