Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"

Правова допомога
У категорії матеріалів: 215
Показано матеріалів: 11-20
Сторінки: « назад 1 2 3 4 ... 21 22 вперед »


Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. (Відповідно до положень ст.51 Конституції України та ч.1 ст. 24 Сімейного кодексу України).

Загалом подружжя, без дітей, має право спільно подати заяву про розірвання шлюбу дооргану державної реєстрації актів цивільного стану, тобто РАЦСу.

   
   Правова допомога | 👁1487   🗨 (0)

Які права мають клієнти у закладах громадського харчуванняКожна цивілізована компанія, що займається поширенням своїх товарів або послуг, цінує своїх клієнтів. Саме клієнти сприяють бізнесу реально оцінювати якість своїх зусиль, прикладених для створення затребуваних продуктів і сервісів, бути успішним, розвиватися, досягати нових висот.

Повага до уваги клієнта звичайно ж є невід’ємним атрибутом будь-якої компанії.

   
   Правова допомога | 👁1621   🗨 (0)

Порядок відключення комунальних послуг за несплатуДля початку розберемося, коли ви як споживач житлово-комунальних послуг маєте право їх не платити.

Відповідно до ч.3 ст.16 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» (далі-Закон), постачальник зобов'язаний забезпечити споживача якісними комунальними послугами. Також про це йде мова і в ч.3 ст.26 Закону. Тобто, якщо надані послуги були неякісними, ви маєте повне право їх не оплачувати. Але для цього потрібно дотримуватися певного алгоритму дій.

   
   Правова допомога | 👁1530   🗨 (0)

Спосіб, щоб здивувати спадкоємців – секретний заповітЯк відомо, остання воля людини викладається у письмовій формі та засвідчується нотаріусом у встановленому законом порядку. Проте інколи спадкодавці не розкривають зміст свого заповіту та бажають зберегти таємницю до моменту його оголошення.

Як розповіла очільниця Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Ірина СВИСТУН, секретним є заповіт, який посвідчується нотаріусом без ознайомлення з його змістом. Такий документ подається в заклеєному конверті, на якому є підпис  заповідача.

   
   Правова допомога | 👁1455   🗨 (0)

Гребінківське бюро інформує про: Обов’язок батьків брати участь у додаткових витратах на дитинуУчасть батьків у додаткових витратах на дитину регламентована статтею 185 Сімейного кодексу України (далі - СК України), відповідно до якої, той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).

   
   Правова допомога | 👁1256   🗨 (0)

Що слід знати при звільненні за власним бажанням?Перед тим, як приймати рішення звільнятися за власним бажанням, слід знати, що чинне трудове законодавство містить для працівника зобов'язання попередити роботодавця про свій намір (бажання звільнитися) за два тижні. Прості обивателі це зобов'язання називають відпрацюванням. Відповідно звільнитися в будь-який момент не вийде, але в статтях так само передбачені виключні випадки, коли не потрібно обов'язкове письмове попередження роботодавця про свій намір за два тижні. При наявності документального підтвердження передбаченого законом обставини, відпрацьовувати два тижні не доведеться.

   
   Правова допомога | 👁1126   🗨 (0)

Відповідальність за жорстоке поводження з тваринамиЖорстоке поводження з тваринами – знущання над тваринами, завдання побоїв або вчинення інших насильницьких дій, що завдали тварині фізичного болю, страждань і не спричинили тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин, - тягнуть за собою накладення штрафу від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

   
   Правова допомога | 👁909   🗨 (0)

Гребінківське бюро інформує про: набуття права власності на майно на підставі ст. 344 ЦК України – за набувальною давністюУ селах, райцентрах поширеними були і залишаються випадки, коли особа володіє певним майном, будівлею, земельною ділянкою не будучи власником такого майна, без правильно оформлених документів на володіння, проте це відбувається тривалий час. Як правило особа добросовісно та відкрито заволоділа таким майном, а саме майно із часом поліпшується за рахунок праці або коштів володільця.

У таких випадках ЦК України передбачає право володільця на повноцінне набуття права власності із оформленням правовстановлюючих документів через суд на підставі ст. 344 ЦК України – «набувальна давність».

   
   Правова допомога | 👁890   🗨 (0)

Гребінківське бюро правової допомоги Лубенського МЦ з надання БВПД і інформує про Боргову розписку«Тільки розписка про отримання коштів, а не будь-яка ...» розписка про отримання в борг грошових коштів є документом, який видається боржником Позикодавцеві за договором позики після отримання коштів, підтверджуючи як факт укладення договору і зміст умов договору, так і факт отримання боржником від Позикодавця певної грошової суми.

   
   Правова допомога | 👁1108   🗨 (0)

Земельні реформи в Україні31 березня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», яким із 1 липня 2021 року розблоковується ринок земель сільськогосподарського призначення. Та чи можна це вважати завершенням земельної реформи? Очевидно, що ні. Обіг земель сільськогосподарського призначення — це своєрідна «вишенька на торті», проте сам «торт» земельної реформи — це низка супутніх законопроектів, частина з яких уже прийнята, а частина ще тільки має бути ухвалена найближчими місяцями.

   
   Правова допомога | 👁1029   🗨 (0)
ЕНЦИКЛОПЕДІЯ КОРИСНОГО


Как предотвратить повреждение зрительног...

/_pu/70/18888637.jpg

Як зрозуміти, що шкіра зневоднена і їй п...

/_pu/70/33663710.jpg

П'ять ознак того, що ви погана кохан...

/_pu/70/59107736.jpg

Декілька помилок дачників, через які пол...

/_pu/70/57110181.jpg

Ознаки дефіциту вітаміну Е: які продукти...

/_pu/70/82487730.jpg

Декілька порад для успішних кімнатних ро...

/_pu/70/86569805.jpg

Що посадити поряд із капустою, щоб захис...

/_pu/70/15949106.jpg

Хто частіше страждає на психічні розлади...

/_pu/70/85335980.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Посів петрушки: коли і як садити?

/_pu/70/46973056.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Чи можна сипати золу під буряки: 80% гор...

/_pu/70/38509166.jpg