Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"

Правова допомога
У категорії матеріалів: 215
Показано матеріалів: 191-200
Сторінки: « назад 1 2 ... 18 19 20 21 22 вперед »


Насильство в сім’ї

Насильством в сім’ї, відповідно до статті 1 Закону України «Про попередження насильства в сім’ї», визнаються будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.

Таким чином, можна виділити наступні обов’язкові ознаки насильства в сім’ї: Прийняття, облік і розгляд заяв здійснюється за місцем проживання постраждалого від насильства в сім'ї або члена сім'ї...

   
   Правова допомога | 👁6539   🗨 (0)

Новітні норми порядку розірвання шлюбу: деякі питання з практики застосування (роз`яснення Мін'юсту від 21.04.2011 року)

7 липня 2010 року набув чинності Закон України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», яким передбачено ряд суттєвих новел та внесено зміни до Сімейного, Цивільного і Цивільного процесуального кодексів України, Закону України «Про нотаріат».

Новітні норми стосуються, зокрема порядку розірвання шлюбу. Так, згідно з положеннями законодавства розірвання шлюбу здійснюється органами державної реєстрації актів цивільного стану та в судовому порядку.

   
   Правова допомога | 👁3478   🗨 (0)

Право інтелектуальної власності на комерційну таємницю

Поняття комерційної таємниці сформульоване в ст. 505 Цивільного Кодексу України:

1. Комерційною таємницею є інформація, яка є секретною в тому розумінні, що вона в цілому чи в певній формі та сукупності її складових є невідомою та не є легкодоступною для осіб, які звичайно мають справу з видом інформації, до якого вона належить, у зв'язку з цим має комерційну цінність та була предметом адекватних існуючим обставинам заходів щодо збереження її секретності, вжитих особою, яка законно контролює цю інформацію.

   
   Правова допомога | 👁7487   🗨 (0)

Реєстрація благодійних організацій

До Гребінківського районного управління юстиції надходять звернення громадян щодо роз'яснення процедури реєстрації благодійних організацій в зв'язку з чим роз'яснюєм :

Відповідно до Закону України «Про благодійництво і благодійни організації» благодійна організація – недержавна організація , головною метою діяльності якої є здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства або окремих категорій осіб згідно з цим Законом. Благодійництво, благодійна діяльність здійснюються на засадах законності , гуманності, спільності інтересів і рівності прав її учасників , гласності, добровільності та самоврядування.

   
   Правова допомога | 👁3649   🗨 (0)

Роботодавець порушує трудове законодавство та Ваші права і Ви маєте намір звільнитися за власним бажанням?

Ознайомтеся з декількома правилами та зверніть увагу на наші поради, перш ніж писати заяву про звільнення. Знання своїх прав дозволить Вам зробити це правильно.

Правило перше.

Відповідно до частини третьої статті 38 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), у разі, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору, працівник має право ...


   
   Правова допомога | 👁3173   🗨 (0)

Договори у сфері житлово-комунальних послуг

На сьогоднішній день актуальним залишається питання укладання договорів у сфері житлово-комунальних послуг, адже це нагальне питання повсякденного життя, яке стосується без винятку усіх громадян.

Останнім часом все частіше до споживачів почали надходити пропозиції від виробників/виконавців житлово-комунальних послуг щодо укладання договорів на надання житлово-комунальних послуг.  Логічним є питання про те, якою інформацією повинен володіти споживач на момент укладання договорів на надання житлово-комунальних послуг, оскільки знання споживачем своїх прав і обов’язків надасть йому змогу вільно орієнтуватися...

   
   Правова допомога | 👁3515   🗨 (0)

Зупинимо насильство в сім'ї

Тривалий час проблема насильства в сім'ї вважалася прерогативою усталених звичаїв та традицій і залишалася поза сферою правового регулювання. Будь-яке втручання у сімейні стосунки з боку держави та суспільства вважалося порушенням таємниці приватного життя та категорично не припускалося.

В Україні існує страшна статистика, згідно якої, в 95% випадків жертвами насильства в сім'ї стають жінки, а в 75% - діти. Не терпіть, не мовчіть, не ковтайте потай сльози. Навіть, якщо сьогодні Ваші діти не потерпають від побоїв, спостерігаючи за Вашим болем, травмується їхня психіка.   
   Правова допомога | 👁4682   🗨 (1)

Спадкування за заповітом

Заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.

Заповіт – це правочин, який фіксує особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. Право на заповіт має фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Воно здійснюється особисто. Вчинення заповіту через представника не допускається. Заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.   
   Правова допомога | 👁3532   🗨 (0)

З 1 січня набирають чинності 4 закони щодо соціальної сфери

З 1 січня 2011 року в Україні набирають чинності 4 закони, що стосуються соціальної сфери.
Про це повідомили УНІАН у прес-службі Мін’юсту з посиланням на Єдиний державний реєстр нормативно-правових актів, утримувачем якого є Міністерство юстиції.

За даними Мін’юсту, в перший день нового року набирає чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім’ям з дітьми" щодо виплати допомоги при народженні дитини".

   
   Правова допомога | 👁3055   🗨 (0)

Корисна інформація "Дітям війни"

Верховною Радою України 18 листопада 2004 року прийнято Закон України № 2195-ІУ «Про соціальний захист дітей війни», який установлює правовий статус дітей війни і визначає основи їх соціального захисту та гарантує їх соціальну захищеність шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки.

Державні соціальні гарантії дітям війни встановлюються з метою визнання на державному рівні важкого життєвого шляху громадян України, чиє дитинство збіглося з роками Другої світової війни, та надання дітям війни соціальної підтримки. Цей Закон набрав чинності з 1 січня 2006 року.<

   
   Правова допомога | 👁7270   🗨 (0)
ЕНЦИКЛОПЕДІЯ КОРИСНОГО


Топ-3 продуктів для сну

/_pu/70/61734948.jpg

Як зрозуміти, що з гормонами – проблеми:...

/_pu/70/76550882.jpg

Какие колпаки на колеса лучше?

/_pu/70/56414015.jpg

Киста почки – что это за патология и ког...

/_pu/70/93957636.jpg

Стрижки з дуже коротким чубчиком: кому й...

/_pu/70/39064184.jpg

Хобі приваблюють дівчат

/_pu/70/91040443.jpg

П'ять ознак того, що ви погана кохан...

/_pu/70/59107736.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Чому не можна лити в бак бензин АІ-95, я...

/_pu/70/84437547.jpg

Як зробити добриво, використовуючи горіх...

/_pu/70/00554111.jpg

Названо найкращі продукти для профілакти...

/_pu/71/42441262.jpg

Які ягоди вважаються найкориснішими для ...

/_pu/70/97567386.jpg