Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

06.07.2019

Полтавщину атакує кукурудзяна метелик


На Полтавщині триває масовий літ шкідника - кукурудзяного метелика


Полтавщину атакує кукурудзяна метеликПро це повідомили у Держпродспоживслужбі.

Відповідно до моніторингу стеблового (кукурудзяного) метелика, який проводять спеціалісти відділу прогнозування фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків, продовжується масовий літ імаго шкідника.

Зокрема в Решетилівському районі на 10 феромонних пастках за добу відловили 12 імаго самців. Але посушливі умови та високі денні температури приводять до висихання яйцекладок. Так з оглянутих 100 рослин культури яйцекладку виявлено на 3 % рослин, відродження гусениць не зафіксовано.
  • ЕПШ стеблового (кукурудзяного метелика) в фазу кукурудзи 6-8 листків становить 18% рослин із кладками яєць. В фазу викидання волоті – формування зернівки ЕПШ становить 1-2 гусениці/рослину за 6-8% заселених рослин з гусеницями І-ІІ віків.
Для обмеження шкідливості стеблового (кукурудзяного) метелика на початку та під час масового відкладання яєць фахівці рекомендують проводити випуск трихограми з нормою 50-100 тис. самиць, знищення бур’янів та квітучих нектароносів. Ефективність трихограми залежить від погодних умов, біологічних показників комахи, чіткого дотримання регламентів, методики та технології застосування трихограми на конкретному полі.

У Держпродспоживслужбі нагадують:

У разі хімічної боротьби рекомендується застосувати препарати, відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Обробітки пестицидами проводити в тиху безвітряну погоду ранком та у вечірні години. Не менше як за дві доби, про час та місце проведення обробітків, необхідно попереджувати Голів сільських і селищних рад, населення села та пасічників. На оброблених ділянках обов’язково виставляють попереджувальні знаки.

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

Згідно статті 18 Закону України  «Про захист рослин» підприємства, установи та організації усіх форм власності та громадяни зобовязані у сфері захисту рослин: проводити систематичні обстеження угідь, посівів, насаджень, продукції рослинного походження, сховищ тощо. В разі виявлення поширення шкідливих організмів інформувати про це центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту рослин (ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області).

Схожі матеріали:
👁 801
Категорія: Полтавщина
Теги: кукурудзяний метелик, Полтавщина, Метелик




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Виконуючи бойове завдання загинув військовий з Полтавщині Виконуючи бойове завдання загинув військовий з Полтавщині
У Полтаві не змогли розминутись два автомобіля: троє осіб... У Полтаві не змогли розминутись два автомобіля: троє осіб...
На Полтавщині 59-річний чоловік на кладовищі підірвався н... На Полтавщині 59-річний чоловік на кладовищі підірвався н...
На Полтавщині перед судом постане колишній керівник підпр... На Полтавщині перед судом постане колишній керівник підпр...
У Полтаві водій Chevrolet Aveo наїхав на 6-річну дівчинку У Полтаві водій Chevrolet Aveo наїхав на 6-річну дівчинку
Під час реанімаційних заходів в одній із квартир Кременчу... Під час реанімаційних заходів в одній із квартир Кременчу...

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ