Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Аліменти, що може бути тим, хто їх не платить


Аліменти, що може бути тим, хто їх не платить

Іноді так трапляється у житті, що колись щасливе подружжя з тих чи інших причин розлучається, і, як завжди, найбільше в таких ситуаціях страждають діти. .

Досітть часто батьки, з якими після розлучення діти не залишаються, забувають про свій святий обов'язок піклуватися про фізичний і духовний розвиток дітей, а найголовніше - матеріально їх утримувати.

За даними статистики 96,4% з усіх притягнутих до кримінальної відповідальності осіб, які иляються від сплати аліментів, це чоловіки.
 
Незважаючи на те, що за цифровими показниками число засуджених за ці злочини незначне, фактично кількість цієї категорії злочинів, навпаки, з року в рік збільшується, проте не в усіх випадках несплата аліментів закінчується обвинувальним вироком суду. Логічним є питання: а чому? Хіба не злочин залишати дитину без засобів до існування?

Справа в тому, що законодавець встановив кримінальну відповідальність тільки за злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду аліментів. Злісне, мається наувазі, що коли людина, маючи можливість працевлаштуватися на роботу за місцем мешкання вмежах міста чи району, свідомо від цього ухиляється, не бажаючи працювати.

Зовсім інша справа, коли людина мала не одну спробу працевлаштуватися, але в силу хвороби чи інших непередбачуваних життєвих ситуацій не змогла вчасно чи в повному обсязі сплатити аліменти.

Як же карає законодавець тих, хто нехтує своїми обов'язками?

Закон передбачає такі покарання як штраф, обмеження волі, виправні тагромадські роботи. Але якщо стосовно перших трьох видів кримінального покарання питаньне виникає, то стосовно останнього, гадаю, що не всі чули про нього, а якщо хтось і чув, то не завжди правильно уявляв собі, що це таке. Більшість плутає цей вид покарання з іншим видом кримінального покарання, таким як виправні роботи.

Такщож це таке "громадські роботи?" Вчому суть цього виду кримінального покарання і яким чином воно відбувається?

Відповідь на ці питання можна знайти в гл. 8 Кримінально-виконавчого Кодексу України та ст.56 КК України. Зокрема, громадські роботи полягають у виконанні засудженим у вільний від основної роботи чи навчання час безоплатних суспільно-корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування і які відбуваються за місцем проживання засудженого (на території міста це Гребінківський комбінат комунальних підприємств, на території сільських рад, як правило, прибирання бур'яну та чагарників на цвинтарях, узбіччя доріг тощо).

Громадські роботи встановлюються на строк від шістдесяти до двохсот сорока годин. Строк цих робіт обчислюється у годинах, протягом яких засуджений працював за визначеним місцем роботи, не більше 4 годин на день, а неповнолітнім не більше 2 годин.

Цей вид покарання не призначається особам, визнаним інвалідами першої або другої групи, вагітним жінкам, особам, які досягли пенсійного віку, а також військовослужбовцям строкової служби.

Контроль за виконанням громадських робіт покладено на Кримінально-виконавчу інспекцію.

У разі ушкодження здоров'я під час виконання громадських робіт відшкодування шкоди засудженому здійснюється відповідно до законодавства про страхування від нещасного випадку

В разі ухилення засудженого до громадських робіт від відбування покарання, тобто невиконання ним встановлених обов'язків, порушення порядку та умов відбування покарання, невихід більше 2 разів протягом місяця без поважних причин на громадські роботи, а також допущення більше двох порушень трудової дисципліни протягом місяця тощо, останнього може бути притягнуто до кримінальної відповідальності за ст.389 КК України, яка передбачає покарання у виді арешту або обмеження волі.

Як свідчить судова статистика, зазначений вид кримінального покарання з кожним днем все більше застосовується на практиці.

Основна різниця громадських робіт від виправних полягає втому, що це безоплатні роботи, тоді як при відбуванні виправних робіт з заробітної плати засудженого утримується певний відсоток, який перераховується в прибуток держави, а також те, що громадські роботи відбуваються на конкретно визначених підприємствах, а виправні - за місцем роботи засудженого. При цьому, відбуваючи виправні роботи, засуджений звичайно ходить на роботу і відпрацьовує встановлений робочий день, а при громадських роботах тривалість цих робіт за день не перевищує 4 годин і виконуюються вони у вільний від основної роботичи навчання час.

Аналізуючи вищесказане, хочемо ще раз наголосити, що громадські роботи є основним видом покарання за ухилення від сплати аліментів, хоча законом передбачено і інші, більш суворі, не забувайте про це.

Отже, шановні батьки, піклуйтеся про своїх дітей, пам ’ятайте про батьківські обов'язки та достойно виконуйте їх, адже діти - це наше майбутнє. І якщо ви не в змозі самостійно захистити порушені права та законні інтереси своїх дітей, звертайтеся по допомогу в прокуратуру району, адже захист соціально незахищених верств населення, до яких, в першу чергу, належать діти, є одним з основних обов'язків органів прокуратури.

Grebenka.com


Схожі матеріали:

👁 3174
Категорія: Правова допомога
Теги: діти, кодекс, україна, аліменти, закон



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg

Навіщо і куди прикладати капустяний лист...

/_pu/70/49032103.jpg

Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg

Що потрібно їсти, щоб знизити ризик серц...

/_pu/70/78973269.jpg

Як зрозуміти, що розсаді не вистачає фос...

/_pu/70/83834511.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg

Основні секрети схуднення для жінок: Шля...

/_pu/70/95469255.jpg

Як боротися з апатією: від цього стану н...

/_pu/70/38380339.jpg

Депиляция – эффективное удаление нежелат...

/_pu/70/77533039.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Стрижки з дуже коротким чубчиком: кому й...

/_pu/70/39064184.jpg