Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


У категорії матеріалів: 211
Показано матеріалів: 201-210
Сторінки: « назад 1 2 ... 19 20 21 22 вперед »


Порядок надання додаткових відпусток

Право на відпустки мають усі громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої приналежності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.

Державні гарантії права на відпустки, умови, тривалість і порядок надання їх працівникам для відновлення працездатності, зміцнення здоров’я,...


   
   Правова допомога | Просмотров: 2569 | | Комментарии (0)

Право на призначення пенсії за вислугу років

Праця - це цілеспрямована діяльність, яка була і залишається важливим фактором формування і розвитку людини.

Умови праці впливають на розмір заробітної плати, на тривалість робочого часу, відпустки тощо. Наприклад, праця водіїв, деяких категорій артистів театрів, працівників освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення, осіб інших професій пов’язана, як правило, із спеціальним стажем їх роботи. Для зазначеної категорії осіб чинним законодавством України передбачена ціла низка пільг.

   
   Правова допомога | Просмотров: 2791 | | Комментарии (0)

Якщо Вас зупинив інспектор ДАІ

З чого почати:
- вас зупинив інспектор ДАІ, зупиняємось згідно ПДР
- залишаючись в авто, привідкриваємо вікно на 1/3 та в темну пору доби зачиняємо двері натиском на фіксатор дверей
- вислуховуємо вітання інспектора, в якому повинно прозвучати ПІБ, посада
- перевіряємо, чи співпадає сказане з його посвідченням особи
- занотовуємо ПІБ, посаду та номер значка інспектора для подальших потреб

   
   Правова допомога | Просмотров: 3664 | | Комментарии (0)


Придбання, відчуження, оформлення та державна реєстрація власності на нерухоме майно

Законодавство України щодо врегулювання порядку придбання, відчуження, оформлення та державної реєстрації власності на нерухоме майно, прав і обов'язків учасників
Бездомність - це соціальне становище людини, зумовлене відсутністю в неї житлового приміщення (будинку, квартири, кімнати тощо), яке б вона могла використовувати для проживання/перебування і в якому могла бути зареєстрованою.

Право громадян України на житло закріплено ст. 47 Конституції України. 

   
   Правова допомога | Просмотров: 2488 | | Комментарии (0)

Право на обов'язкову частку в спадщині

Закон закріплює право фізичної особи призначити спадкоємців шляхом складання заповіту і розподілити спадкове майно, майнові права та обов’язки на свій розсуд.

Разом з тим, у статті 1241 Цивільного кодексу України визначено право певних осіб на отримання частки спадкового майна, незалежно від змісту заповіту закон гарантує визначену частку спадщини, яка називається обов’язковою часткою.
Таким чином, свобода спадкового розпорядження обмежується правом осіб, які закликаються до спадкування незалежно від волі спадкодавця в силу прямої вказівки закону.
 

   
   Правова допомога | Просмотров: 3581 | | Комментарии (0)

Перелік документів, які потрібно подавати нотаріусу для оформлення спадщини у підтврдження факту відкриття спадщини, родинних зв'язків між спадкодавцем та спадкоємцями за законом

Після закінчення визначеного ст. 1270 Цивільного Кодексу України строку для прийняття спадщини (ч.і ст.1270 ЦК - для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини), на майно, що переходить за правом спадкування до спадкоємців, нотаріусом за місцем відкриття спадщини видається свідоцтво про право на спадщину.

Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям, що прийняли спадщину, тобто тим, які постійно проживали разом із спадкодавцем чи подали заяву нотаріусу про прийняття спадщини.

   
   Правова допомога | Просмотров: 3812 | | Комментарии (0)

Порядок отримання витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян

Введення в дію з 20 грудня 2008 року Державного реєстру актів цивільного стану громадян стало знаменною подією у діяльності органів реєстрації актів цивільного стану України. Реєстр - єдина комп'ютерна база даних про акти цивільного стану, внесені до них зміни і доповнення, видачу свідоцтв про реєстрацію актів цивільного стану та витягів з Реєстру. Головною метою запровадження Реєстру було, зокрема, створення єдиної системи обліку актів цивільного стану громадян, ефективне використання його даних для забезпечення прав та інтересів особи.Тобто, громадянин зможе отримати необхідний документ про реєстрацію актів цивільного стану безпосередньо при зверненні до будь-якого відділу реєстрації актів цивільного стану України, що в свою чергу...

   
   Правова допомога | Просмотров: 3861 | | Комментарии (0)

Відмова від прийняття спадщини

Відмова від прийняття спадщиниДля того, щоб визначити, яким чином особа за новим ЦК може  відмовитися від прийняття спадщини, треба повернутись до питання (прро способи її припинення.

 Справа в тому, що прийняття спадщини та відмова від її прийняття тісно пов'язані між собою.    З урахуванням способів прийняття спадщини можна зробити  висновок про існування трьох способів відмови від прийняття спадщини:

   
   Правова допомога | Просмотров: 2358 | | Комментарии (0)

Реєстрація народження дитини при особливій ситуації

Через те, що чоловік і жінка вчасно не оформляють розірвання шлюбів, страждають новонароджені діти. Адже за Правилами реєстрації актів цивільного стану в Україні, якщо дитина народилася до спливу десяти місяців після припинення шлюбу (розірвання шлюбу, смерті) або визнання його недійсним, то батьком цієї дитини запишуть не справжнього, а колишнього чоловіка. У зв'язку з цим виникає багато питань у матерів, які прийшли реєструвати новонароджену дитину з чоловіком, з яким в шлюбі не перебуває.

Подружжя обурюється, що дитину записують не на біологічного батька, а на колишнього чоловіка, і в даному випадку колишній чоловік несе повну відповідальність перед законом за дитину.

   
   Правова допомога | Просмотров: 3892 | | Комментарии (0)

Право на спадкування

Відповідно до ст. 60 Сімейного кодексу країни майно, набуте подружжям за час алюбу, належить дружині та чоловікові на іраві спільної сумісної власності незалежно ід того, що один з них не мав з поважної іричини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Особистою приватною власністю чоловіка (дружини) є:

1)    майно, набуте ним (нею) до шлюбу;
2)    майно, набуте ним (нею) за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;

   
   Правова допомога | Просмотров: 2175 | | Комментарии (0)
ЕНЦИКЛОПЕДІЯ КОРИСНОГО


Зимние поплавочные удочки, удилище на щу...

/_pu/62/57158443.jpg

Найкращі пози для жіночого оргазму

/_pu/64/86522118.jpg

Які трави посадити під яблунею, щоб відл...

/_pu/63/68755156.jpg

Чому груша не плодоносить чи не цвіте: т...

/_pu/63/23339442.jpg

Чому малина росте дрібна: 4 причини, які...

/_pu/63/73069094.jpg

Влітку пригощатимете всіх сусідів, якщо ...

/_pu/63/07881723.jpg

І добрива не потрібні: одна хитрість, зр...

/_pu/63/80229366.jpg

Кроти атакували ділянку: сільський спосі...

/_pu/64/45995426.jpg

5 причин, чому в сучасному світі складно...

/_pu/63/88052829.jpg

Не викидайте цінний продукт для приготув...

/_pu/64/95951629.jpg

Смородина розміром з виноград: секретне ...

/_pu/62/85235731.jpg

1 ложка - і земля родюча, як чорнозем: д...

/_pu/64/46117772.jpg