Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   Зупинимо туберкульоз разом

Щороку 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з захворюванням на туберкуль

Зупинимо туберкульоз разом

Щороку 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з захворюванням на туберкульоз, який у цьому році проходить під девізом: "Боротьба з туберкульозом продовжується.

Використовуйте нові підходи для прискорення процесу"
. Туберкульоз, за визнанням провідних науковців, продовжує залишатися глобальною проблемою.

  Від початку 90-х років минулого століття в усьому світі спостерігається значне зростання захворюваності. Половина населення світу інфікована туберкульозом. Він не ліквідований у жодній країні світу, тому послаблення боротьби з цією недугою у багатьох економічно розвинутих країнах за останні 20-25 років було передчасним.

Ця недуга вийшла з-під контролю, саме тому в квітні 1993 року Всесвітня організація охорони здоров'я (В003) проголосила туберкульоз глобальною небезпекою.

  За прогнозами ВООЗ протягом наступного десятиріччя у світі передбачається 90 млн. нових випадків туберкульозу, більшість із них - у віковій групі від 20 до 49 років серед чоловіків і жінок, тобто у найбільш продуктивний період їх життя. Із захворілих близько ЗО млн. осіб може померти. За критеріями ВООЗ, у 1995 році в Україні зареєстрована епідемія туберкульозу. Майже 8 тисяч наших співвітчизників торік померли від цього захворювання.

  Тому сьогодні - це велика соціальна, демографічна і просто людська проблема. , Офіційна статистика стверджує, що темпи росту епідемії туберкульозу в Україні дещо стабілізувалися протягом 2007-2009 років, а захворюваність на туберкульоз, у порівнянні з 2005 роком, зменшилась на 14,2% і становить нині близько 73 випадків на 100 тис. населення.

  В Україні зберігається високий рівень смертності від туберкульозу (21,2 на 100 тис. населення за даними Міністерства охорони здоров'я і 22,4 на 100 тис. населення за даними Держкомстату). У зв'язку з таким становищем в країні були прийняті Закони України "Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз" та "Прозатвердження Загальнонаціональної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007 -2011 роках".

Рішенням Гребінківської районної ради від 10.08.2007р. затверджена районна програма протидії захворюванню на туберкульоз у 2007-2011 роках.
Контроль за виконанням Програми здійснює районна міжвідомча комісія з боротьби з туберкульозом при райдержад-міністрації, склад та положення якої затверджені розпорядженням голови райдержадміністрації №51 від 19.02.08р. .

   В Гребінківському районі захворюваність на туберкульоз в 2009 році знаходилась на рівні 2008р. і склала 45,9 на 100тис. населення (обласний показник - 56,0 на 100 тис. населення, по Україні - 72,7 на 100 тис. населення). Було зареєстровано 11 випадків захворювання на туберкульоз. Серед дітей випадки захворювання на туберкульоз не реєструвалися ( обласний показник - 3,1 на 100 тис. дитячого населення, по Україні - 8,9 на 100 тис. дитячого населення), із захворілих - 3 бактеріовиділювачі туберкульозу. Всього в районі станом на 1.03 201 Ор проживає 331 хворих на туберкульоз, 41 дитина до 14 років перебуває на обліку з віражем тубпроб .інфікуванням минулих років та бронхоаденітами, із 331 хвооих ня туберкульоз 53 хворі на активну форму В 2009 о смертність від туберкульозу по району становила 8 3 на 100 тис. населення - 2 випадки.

  Туберкульоз - це інфекційна хвороба, яку викликає надзвичайно стійкий узовнішньому середовищі збудник - мікобактерія туберкульозу. Найчастіше джерелом інфекції є хвора на туберкульоз людина, яка виділяє збудника з мокротинням, інфікування відбувається повітряно-крапельним або повітряно-пиловим шляхом. Інфікування мікобактерією туберкульозу не обов'язково призводить до захворювання, але є стани організму, які сприяють прогресуванню інфекції і розвитку захворювання. Виникненню захворювання сприяють фактори ризику, що послаблюють організм, - недостатнє харчування, зловживання алкоголем, куріння, проживання в антисанітарних умовах, виснаження нервової системи внаслідок стресів, супутніх захворювань, таких як цукровий діабет, виразкова хвороба шлунку та після складних оперативних втручань.

  Велике значення має спадковість. Зростає небезпека туберкульозу і для тих, хто часто хворіє на грип, запалення легенів, бронхіт, бронхіальну астму. Кашель, який не зникає і не піддається лікуванню протягом місяця, може свідчити про початкову стадію туберкульозу. Якщо недуга розвивається повільно, хворий нарікає на швидку втому, більу грудях, покашлювання, втрачає сон і апетит, худне, стає знервованим, підвищується температура тіла. Багато хворих на туберкульоз легко переносять початкову стадію, ніби не помічають її і продовжують виконувати свою роботу.

  Типові скарги, які можуть виникати при туберкульозі на початку захворювання -наявність постійного кашлю, що триває понад 2-3 тижні, підвищення температури тіла понад 2 тижні, пітливість, безпричинне схуднення. При виникненні таких симптомів необхідно негайно звертатись до лікаря. Захворювання можна вилікувати в разі своєчасної діагностики та дотримання всіх правил лікування.

  Заходи діагностики та лікування туберкульозу в нашій країні є безкоштовними для пацієнта. Найбільш дієвим способом профілактики туберкульозу є ведення здорового способу життя, заняття фізкультурою та спортом, дотримання санітарно-гігієнічних норм поведінки в побуті, належна увага до стану свого здоров'я. У рамках протидії цьому захворюванню та з метою подолання епідемії туберкульозу в Україні, Всеукраїнська спілка громадських організацій "Коаліція "Зупинимо  туберкульоз разом" ініціювала проведення щорічних  громадських акцій -"Весняних" та "осінніх" наступів українців проти туберкульозу. "Весняні" наступи відбуватимуться в рамках підготовки та проведення  Всесвітнього та Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз.

   "Осінні" - щорічно  розпочинатимуться 1 серпня -день річниці смерті видатної  української поетеси та громадського діяча Лесі Українки від туберкульозу, оголошеного Коаліцією Національним днем вшанування пам'яті жертв туберкульозу.  Проводитимуться "весняні" та "осінні" наступи під гаслом Коаліції "Від обізнаності населення, через спільні дії  до подолання епідемії туберкульозу в Україні!"

  До Всесвітнього дня боротьби з захворюванням на туберкульоз традиційно проводиться місячник боротьби  з цією небезпечною хворобою. Цьогоріч в Полтавській  області він триває з 17 березня по 17 квітня.

   Боротися з туберкульозом - обов'язок кожного з нас.  Тільки спільними зусиллями ми зможемо подолати цю  недугу.

За матеріалами газ. «Гребінчин край»


Схожі матеріали:

Категорія: Лікування
Переглядів: 2305 | Теги: Гребінківський район, інфекція. здоров'я, туберкульоз

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Зелений чай: корисний напій, що тонізує ...

/_pu/62/15193251.jpg

Мандарин: польза для организма и правила...

/_pu/62/40074922.jpg

50 способов употребления авокадо

/_pu/62/82713891.jpg

Свадьба в стиле Бохо: идеи создания боге...

/_pu/62/47163956.jpg

6 місць, де жінка може познайомитись із ...

/_pu/61/52859465.jpg

Взгляд мужчины на удивительный минет

/_pu/62/67133550.jpg

7 ознак жадібної жінки, які бачать оточу...

/_pu/62/47488662.jpg

Який доступний та смачний продукт знизит...

/_pu/62/80528090.jpg