Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


03.04.2018

Чому третього квітня саме час купувати нове взуття, а на зоряне небо дивитися не можна

Якщо комарі з'явилися 3 квітня - це віщує потепління

Чому третього квітня саме час купувати нове взуття, а на зоряне небо дивитися не можнаРаніше третє квітня називали Кирило Качальник і остаточно ховали цього дня сани. На Качальника каталися на санях в останній раз, після чого чистили їх, висушували і ховали до наступної зими.

Дітям казали: "Хоч ревом вий, хоч криком кричи, а після Качальника санки не отримаєш". У хлопців, у свою чергу, починалися з 3 квітня нові забави та дворові ігри. Селяни змінювали взуття на весняний варіант.

У цей день качалися по ріллі і просили добрих духів дати врожай чистого зерна в цьому році. Вважалося, що 3 квітня не можна дивитися на нічне небо, оскільки, якщо побачиш зірку, що падає - це віщує нещастя.

Вважалося, що в цей час до будинків людей наближається лихоманка, яка могла проникнути туди через брудну колодязну воду. Вірили, що від неї можна захиститися за допомогою попелу та пічного вугілля, оскільки саме вони зберігали в собі тепло і силу полум'я. Іноді навіть 3 квітня брали з печі вугілля, загортали в ганчірку і прикладали до хворого місця. Вважали, що лихоманка спеки злякається і втече з дому. Також 3 квітня використовували всілякі змови.

Був ще один спосіб боротьби з хворобами. Три дні хворого парили в лазні, наступні три дні йому треба було ходити вулицею, не покриваючи голову. Після цього знахар приносив у хату миску, наповнену водою, додавав до неї гаряче вугілля. Всі ці речі хворому потрібно було лизнути в той час, поки знахар буде читати змову. Після цього хворому необхідно було випити заговоренной води.

Народні прикмети на 3 квітня

Гроза 3 квітня - рік буде врожайний

Цвіте мати-й-мачуха - зовсім скоро стане ще тепліше

Комарі з'явилися 3 квітня - чекай потепління

Сині хмари на небі - прикмета до того, що буде тепло, але дощитиме

Жовті промені у ранішнього сонця - погода буде гарна

Синиця заспівала 3 квітня - тепло закликає.

Схожі матеріали:
👁 713
Категорія: Актуально
Теги: квітень, весна, народні прикмети, прикмети

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ