Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Ви знаходитесь у кімнаті для затриманих


Причини і строки утримання особи в КЗД

Кімната для затриманих і доставлених (скорочено – КЗД) – саме в це приміщення, яке в народі дотепно називають «мавпятником», куди в міліції на перших порах поміщаються особи, затримані за вчинення адміністративного правопорушення або за підозрою у скоєнні злочину. КЗД – місце ізоляції доставлених на час з’ясування обставин скоєння ними правопорушень, а не місце відбування покарання, допиту тощо.

 Людина, як правило, утримується там не більше 3 годин, але у виняткових випадках і при особливій потребі така ізоляція може тривати довше (ст. 263 КУпАП). Наприклад, особи у яких при собі виявлена речовина схожа на наркотичну чи психотропну, можуть утримуватись у КЗД до трьох діб, тому що необхідно провести експертизу і встановити походження цієї речовини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спілкування з працівником ДАІ

При цьому, якщо особа утримується довше ніж24 години за моменту затримання, то має бути обов` язкове письмове повідомлення прокурора про це. Моментом затримання в адміністративному процесі є момент складення протоколу про адміністративне правопорушення, а не фактичного затримання як в кримінальному процесі.

Умови утримання особи в КЗД

 Відповідно до чинного законодавства умови тримання в КЗД чітко регламентовані наступним чином:

► у КЗД мають бути двоярусні (одноярусні) ліжка або тапчани з дерев`яним покриттям. При умові залишення на ніч затриманому видаються матрац, подушка з наволочкою, два простирадла та ковдра;

 

► КЗД має бути обладнана умивальником і унітазом. У разі тимчасового нефункціонування санвузла затриманий виводиться до туалету за його бажанням, але не рідше 1 разу на чотири години;

► у КЗД має бути наявне природне та електричне освітлення, а також здійснюватись вентиляція приміщення. Віконні рами у КЗД мають бути обладнані кватирками для провітрювання;

► громадяни повинні утримуватись у КЗД із розрахунку не менше ніж 4 квадратних метри корисної площі на одну особу (без урахування площі, призначеної для умивальника та унітаза);

► при утримуванні в КЗД понад 3 години затриманому надається гаряче харчування: сніданок – з 07.00 до 08.00, обід – з 13.00 до 14.00, вечеря – з 19.00 до 20.00;

► міліціонери зобов`язані забезпечити  окреме тримання чоловіків і жінок; неповнолітніх від дорослих; хворих на інфекційні захворювання від здорових; осіб, які відбували покарання в місцях позбавлення волі, від осіб, які не перебували в зазначених місцях; осіб, які вперше притягуються до кримінальної відповідальності, від осіб, які раніше притягувалися до неї; осіб, обвинувачених або підозрюваних у скоєнні тяжких та особливо тяжких злочинів, від інших осіб; іноземців і осіб без громадянства від інших осіб.

 Такі умови тримання в КЗД гарантують ВБН В.2.2-1-2006 "Будинки і споруди. Відомча інструкція з проектування кімнат для затриманих і доставлених чергових частин органів внутрішніх справ. Загальні положення та типові проектні рішення", затверджені наказом МВС від 27.12.2006 № 1261 та Інструкція з організації діяльності чергових частин органів і підрозділів внутрішніх справ, затверджена наказом МВС України від 28.04.2009 №181, і міліція зобов`язана утримувати громадян тільки в належним чином обладнаних кімнатах для затриманих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вас звинувачують в адміністративному правопорушенні

Якщо Вас мають намір помістити до приміщення, де не створені вказані вище умови, — протестуйте, посилаючись на вказані вище накази.

► перед поміщенням у КЗД черговий зобов’язаний з’ясувати стан Вашого здоров’я, а також те, чи не призведе Ваше затримання до тяжких наслідків (техногенна аварія, зупинка виробництва, вибух, залишення на самоті осіб, які потребують нагляду). Якщо Ви почуваєте себе погано, то обов’язково треба поскаржитись на погіршення самопочуття — у такому разі черговий зобов’язаний викликати бригаду «швидкої медичної допомоги» і рішення про можливість Вашого тримання у КЗД буде прийматися залежно від висновку лікаря;

► черговий повинен поінформувати Вас про наявність у КЗД системи відеоспостереження та вручити під підпис «Пам’ятку для затриманих осіб» з перерахуванням прав затриманого;

► наполегливо, але обґрунтовано і спокійно вимагайте від правоохоронців неухильного дотримання своїх прав під час тримання у КЗД:не більше 3 годин, у належних умовах, з інформуванням родичів про місце перебування (відповідно до ст. 5 ЗУ «Про міліцію» негайно, але не пізніше як через 2 години після Вашого затримання про це мають бути повідомлені Ваші родичі, опікуни тощо) . У разі порушень таких прав після звільнення зверніться з відповідною скаргою на дії міліції до органу прокуратури.

Поради щодо тримання Вас в КЗД

 Тримання в КЗД не є покаранням чи мірою запобіжного заходу під час розслідування, це короткий проміжок часу, в який з’ясовуються обставини або приймаються рішення щодо Вашої подальшої долі під час процесу, який визначений законодавством. Тому, не слід панікувати чи боятись.

Запам’ятайте приблизні умови вашого тримання і те, що вони мають відповідати поняттю «людської гідності». Якщо Ви бачите агресивну поведінку працівників міліції щодо Вас, або вони невпинно відмовляються дотримуватись визначеної законодавством процедури, то скористуйтесь декількома порадами нижче:

► під час перебування у КЗД Ви маєте право звернутися з письмовою скаргою на дії працівників міліції до їх керівництва, прокуратури, суду, а також до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Для цього, на Ваше прохання, Вас повинні вивести в окрему кімнату й видати папір та кулькову ручку, а якщо Ви звертаєтесь до прокурора, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, — конверт, який заклеюється. Для більш кваліфікованого написання скарги використовуйте отриману «Пам’ятку для затриманих осіб»;

► якщо Ви перебуваєте у КЗД з кимось, і ваш сусід викликає довіру — обміняйтесь адресами й телефонами рідних та домовтеся про взаємну допомогу. Якщо Вашого нового знайомого звільнять раніше, він може поінформувати близьких про місце вашого перебування або свідчити на Вашу користь при потребі підтвердити неправомірність дій міліціонерів;

► Вас не забезпечили харчуванням – приверніть увагу чергового і запитайте, чи є у них намір вас погодувати та обов’язково зазначте, що Вам відомо про наказ, згідно з яким Ваше харчування – це не акт милосердя, а обов’язок міліції. У наказі наголошується на гарячому харчуванні, тому вимагайте якщо не гарячого, то у крайньому разі розігрітого.

Зрозуміло, що кімната для затриманих і доставлених – це не ресторан і не піцерія, а тому міліцейське меню зазвичай складається з наступних страв: сніданок – чай (добре, якщо солодкий) пакетований та хліб, обід – хліб і суп «Мівіна», вечеря – каша і, можливо, котлета з кулінарії по сусідству. Хоча у міліції є інструкція про добові норми харчування та його калорійність, у реальному житті її рідко дотримуються, тут все залежить від керівника міліції – у нормального начальника відділення міліції забезпечується гідне харчування.

Норми, які регулюють дане питання в правовому полі:

Конституція України (КУ)

Стаття 29. Кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність.

 Кожному заарештованому чи затриманому має бути невідкладно повідомлено про мотиви арешту чи затримання, роз'яснено його права та надано можливість з моменту затримання захищати себе особисто та користуватися правовою допомогою захисника.

Кожний затриманий має право у будь-який час оскаржити в суді своє затримання.

Кодекс України про адміністративні правопорушення (КУпАП)

Стаття 263. Строки адміністративного затримання.

Адміністративне затримання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, може тривати не більш як три години.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Особистий огляд і огляд речей міліціонером

 Осіб, які порушили прикордонний режим або режим у пунктах пропуску через державний кордон України, може бути затримано на строк до трьох годин для складення протоколу, а в необхідних випадках для встановлення особи і з'ясування обставин правопорушення - до трьох діб з повідомленням про це письмово прокурора протягом двадцяти чотирьох годин з моменту затримання.

 Осіб, які порушили правила обігу наркотичних засобів і психотропних речовин, може бути затримано на строк до трьох годин для складення протоколу, а в необхідних випадках для встановлення особи, проведення медичного огляду, з'ясування обставин придбання вилучених наркотичних засобів і психотропних речовин та їх дослідження - до трьох діб з повідомленням про це письмово прокурора протягом двадцяти чотирьох годин з моменту затримання.

Закон України «Про міліцію»

Стаття 5. Діяльність міліції та права громадян.

 Негайно, але не пізніш як через дві години після затримання або арешту (взяття під варту) осіб повідомляє про їх місцеперебування родичам та у разі заявлення усної або письмової вимоги - захиснику, а також адміністрації за місцем роботи чи навчання;Схожі матеріали:

👁 2687
Категорія: Порадник "Поліція під контролем"
Теги: Закон України, мыліціяВсього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як досвідчені дачники використовують пол...

/_pu/70/02862959.jpg

Як побудувати та не зруйнувати стосунки

/_pu/70/52442605.jpg

Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg

П'ять ознак того, що ви погана кохан...

/_pu/70/59107736.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Чому ми засинаємо після сексу?

/_pu/70/72609186.jpg

Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

Аутизм: Терапия, причины и симптомы

/_pu/70/52287037.jpg

Декілька попереджувальних сигналів, що с...

/_pu/70/42158299.jpg

Як жінці правильно пережити розлучення: ...

/_pu/70/24276079.jpg

Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg

Выбор ванной: советы и рекомендации для ...

/_pu/70/78046939.jpg