Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Знайте свої права. Вмійте їх захищати


Знайте свої права. Вмійте їх захищати

Хто встановлює середньоринкову вартість авто?

Порядок визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів установлюватиме Кабінет Міністрів України. А її розмір визначатиме щоквартально Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Ціна на транспортний засіб буде різною для кожної марки, моделі, враховуючи рік випуску та пробіг. Інформація про ціну оприлюднюватиметься на офіційному веб-сайті вказаного міністерства в режимі вільного доступу до 10 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

Чи й справді відмінено збір на обов'язкове пенсійне страхування при купівлі легкових авто?

Ні, не відмінено. Його доведеться сплачувати у разі придбання легкових автомобілів, що підлягають першій державній реєстрації в Україні. Виняток – забезпечення, згідно із законодавством, автомобілями інвалідів або їх успадкування.

А ось при перереєстрації легкових авто цей збір не сплачується. Такий порядок установлено змінами до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», які набули чинності 3 грудня 2012 року.

Згідно зі змінами ставка цього збору залежить від вартості авто і становить:
• 3%, якщо вартість автомашини не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня звітного року;
• 4%, якщо автомашина коштує від 165 до 290 розмірів прожиткового мінімуму;
• 5%, у разі коли вартість перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму.
Нагадаю, що згідно зі статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік», у 2013 році прожитковий мінімум для працездатних осіб становить із 1 січня 1147 грн.

Яким чином оподатковується дохід від продажу автомашин?


І в цьому питанні є зміни, які внесені до Податкового кодексу України. Згідно з ними з 1 січня 2013 року не оподатковується дохід, отриманий від продажу (обміну) протягом року одного з транспортних засобів – легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда. Відчуження ж у цей період двох і більше транспортних засобів оподатковується за ставкою 5%.

Доходом від продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда буде ціна, вказана в договорі купівлі-продажу (міни). Однак вона не може бути нижчою від середньоринкової вартості такого майна або не нижчою від його оціночної вартості, визначеної згідно із законом. Спосіб оцінки обирає платник податку самостійно.

Платник податку під час укладення договору зобов'язаний самостійно сплатити до бюджету податок із доходу від операцій із продажу (обміну) об'єктів рухомого майна.

У разі якщо об'єкт рухомого майна продається (обмінюється) за посередництвом юридичної особи чи фізичної особи – підприємця, такий посередник виконує функції податкового агента стосовно подання до органу державної податкової служби інформації про суму доходу та суму сплаченого до бюджету податку в порядку та строки, встановлені для податкового розрахунку.

Варто знати, що без підтвердження сплати податку на доходи ви не зможете засвідчити договір купівлі-продажу (обміну) легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів у нотаріуса. Тож завітавши до нього, не забудьте взяти із собою документ про сплату податку.

Який розмір державного мита при посвідченні договору купівлі-продажу авто?

У цьому питанні є підстави вас порадувати. Змінами до Декрету Кабінету Міністрів «Про державне мито» з 3 грудня 2012 року зменшено розмір державного мита за нотаріальне посвідчення таких договорів.

Так, якщо автомобіль відчужується дітям, одному з подружжя або батькам, то треба буде сплатити мито у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, тобто 17 грн, у випадках продажу авто іншим особам – із 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Нагадаю, що раніше мито обчислювалося з вартості авто і становило відповідно 1% та 5 % його вартості.

Село Полтавське


Схожі матеріали:

👁 2560
Категорія: Правова допомога
Теги: пенсійне страхування, авто, пробіг, права, прожитковий мінімум

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Как проверить онлайн-казино на безопасно...

/_pu/67/43231702.jpg

Чим корисні заняття сексом?

/_pu/67/99909635.jpg

Топ компонентів масок для обличчя, які з...

/_pu/67/29152693.jpg

Як зробити, щоб орхідея цвіла цілий рік:...

/_pu/67/48207598.jpg

Чому відсутній оргазм?

/_pu/67/45697930.jpg

Секс по кругу: когда не можешь кончить

/_pu/67/00834900.jpg

Процедура зняття особи з реєстрації місц...

/_pu/67/96246886.jpg

Топ-8 помилок жінок під час оральних лас...

/_pu/67/19938384.jpg

Як гральний бізнес України доводить своє...

/_pu/67/18498801.jpg

Ризик розвитку раку при надмірному спожи...

/_pu/67/24557237.jpg

Світові тенденції у сфері гемблінгу та у...

/_pu/67/74629816.jpg

Тантричний секс: 7 причин спробувати

/_pu/67/80356857.jpg