Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Обирайте лише сертифіковані будівельні матеріали


Обирайте лише сертифіковані будівельні матеріали

Кожен споживач хоча б раз у житті купував будівельні матеріали та стикався з питанням безпечності та якості придбаного товару.

Цемент, цегла, металопластикові вікна, залізобетонні вироби, керамічна плитка  – цей перелік знайомий кожному з нас. І якщо донедавна будівництво велося тільки влітку, тому що технологічні особливості приготування розчинів були такі, що їх треба було робити при плюсових температурах, то зараз сучасні технології дозволяють проводити ці роботи протягом усього року.

Однак незважаючи на стрімкий розвиток будівельної галузі, питання якості будівельних матеріалів набуває дедалі більшої актуальності.Тож чи завжди компетентний наш вибір і що ми повинні знати про їхню якість та безпечність, щоб звести до мінімуму можливі ризики для здоров’я, придбати товар який з часом «не підведе» та не шкодувати про марно витрачені кошти?

Що не завадить знати про цемент?

Не завадить знати, що до цементів належить досить велика група різноманітних гідравлічних речовин, головною складовою частиною яких є силікати і алюмінати кальцію. Проте, основною сировиною для виробництва цементу служать вапняк і глина, які змішують у певному співвідношенні (75—80% вапняку і 20— 25% глини) та випалюють до спікання при температурі близько 1450 C. Шматки спеклої цементної маси, яку називають клінкером, після охолодження розмелюють, внаслідок чого утворюється сіро-зелений порошок, який і називають цементом.

Змішування цементного розчину з гравієм і щебенем дає бетон. Якщо бетоном наповнити залізний каркас (залізні стержні, дріт тощо), то отримаємо залізобетон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Как избавиться от укачивания в транспорте

Цемент маркується в залежності від двох характеристик – це здатність витримувати певне навантаження і відсоткове співвідношення різних добавок до загального його об’єму. Перший параметр позначається буквами М або ПЦ із певною цифрою.

Наприклад, маркування М 500 показує, що даний вид цементу здатний витримати навантаження в 500 кг/см. Найбільш поширені цементи з маркуванням 300, 400, 500, однак зустрічається продукція і з відміткою 700.

Вміст добавок позначається буквою Д. Наприклад, цемент з позначкою Д20 буде містити 20% добавок. Ця характеристика важлива тому, що відсоток добавок впливає на пластичність і міцність цього матеріалу. Найпопулярнішими марками цементу є марки 400 та 500, вони швидко тверднуть.

Позначка ПЦ розшифровується як (портландцемент), ШПЦ – як шлакопортландцемент. Шлакопортландцемент дешевший, адже до його складу додають понад 35% шлаків. Проте, твердне він довше й менш стійкий до впливу грунтових вод.

Якщо цемент володіє якимись додатковими специфічними властивостями, то про це також зазначають на маркуванні. Наприклад, матеріал, який твердне швидше за всіх, має позначку Б.

Крім того, існує ще цілий ряд спеціальних різновидів цементу, призначених для промислового будівництва (водних чи залізобетонних конструкцій, заглушки газових та нафтових свердловин тощо).

Кольоровий цемент з домішками хімічних барвників використовують для декоративного оздоблення.

Щоб будова не почала руйнуватися

За даними Союзу споживачів України щороку на вітчизняному ринку продають близько 1 мільйона тонн несертифікованого цементу сумнівної якості. Оскільки він реалізовується у вигляді порошку, його легко чимось розбавити. Як правило, з цією метою використовують золу, мінеральний порошок, а то й взагалі пилюку.

На жаль, визначити присутність в цементі непотрібних домішок візуально навряд чи вдасться, як і неможливо «на глазок» визначити його марку. Випробування цементу можна провести винятково в лабораторних умовах і тривають вони аж 28 днів: за цей час цей матеріал змішують з водою, відстежують за скільки розчин затвердіє, а після цього перевіряють на міцність.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Как быстро избавиться от кашля

Тож щоб не потрапити в халепу, категорично не рекомендується купувати цемент де прийдеться: на трасах, з вантажівок, на ринках у випадкових осіб. Як правило, продають таку продукцію без «опізнавальних знаків», в кращому випадку на паперовому мішку буде напис «ПЦ 500» або «М-500» і жодних інших відомостей про товар і його властивості, координати виробника та фасувальника. Це істотне порушення, адже якщо невідомий виробник, то й жодних гарантій, що перед Вами саме будівельний матеріал зазначеної марки, немає.

Отже, купуючи цемент, уважно огляньте упаковку, вона повинна бути міцною, без пошкоджень і мати належне маркування. Крім вищезгаданої інформації, на ній повинен бути вказаний нормативний документ, за яким було виготовлено продукцію та значок трилисника з номером органу по сертифікації. Пам’ятайте, жоден солідний виробник не буде розфасовувати цемент, «як попало».

Обов’язково зверніть увагу на дату виробництва. Науково доведено, що за 1 місяць зберігання цемент втрачає всього 5% від своєї активності. Проте, вже через півроку зберігання цемент може втратити до 50% своїх властивостей! Тому намагайтеся не користуватися матеріалом, який довго пролежав на складі.

Найкраще купувати будівельні матеріали якщо не безпосередньо у виробника, то хоча б в спеціалізованих магазинах, де Вам завжди готові показати усі необхідні дозвільні документи. Вимагайте сертифікат відповідності, наявність цього документу - це одна з гарантій якості товару, яка підтверджується незалежною стороною – органом з сертифікації, та передбачає періодичний контроль якості та безпеки продукції під час дії сертифікату.

Копії сертифікатів відповідності повинні бути, як у відвантажувальних центрів, які займаються фасуванням цементу, так і в магазинів, де його продають. Позначення та найменування цементу в сертифікаті повинно співпадати з маркуванням на мішках. Навіть якщо Вам доведеться заплатити трішки дорожче, Ви без сумніву заощадите, уникнувши багатьох ризиків пов’язаних з використанням матеріалів сумнівної якості, адже застосування неякісного цементу може призвести до того, що з роками споруда почне руйнуватися.

До речі, не забудьте простежити, щоб будівельники, які будуть працювати з цим будівельним матеріалом, клали його «на совість», а не «економили», замінивши левову частину цього будівельного матеріалу піском.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно збирати і готувати гриби

Для цегли головне міцність і морозостійкість

Купуючи цеглу важливо звернути увагу, як на наявність усіх дозвільних документів, так і на її технічні характеристики, зазначені на маркуванні. Так, про міцність цегли «говорить» її марка. Наприклад, марка 100 означає, що цегла гарантовано витримає напругу в 100 кілограмів на 1 квадратний сантиметр. Чим більша міцність, тим дорожча продукція, хоча для малоповерхового будівництва достатньо марок 75-100.

Крім того, цегла має бути морозостiйкою, цей показник теж зазначають спеціальною цифрою.

Наприклад, якщо Ви бачите позначку 15, то це означає, що в насиченому водою станi вона витримає без ознак видимих пошкоджень не менше 15 циклiв поперемiнного заморожування i вiдтавання.

Цей показник може бути й більшим: 25, 35, 50. Для будівель Полтавщини оптимальний показник морозостiйкості повинен бути не нижчим F-25. Застосування цегли марок з найнижчими показниками (75 за мiцнiстю та 15 за морозостiйкiстю) допускається лише для зведення внутрiшнiх перегородок будинків та окремих невiдповiдальних споруд (сараїв, гаражів тощо).

Важливою характиристикою цегли є пустотілість або наявність в ній порожнеч, саме завдяки ним вона легша і краще зберігає тепло. Тому повнотіла цегла без отворів використовується лише для будівництва фундаментів та цоколів.

Пам’ятайте, цегла, яка реалізовується без сертифікатів відповідності, як правило не відповідповідає задекларованим показникам по міцності, морозостійкості та геометричним розмірам.

Трапляються партії, в яких вироби мають тріщини, вапнякові включення, сколи, притупленості, багато недопалених та перепалених виробів. Усі ці невідповідності, як правило, спричинені не дотриманням технології виробництва та технологічної дисципліни.   

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перед купівлею косметичних засобів перевірка обов'язкова

Щоб «очі» Вашого дому служили довго

Віконні профілі повинні бути перш за все якісними, а вже матеріал, з якого їх виготовлено – справа смаку. Так, перевірені століттями вікна з дерева, по-праву вважаються екологічно чистими. Після обробки хорошими антисептиками та фарбами деревина продовжує «дихати», проте, вона вимагає постійного догляду, без якого неодмінно почне псуватися. Дереву властиво реагувати на зміну температури та вологості, воно швидко розсихається під дією сонячних променів, може змінювати форму, колір. Та й коштують якісні дерев’яні вікна значно дорожче від пластикових.

Перевага останніх в тому, що без особливих зусиль з боку споживача, вони служитимуть йому від 20 до 50 років, зберігаючи при цьому бездоганний зовнішній вигляд. Пластикові вікна надійно захищають від холоду та шуму, не пропускають вологу. Щоправда, таке приміщення треба частіше провітрювати.

При виборі віконного профілю має значення країна виробник, кількість камер, ізоляційні характеристики, чим більше у середині профілю відсіків заповнених повітрям, тим він «тепліший». Славу найкращих профілів заслужили німецькі, а ось турецькі - здебільшого розраховані на теплий клімат цієї країни й дуже часто не відповідають вимогам наших стандартів за товщиною стінок.

Велику роль для теплоізоляції відіграє ущільнювач, адже саме він забезпечує герметичність конструкції. Вікно повинно мати як мінімум дві герметичні прокладки, встановлені по всьому периметру.

Також варто пам’ятати, що навіть найкраще вікно може «підвести», якщо буде порушено технологію його монтажу.

На всі віконні профілі, які реалізовуються в Україні, мають бути сертифікати відповідності, які свідчать про те, що вони «з честю» пройшли усі необхідні випробування.

Не секрет, що атмосферу і настрій в оселі створюють шпалери. І хоча в кожного свій смак, щодо їх кольору, малюнка і структури, проте, кожному хочеться, щоб вони не втрачали привабливого вигляду протягом багатьох років. Сучасні виробники пропонують величезний вибір найрізноманітніших шпалер, найоригінальніші з них виготовлені із застосуванням металу, піска, скла і навіть водоростей. То що ж не завадить знати про цю продукцію? Розглянемо спершу кілька дорогих модних різновидів, продавці яких запевняють, що вони прослужать не менше ніж 20-30 років.





До них належать склошпалери, виготовлені із скловолокна, вони являють собою свого роду склотканину. Такий матеріал дуже міцний, витримує багаторазове пофарбування, не рветься, гіпоалергенний, пожежобезпечний, вологостійкий. Склошпалери можна чистити миючими засобами та використовувати в будь-якому приміщенні. Але у них є і серйозні недоліки, під час нарізки на полоси матеріал може викришуватися, тому працювати потрібно в респіраторі, а після поклейки рекомендується провести очистку повітря в кімнаті із застосуванням водяного фільтра, щоб дрібна крихта не потрапила в легені. Тих же вимог необхідно дотримуватися і при знятті шпалер, якщо виникне необхідність їх переклеїти.

Ще одна новинка - піщані шпалери, виготовлені шляхом нанесення на паперову чи флізелінову основу шару піска, який фіксується спеціальними речовинами. Цей матеріал використовують як для внутрішніх, так і для зовнішніх стін. При його поклейці практично не видно стиків. Втім коштує такий матеріал дорого і представдений він практично в одній кольоровій гамі.

«Фанерні» шпалери на основі шпону мають хороші звуко- та теплоізоляціні властивості та добре клеяться навіть на нерівну поверхню. Продаються вони у вигляді нарізаних лістів чи полотен шириною 50-70 сантиметрів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити, якщо кішка дряпає м’які меблі?

Тим, хто не хоче обтяжувати себе роботами з поклейки шпалер, продавці пропонують «рідкий» варіант. Рідкі шпалери – це суміш із натуральних бавовняних, шовкових чи целюлозних волокон з додаванням клею і барвників. Після нанесення цієї суміші на стіну виходить красиве текстурне покриття, яке має хороші теплоізоляційні і акустичні властивості, а також пиловідштовхуючий і антистатичний ефект. Такі шпалери «дихають», вогнестійкі і утворюють поверхню без швів. Їх можна легко наносити як на бетон, так і на штукатурку. Пошкоджені ділянки можна легко відновити.

До екзотичних шпалер відносять тафтинг-шпалери (являють собою синтетичний килим), текстильні шпалери (на паперовій основі, на яку наклеюють нитки з натуральних і змішаних волокон), фетрові (або велюрові) шпалери, джгутові шпалери виготовлені на основі лляного волокна, бувають вони й на основі водоростей, тростини, соломи, бамбука, деревини пробкового дерева. Вся ця продукція потребує хорошого догляду, адже добре вбирає пил, сторонні запахи тощо.

Шпалери на основі серпянки (сітки для армування) та «металеві» шпалери схожі на фольгу, хоч і не такі вибагливі, але аж занадто дорогі і, як кажуть «на любителя».

Доступними за ціною можна назвати вінілові, флізелінові та паперові шпалери, які й користуються найбільшою популярністю серед пересічних громадян. Перші - рекомендують для поклейки в приміщеннях з підвищеною вологістю (кухні, санвузлі, коридорі), оскільки вони вирізняються великою вологостійкістю. Їх дозволяється мити миючими засобами, до того ж, вони не вицвітають. Мінус вінілових шпалер в тому, що вони не пропускають повітря, а дешеві й неякісні, ще й можуть виділяти бензол.

Шпалери на флізеліновій основі – екологічно чистий продукт, адже являють собою нетканий матеріал із целюлозних і текстильних волокон, який не піддається розтягуванню і зсіданню. Ці шпалери легко клеяться на всі види штукатурки. На основі флізеліну випускають і шпалери під фарбування, колір яких можна з роками змінювати.

Традиційні паперові шпалери хороші тим, що добре «дихають» і екологічно чисті. Саме ними рекомендовано обклеювати стіни спальні та дитячої кімнати. Крім звичайних, вони бувають паперово-дуплексними або паперово-акриловими. Перші складаються з двох шарів паперу з рельєфним тисненням або без нього, яке зберігається і після поклейки. Другі являють собою паперову основу, на яку наноситься акрилова піна, такі шпалери мають об’ємний рельєф. На жаль, паперові шпалери вважаються найменш довговічними. Ті з них, що призначені під пофарбування, теж поступаються в довговічності флізеліновим, хоча й виграють у ціні.

Купуючи шпалери, слід пам’ятати, що почастішали випадки фальсифікації якісної продукції відомих марок. Нерідко китайський товар продається як німецький, французький, італійський… При цьому деякі китайські виробники додають у свої шпалери неочищений вінілхлорид - високотоксичну речовину. Якщо людина постійно буде знаходитися в приміщенні, обклеєному ними, у неї з часом може розвинутися астма, а у дітей з’являться алергічні висипи.

Елітні шпалери, зазвичай, мають велику щільність, тому їм не страшні тріщини та вода, при проклеюванні вони не зморщуються, в більшості випадків їх не потрібно розгладжувати, коли вони висохнуть. Неякісні шпалери, навпаки, при проклеюванні поводять себе, наче туалетний папір: розмокають та рвуться. Якщо вони ще й мають стійкий хімічний запах, краще взагалі відмовитися від такого матеріалу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вибрати собі собаку і зрозуміти, що вона твоя?

На жаль, шпалери не входять до переліку продукції, яка підлягає обов’язковій сертифікації в Україні, але на них все одно повинні бути гігієнічні висновки МОЗ та документ про якість, в якому зазначено, відповідно до якого нормативного документу виготовлено продукцію.

Не зайві дрібнички

Як стверджує статистика, із року в рік зростає кількість звернень до лікарів із скаргами на неякісні фарби, лаки та утеплювачі. Токсичні речовини, які вони виділяють, негативно впливають на дихальну систему, нирки, печінку, кров та нервову систему людини. Ці речовини викликають алергічні реакції і можуть спровокувати напади астми. Всі ці неякісні матеріали, як правило, виготовлені контрафактним шляхом і завдають непоправної шкоди не лише здоров’ю споживачів, але й навколишньому середовищу.

Як показує практика, найпростіше зфальсифікувати будівельні суміші – штукатурки, шпакльовки тощо. Причина проста – виготовити їх можна з мінімальними затратами. Проте, від рук фальсифікаторів сьогодні страждають і виробники електротехнічного обладнання – розеток, вимикачів, пристроїв захисного вимикання тощо.

Нерідко у продукції із «зовнішнім виглядом» і логотипом відомої фірми, внутрішня «начинка» з відходів виробництва і бракованих комплектуючих. Експлуатація таких виробів може закінчитися займанням електропроводки.





Матеріали для покриття підлоги теж далеко не завжди безпечні. Наприклад, якщо паркет вважається екологічно чистим матеріалом, то вкритий неякісним лаком, він буде виділяти в повітря ксилол, толуол чи фенол, що може спровокувати у господаря оселі алергічну нежить, головний біль, дратівливість і навіть, безпліддя.. Неякісний ламінат випаровує в повітря формальдегід – високотоксичну речовину, яка згубно впливає на всі органи людини та загрожує повільним отруєнням і навіть появою онкологічних недугів.

Лінолеум, який не відповідає санітарним вимогам, теж виділяє в повітря токсичні речовини. Деякі види ковроліну можуть викликати алергію, адже в силу своєї структури, ковролін є джерелом пилу та мікроорганізмів. В ньому легко заводяться кліщі, тому назвати його екологічно чистим матеріалом, можна з великою натяжкою.

Вимагайте сертифікати та уважно читайте маркування

Отже, обираючи матеріали для ремонту та будівництва, слід бути дуже уважним. Краще віддати перевагу великим торгівельним мережам, де зазвичай, працюють напряму з виробниками, а ось фірми-«невидимки», які подекуди, навіть не мають власного офісу, ліпше обійти десятою дорогою.

Пам’ятайте, віконні профілі, цегла, цемент, залізобетонні плити, черепиця та інші будівельні матеріали, всього більше сотні найменувань, належать до Переліку продукції, яка підлягає обов’язковій сертифікації в Україні. Тому купуючи їх, вимагайте сертифікати відповідності або ж Вам повинні пред’явити довідки про те, що товар не належить до вищезгаданого Переліку.

Головне завдання сертифікації – це незалежне підтвердження відповідності продукції діючим в Україні нормам. Сертифікат відповідності може видаватися, як на партію виробів, так і на продукцію, що випускається серійно. В останньому випадку фахівці органу з оцінки відповідності, який видав сертифікат, продовжують контролювати підприємство, періодично здійснюючи технічний нагляд за випуском сертифікованої продукції.

В сертифікаті відповідності зазначається термін його дії, назва підприємства-виробника, його адреса, назва продукції, на яку виданий сертифікат, зазначені нормативні документи, яким вона повинна відповідати, назва лабораторії де проводились сертифікаційні випорбування.

Державне підприємство «Полтавастандартметрологія» - єдине на теренах області, проводить як обов’язкову, так і добровільну сертифікацію усіх видів будівельних матеріалів та призначене на виконання робіт з оцінки відповідності продукції, процесів і послуг вимогам Технічного регламенту з підтвердження відповідності будівельних виробів, будівель і споруд, прийнятого на відповідність європейській директиві 89/106/ЄЕС. Випробувальна база підприємства дозволяє проводити і радіологічний контроль усіх будівельних матеріалів.

Виробники, які зацікавлені в якості своєї продукції і позитивному іміджі підприємства, без проблем її сертифікують. До речі, як відомо, при проведенні тендерів на постачання матеріалів в будівельні організації, однією з обов’язкових вимог є наявність сертифікатів відповідності і протоколів випробувань.

Імпортна продукція, яка ввозиться в Україну, також повинна пройти обов’язкову сертифікацію на відповідність вимогам чинних в Україні нормативних документів або ж отримати свідоцтво про визнання дозвільних документів інших держав, в разі якщо між двома країнами діють спеціальні угоди і їхня нормативна база в частині вимог до даної продукції, співпадає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Как остаться молодой

Крім того, пластик, лаки, фарби та інші матеріали, які можуть бути токсичними, повинні мати ще й гігієнічні висновки, які свідчать про те, що вони пройшли відповідну експертизу на токсичність, а також паспорти радіологічної безпеки.

Піноутворювачі та інші «новітні» матеріали, на які ще не розроблено нормативні документи, повинні мати технічні свідоцтва, де зазначені їхні фізико-хімічні параметри, обмеження у використанні, якщо такі є, тощо.

Якщо матеріал немає будь-яких супровідних документів, значить він перетнув кордон контрабандним шляхом і є фальсифікатом відомого бренду або виготовлений в підпільних цехах і однозначно не вартий Ваших грошей і нервів.

Як відомо, саме попит формує пропозицію на ринку товарів, а значить змінити ситуацію на ринку під силу кожному з нас. Головне - пам'ятати: та копійка, яку Ви заощадили сьогодні, придбавши дешевший, але неякісний товар, завтра обернеться сотнями й тисячами гривень, витраченими на те, щоб ліквідувати наслідки використання матеріалів, які не відповідають вимогам стандартів.

«Полтавастандартметрологія»


Схожі матеріали:

👁 5377
Категорія: Поради на всі випадки життя
Теги: мішок, Будівельні матеріали, пісок, Склошпалери, шпалери, цемент, стіна. метал, порошок, сертифікат, стандарт



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

Обробка смородини навесні: чим бризкати ...

/_pu/70/26212100.jpg

Прозора жіноча спідня білизна - гарні ко...

/_pu/70/70398749.jpg

Як романтичні фільми руйнують наше уявле...

/_pu/69/91573937.jpg

Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg

Ремонт под Ключ: Творческий Подход к Пре...

/_pu/70/28178354.jpg

Навіщо і куди прикладати капустяний лист...

/_pu/70/49032103.jpg

Диспареунія: що робити, якщо відчуваєтьс...

/_pu/70/06587070.jpg

Як побудувати та не зруйнувати стосунки

/_pu/70/52442605.jpg

Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg