Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Суспільство та життя Психологія Народні заговори


Як зрозуміти, що ви перебуваєте в токсичних відносинах: 5 ознак

Першим кроком до звільнення від токсичних відносин є розуміння того, що ви в них справді перебуваєте. І якщо це так, треба розпочинати роботу над собою


Пара

Токсичні відносини оточують нас повсюдно, в сім'ї, на роботі та в особистому житті.

Найцікавіше, що розпізнати їх досить складно, припинити ще складніше. Адже ми не можемо перестати спілкуватися з коханою мамою, навіть якщо у нас з нею склалися такі стосунки.

Не можемо звільнитися з гарної, високооплачуваної роботи, якщо колега чи начальник втягують нас у токсичні стосунки. Але ще важче розлучитися з коханою людиною.

Але як зрозуміти, що ви у токсичних відносинах? 5 ознак таких відносин:

Нескінченна критика

Найтривожнішим дзвіночком, мабуть, є критика. Партнер постійно підкреслює вашу нікчемність виразами на кшталт: «кому ти крім мене будеш потрібний?», «Тебе ніхто не зможе полюбити», «ти не вмієш нічого робити».

Важливо звернути на це увагу. Адже такі вирази знижують самооцінку, і, зрештою, ви починаєте справді «копатися» в собі і намагаєтеся зрозуміти, що саме робите не так. Якщо партнер знецінює ваші досягнення та ігнорує успіхи, але ви точно про них знаєте, значить відносини стали токсичними.

Психологи радять не зволікати, а намагатися якнайшвидше вийти з таких відносин. Зробити це буде нелегко, але головне розпочати. Згодом усе налагодиться.

Необґрунтовані ревнощі

Пара

Почуття ревнощів сильно псує відносини між партнерами. Спочатку може здаватися милим те, що коханий ревнує до випадкового перехожого, але потім приходить розуміння того, що це вже край.

Згодом партнер наполягатиме на тому, щоб ви не ходили до кафе з подружками, не відвідували батьків. Намагатиметься порушити ваші особисті межі. Але це неприпустимо. Якщо ви не змогли побудувати особисті межі на початку відносин, далі зробити це буде проблематично.

Деякі ревнивці просять надсилати фото, яке підтвердить місце, де ви перебуваєте. Може встановити спеціальний додаток на ваш телефон із геолокацією. Потрібно розуміти, що це межа і такого тирана не виправити.

Добре, якщо все припиниться конфліктами без рукоприкладства, але іноді трапляються й кримінальні історії на ґрунті ревнощів. Токсичні стосунки варто порвати якомога раніше, навіть якщо зробити це буде важко та болісно.

Емоційна гойдалка

Пара

Під даним терміном слід розуміти те, що, або вам дійсно добре з партнером в якийсь момент, нестерпно погано в інший. Коли на позитивних емоціях ви готові зробити для коханого все, що завгодно. Але в момент конфліктів просто ненавидьте його та хочете назавжди розірвати стосунки.

Але зробити це важко, оскільки за конфліктами настає ейфорія. Коханий може приготувати романтичну вечерю, покликати в ресторан і буде просто "душкою". Ви починаєте думати, що він змінився і ще не все втрачено, але дуже помиляєтеся.

Нагадуємо, що в токсичних відносинах гойдалка відбуватиметься із завидною регулярністю.

Співзалежність

Якщо ви вважаєте його найкращим і що після його відходу ваше життя втратить сенс, значить, ви співзалежні. Пам'ятайте, немає незамінних людей, і після розставання ви не повинні втратити сенс життя, а навпаки, знайти його.

Він зробив із вас жертву, адже всі ваші дії та вчинки спрямовані лише на нього, на вирішення його проблем. Якщо ви намагаєтеся абстрагуватися, він знову нагадає, що без нього ви ніхто і нікому не потрібні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Декілька причин, через які батьки обирають рідкісні імена для дітей

Якщо ви все ж таки розлучилися, і вам вдалося вити з токсичних відносин, але не бачите сенсу жити далі, треба щось робити. Відновіть спілкування з подругами та колегами, частіше ходіть на різноманітні заходи. За максимум займіть вільний час, і сенс життя обов'язково повернеться!

Порівняння з минулим партнером

Пара

Порівняння з попередніми партнерами є неприйнятним у здорових відносинах, особливо якщо воно не на вашу користь. Нормальна людина ніколи не скаже, що борщ у колишньої був набагато смачніший, а підлога чистіша.

Він буде берегти кохану від негативу, навіть якщо вона справді не така гарна. Тільки токсична людина порівнюватиме партнера, принижуючи його.

Першим кроком до звільнення від токсичних відносин є розуміння того, що ви в них справді перебуваєте. І якщо це так, треба розпочинати роботу над собою. Так, зробити це буде непросто, але цілком можливо.

Якщо знаєте, що самостійно вам не впоратися, зверніться за допомогою до клінічного психолога. Він допоможе опрацювати страхи, співзалежність та побачити «світло в кінці тунелю».


Схожі матеріали:

👁 185
Категорія: Психологія
Теги: токсичні відносини, психологія, сім'я та відносини

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Світові тенденції у сфері гемблінгу та у...

/_pu/67/74629816.jpg

Что общего у ассистента парковки и ассис...

/_pu/67/72328304.jpg

Що може статися під час місячних

/_pu/67/58535152.jpg

Виховання кошенят: ось як це працює

/_pu/68/83309003.jpg

Пляжный сезон: лучшие советы для идеальн...

/_pu/67/95259717.jpg

Чому кішки іноді лепечуть? Причини для о...

/_pu/68/73392377.jpg

В Австралії запроваджують туристичний зб...

/_pu/67/84924652.jpg

Як зупинити «лістопад» у фікуса: лікуван...

/_pu/67/29807187.jpg

Як гральний бізнес України доводить своє...

/_pu/67/18498801.jpg

Сучасні міські меблі

/_pu/68/61028782.jpg

Секс по кругу: когда не можешь кончить

/_pu/67/00834900.jpg

Топ-8 помилок жінок під час оральних лас...

/_pu/67/19938384.jpg