01.05.2025 У Гребінківській громаді планують закрити малокомплектну гімназію у селі Рудка
| ||
![]() Та й утримувати заклад економічно невигідно. Його планують об’єднати з гімназією у сусідньому селі. Батьки учнів звернулись до міської ради з проханням залишити школу. У малокомплектній гімназії в селі Рудка Гребінківської громади нині навчаються 49 дітей та працюють 13 вчителів. Школу збудували 1991-го року. У Гребінківській громаді на Полтавщині планують закрити малокомплектну гімназію у селі Рудка. Ліквідація вимушена через демографічну ситуацію. Та й утримувати заклад економічно невигідно. Його планують об’єднати з гімназією у сусідньому селі. Батьки учнів звернулись до міської ради з проханням залишити школу. Про це Суспільному розповіла заступниця голови громади Леся Радченко. У малокомплектній гімназії в селі Рудка Гребінківської громади нині навчаються 49 дітей та працюють 13 вчителів. Школу збудували 1991-го року. "У березні 2024-го року, коли розпочались громадські слухання, заступницею міського голови Лесею Радченко було проголошено, що якщо станом на 1 вересня 2025-го року у нашій школі буде налічуватись 45 учнів, то наш навчальний заклад буде функціонувати. І ще наголосила, що тепер у нас є завдання шукати учнів. Діти взагалі, знаєте, в них обурення таке, як у дорослих. Вони не вірять і не хочуть вірити, що нашу школу закриють", — розповіла вчителька Рудківської гімназії Олена Шевченко.
Нині заклад все ж планують ліквідувати, а дітей підвозити до сусідньої школи за три кілометри. Педагогічний колектив та батьки учнів не згодні. "Ми маємо висококваліфікований педагогічний колектив, ми маємо великі просторі теплі класи, окремий харчоблок, збалансоване харчування, обладнане найпростіше укриття, маємо автономну котельню. Закрити – найлегше. Відновити – дуже тяжко", — поділилась представниця батьківського комітету Олена Жила. ![]() На сесію Гребінківської міської ради прийшли вчителі школи та батьки учнів, які проти закриття закладу На сесії міської ради замість голосування за питання закриття відбулось громадське обговорення. "За чотири місяці в нашій громаді народилося 20 дітей, а за цей час померло 135 чоловік. За минулий попередній 2024 рік у нашій громаді народилася 81 дитина. Це говорить про те, що кількість населення у нашій громаді дуже зменшується. Заклади ліквідовує демографічна ситуація", — зауважила заступниця міського голови Леся Радченко.
За словами мати учениці гімназії Олени Височин, кількість учнів у Рудківській гімназії може зростати за рахунок приїзду до села внутрішньо переміщених осіб. "Ми з Луганської області, село Новорозсош (з 2024-го року Плотина – ред.) Старобільського району. В інтернеті знайшли хату, шукали хати в селах, де є школа. От ми третій рік тут живемо. І виявляється, що ми купили хату, а школа зачиняється. Звісно, ми в шоці. Ми втомилися їздити. Але освіту дітям треба дати. Переселенці бачили війну і насамперед нам важлива безпека наших дітей", — поділилась мати учениці гімназії Олени Височин.
Якщо не закрити школу з 1 вересня 2025-го року, доведеться закривати і сусідню в селі Овсюки, куди планують підвозити дітей, розповіла Леся Радченко. Тоді учні змушені будуть їздити до навчальних закладів Гребінки за 13 кілометрів. Утримувати заклад нині економічно невигідно. Якщо ми сьогодні зберігаємо Рудківську гімназію, на наступну весну через рік я вийду до вас сюди знову і буду говорити про те, що ми змушені будемо ліквідувати і Овсюківську гімназію. Зберегти один заклад, об’єднавши наших дітей. Якщо 1 вересня цього року діти Рудківської гімназії наповнять класи Овсюківської гімназії, у нас буде повна, наповнена чудова школа. Видатки на одного учня Рудківської гімназії становлять 123 тисячі, а в Овсюківській гімназії 72 тисячі гривень", — розповіла заступниця міського голови Леся Радченко. "Я думаю не за вашу школу, не за Овсюківську школу, так склалось. Я думаю за весь ваш регіон. Важко отут, але легко міняти все, якщо потрібно", — зауважив голова Гребінківської громади Віталій Колісніченко. Знайти роботу педагогам у разі ліквідації школи буде складно, розповів її директор. Може, декілька людей якось влаштуються, може, пенсіонерів попросять якимось чином звільнитись. Зараз чогось питання це знялось про 45 учнів, почалось все одно, вас треба закрити, щоб врятувати іншу школу. Я думаю, що тут інтереси не дітей і не коштів. Думаю, що це буде розібрано на матеріали, продано та й усе. Моя думка така", — повідомив директор Рудківської гімназії Олексій Ічанський. "Обіцяє ж міська влада, що нас працевлаштують, але я не знаю, куди нас працевлаштують", — додала вчителька Рудківської гімназії Олена Шевченко. З 1 вересня 2025 року уряд не фінансуватиме коштом освітньої субвенції зарплату вчителів у школах із кількістю учнів менш ніж 45 дітей, а з першого вересня 2026 року — менш ніж 60 дітей. "Якщо рішення цього року про ліквідацію Рудківської гімназії буде не прийняте, наступного року ми будемо ліквідовувати п’ять закладів загальної середньої освіти", — розповіла заступниця міського голови Леся Радченко.
Як повідомили у Полтавській ОВА, у регіоні нині 496 закладів загальної середньої освіти. З них – 22 малокомплектні школи, де навчаються менше 45 дітей. Нині тривають громадські обговорення щодо закриття ще чотирьох шкіл. За ліквідацію Рудківської гімназії у Гребінківській громаді депутати голосуватимуть на наступній сесії. ![]() Спортивний зал у Рудківській гімназії на Полтавщині ![]() Фото випускників закладу ![]() Директор Рудківської гімназії Олексій Ічанський ![]() Нагороди вихованців Рудківської гімназії Схожі матеріали: | ||
|
Всього коментарів: 0 | |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ
|
|