Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   
class="wide-page" > 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Недобросовісне довічне утримання: як захистити себе та своє майно?

Договір довічного утримання (догляду) припиняється зі смертю відчужувача

Недобросовісне довічне утримання: як захистити себе та своє майно?

Кожній людині важливий та без сумніву приємний будь-який прояв турботи. З роками бажання бути для когось потрібним лише збільшується та поступово переростає в необхідність. Для людей похилого віку договір довічного утримання – гарна можливість забезпечити себе належним піклуванням та юридично закріпити ці відносини.

Недобросовісне довічне утримання: як захистити себе та своє майно?
 

Згідно з такою домовленістю, відчужувач (наприклад, особа похилого віку) передає набувачеві у власність нерухоме або рухоме майно, що має значну цінність, а взамін набувач зобов’язується утримувати та (або) довічно доглядати таку особу. Особливістю даної угоди є те, що набувач стає власником майна відразу після передачі. Тому не рідко пенсіонери побоюються та цілком справедливо сумніваються у відповідальному виконанні набувачем своїх обов’язків.

Проте, не варто даремно хвилюватися, Цивільним кодексом України передбачені способи захисту від недобросовісного піклування.

Договір довічного утримання (догляду) може бути розірваний за рішенням суду:
 
1) на вимогу відчужувача або третьої особи, на користь якої він був укладений, у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов'язків, незалежно від його вини. У такому разі відчужувач набуває право власності на майно, яке було ним передане, і має право вимагати його повернення. Витрати ж, зроблені набувачем на утримання та (або) догляд відчужувача, не підлягають поверненню;

2) на вимогу набувача. У разі розірвання договору у зв'язку з неможливістю його подальшого виконання набувачем з підстав, що мають істотне значення, суд може залишити за набувачем право власності на частину майна, з урахуванням тривалості часу, протягом якого він належно виконував свої обов'язки за договором.

Крім того, договір довічного утримання (догляду) припиняється зі смертю відчужувача, до цього моменту набувач не має права продавати, дарувати, міняти майно, укладати щодо нього договір застави, передавати його у власність іншій особі на підставі іншого правочину.

Варто зазначити, що у І кварталі 2021 року на теренах Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) державні та приватні нотаріуси посвідчили 15 договорів довічного утримання, зокрема на Полтавщині – 7, Сумщині – 1 та 7 правочинів – на Чернігівщині.


Схожі матеріали:

👁 1894
Категорія: Правова допомога
Теги: довічне утримання, Договір довічного утримання
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Що робити, якщо відносини «тріщать по шв...

/_pu/65/92788630.jpg

Необычные и самые красивые женские имена

/_pu/65/63702162.jpg

Як закохати в себе дівчину: детальна інс...

/_pu/65/43257749.jpg

Як відрізнити силіконові груди від справ...

/_pu/62/34244353.jpg

Про що не здогадуються безтурботні госпо...

/_pu/64/48174810.jpg

Як врятувати троянди від небезпечної поп...

/_pu/63/37540775.jpg

4 неожиданных послеродовых состояния, к ...

/_pu/64/25201848.jpg

Що підсипати в лунку під час посадки огі...

/_pu/62/19001281.jpg

6 місць, де жінка може познайомитись із ...

/_pu/61/52859465.jpg

Прозорі трусики допомогають жінкам розши...

/_pu/65/29806438.jpg

Бажаєте збирати врожай малини відрами? П...

/_pu/64/38285475.jpg

Навіщо досвідчені городники обривають кв...

/_pu/65/35357624.jpg