Здоров'я
25.01.2022
| ||
Зараз в Україні лише 73% дітей віком до 1 року отримали три дози щеплення від поліомієліту![]() Адже поліомієліт може загрожувати невиліковним паралічем і навіть смертю невакцинованим дітям. Цій темі присвятили брифінг у Департаменті охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації. Поліомієліт в Україні не діагностували протягом останніх 6 років, а на Полтавщині вірус циркулював аж у 1960-х роках. Про це повідомила в.о. директора КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР» Ніна Дурдикулиєва. «У державі оголосили масову інформаційну й вакцинальну кампанію для дітей, які з різних причин своєчасно не отримали щеплення від поліомієліту. До вчора в Україні було зареєстровано 20 випадків, 24 січня – ще один на Закарпатті. На жаль, статистика не втішає, – розповіла Ніна Дурдикулиєва. – Ліків від поліомієліту немає. Єдиний засіб – своєчасна вакцинація відповідно до календаря профілактичних щеплень».
![]() Хворобу викликають поліовіруси, які потрапляють до організму зазвичай через немиті руки та брудну воду. Вірус поширюється непомітно і швидко, дуже часто – безсимптомно. Найбільш вразливі до нього діти віком до 6 років. «В Україні зафіксовано 2 тип поліомієліту. Від нього ми захищаємо дітей тільки інактивованою вакциною, зараз їх розробляють на заводах, щоб завезти в Україну й провести тури вакцинації саме другим типом, – розповіла лікар-імунолог дитячий КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР» Ольга Бастаногова. – Це буде нова вакцина з другим типом. Наші тури складатимуться з кількох етапів. Перший – вакцинація ІПВ всім дітям, які не зробили її вчасно (це 1904 дитини) до року. Далі в країну завезуть вакцину ОПВ із другим типом, і ми розпочнемо вакцинацію усіх дітей до 6 років нею».
![]() В Україні вакцинація від поліомієліту входить до переліку обов’язкових гарантованих державою щеплень. Для того щоб припинити циркуляцію поліовірусу та створити колективний імунітет, необхідно вакцинувати більше 95% дітей. Зараз в Україні лише 73% дітей віком до 1 року отримали три дози щеплення від поліомієліту. Торік у Полтавській області отримали щеплення від поліомієліту 89,7% дітей до 1 року, 91,5% – діти 18 місяців, 89,1% – діти 6 років, 91,2% – діти 14 років. «Досягти сьогодні імунітету не лише при поліомієліті, а й при корі, дифтерії, інших інфекційних захворюваннях можна лише шляхом вакцинації, – розповів директор Департаменту охорони здоров’я ПОДА Віктор Лисак. – Наше завдання – дійти до кожної дитини, яка не отримала ІП, й захистити. Найстрашніше, що це захворювання викликає параліч та може призвести до інвалідності. Вакцини в області достатньо, вакцина 2 типу буде завезена найближчим часом. Зробити щеплення можна за місцем проживання у кожного сімейного лікаря. Головне – наша відповідальність і свідомість».
![]()
| ||
|
Всього коментарів: 0 | |
НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ
|
|