Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Коли сіяти перець на розсаду?


Коли сіяти перець на розсаду?

Коли сіяти перець на розсаду?Перед початком нового овочевого сезону у городників на перший план виходить питання про те, коли сіяти перець. Перці і баклажани відносяться до культур, досить вибагливим на стадії посіву насіння, вимогливим до поливу і вибору місця.

При цьому вони мало схильні до захворювань і чуйні на правильний догляд. Якщо створити сприятливі умови для посіву насіння та подальшого зростання, то врожай буде рясний.

Чому деякі культури треба вирощувати тільки через розсаду?

Пасльонові, перець, баклажан – це овочеві культури з довгим періодом вегетації. Від 90 до 180 днів потрібно їм для успішного розвитку і біологічної зрілості, а сіяти у відкритий ґрунт ранньою весною в більшості регіонів України не дозволяють погодні умови, адже ці культури дуже теплолюбні.

Тривала вегетація, повільний розвиток в перший місяць і теплолюбивість – основні фактори, що змушують застосовувати технологію розсадного вирощування. На такий спосіб вдячно відгукується і баклажан і перець. Посів насіння на розсаду, коли сіяти гострі і солодкі перці, а коли баклажани – на це варто звернути особливу увагу, плануючи городні роботи весняно-літнього періоду.

Особливо це важливо, якщо планується отримати перші зрілі плоди максимально рано і розтягнути період плодоношення на кілька місяців. Подальша висадка розсади проводиться в грунт, якщо дозволяють погодні умови, в теплиці, парники, під високі укриття, що дозволяють зберігати оптимальну температуру, освітленість та вологість.

Чи відрізняється термін посіву насіння солодкого та гіркого перцю?

Смакові якості перцю зумовили поділ цієї овочевої культури на дві групи:
 
солодкий;
гострий.
 
Друга назва солодкої різновиди – болгарський перець. Цей овоч цінується не тільки за смакове багатство і специфічний аромат, але і за зміст цілого комплексу вітамінів, мікроелементів і сполук, необхідних людському організму.

Період, коли сіяти болгарський перець на розсаду, визначається терміном, необхідним для досягнення овочем технічної і біологічної зрілості. У свіжому вигляді стиглий овоч використовують для приготування салатів і овочевий вітамінної нарізки. Його гасять, маринують, квасять, фарширують овочами, крупами, м'ясом.
Коли сіяти перець на розсаду?


 

Гострий перець називають гірким або пряним. Він має пекучим смаком, який обумовлений наявністю алкалоїду капсаїцину і використовується в якості пекучої приправи до страв. Гострий перець можна вирощувати в квартирі на підвіконні протягом круглого року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посадка чеснока под зиму – как и когда сажать чеснок

Якщо цей різновид перцю планується вирощувати у відкритому грунті, то постає питання, коли сіяти гіркий перець на розсаду. Незважаючи на настільки явне розходження в смакових якостях гострого та солодкого перцю, технологія їх вирощування, визначення строків сівби насіння та висаджування розсади в грунт для обох різновидів абсолютно однакові.

Як розрахувати терміни посіву?

Перець і баклажани на розсаду треба сіяти, коли прийнято рішення про те, де саме будуть вирощуватися культури. Це пов'язано з тим, що відлік строку посіву насіння виробляють у зворотний бік від моменту висадки розсади:
  • для перцю, який буде вирощуватися у відкритому грунті – за 60-80 днів;
  • для вирощування в теплиці – за 43-46 днів.
До цих термінів слід додати ще 10 днів, протягом яких з'являться сходи. Крім того, слід мати на увазі, що час проростання насіння може доходити і до 2-4 тижнів. Універсального ради, в якому місяці сіяти перець на розсаду, не існує.

В кожному конкретному випадку доводиться враховувати кліматичні особливості регіону, сортові особливості культури. Важливо пам'ятати головне: висадка у відкритий грунт може проводитися тільки при стабільних позитивних нічних температурах 15-17 градусів і відсутності заморозків. Пониження температури навіть до 13 про C викличе у незагартованої юного рослини стрес, загальмує її розвиток.

Коли сіяти перець на розсаду?

У середню смугу Росії тепла погода приходить до середини травня – значить, цей термін можна висаджувати розсаду під відкрите небо або парники. Зробивши нескладні підрахунки, віднімаючи у зворотний бік 70-90 днів (з урахуванням часу виходу проклюнувшихся паростків), побачимо, що у цьому випадку термін посіву насіння – середина березня або остання декада лютого.

Висаджені в землю підрощених рослини дадуть перший урожай в середині червня. Якщо сіяти пізніше, в квітні, то це скоротить період активного плодоношення. Якщо посіяти раніше, то розвивається в теплому приміщенні розсаді не буде вистачати освітлення, треба думати про альтернативному джерелі світла. Існують сорти перцю, менш вимогливі до освітлення. Слід враховувати, що це узагальнена інформація, що вимагає коригування кожної кліматичної зоні. Так, південний регіонах термін, коли сіяти перець, може бути зрушений на два тижні – на початок лютого.

Посів насіння перцю:

Селекціонери вивели сорти, які не настільки вимогливі до освітлення, мають ранній і середній термін дозрівання і придатні для вирощування в більш холодних регіонах, де погода пред'являє до вирощування теплолюбних культур особливі вимоги.

Для холодних регіонів слід дотримуватися двох основних умов:
 
проводити посів насіння після 20 лютого;
підбирати сорти, найбільш придатні для вирощування в умовах короткого літа.
 
Надійними помічниками на стадії пересадки юних рослин у відкритий грунт стають сучасні укривні матеріали, здатні захистити перці від несподіваного похолодання.

Як вибрати потрібний сорт перцю

Найкращим орієнтиром, який допомагає визначити, коли сіяти солодкий перець на розсаду, є сорт цієї культури. Всі сорти діляться на три групи:
  • Ранні, з терміном дозрівання розсади 100-120 днів. Розсаду цих сортів пересаджують у відкритий грунт у віці 50-60 днів, насіння висівають в середині березня.
  • Середньостиглі, з терміном дозрівання розсади 120-135 днів. Розсаду цих сортів пересаджують у відкритий грунт у віці 60 днів, насіння висівають у третій декаді лютого.
  • Пізні, з терміном дозрівання розсади 136-150 днів. Розсаду цих сортів пересаджують у відкритий грунт у віці 60-75 днів, насіння сіють на початку лютого.
Використання покупних насіння дозволяє отримувати стійкі до захворювань овочі різної форми та забарвлення, а також з відмінними смаковими показниками.

Як вибрати насіння

Важливою складовою успішного вирощування є не лише правильний вибір терміну, коли сіяти перець, але й відповідальне ставлення до вибору насіння. Купуючи їх, необхідно звертати увагу на два фактори:
  • сорт;
  • контроль якості.
Вибір сорту визначається не тільки перевагами, що стосуються форми, розміру та кольору плодів, строками дозрівання і врожайності, але і, в першу чергу, кліматичними умовами регіону, де буде вирощуватися ця овочева культура.

Коли сіяти перець на розсаду?

Необхідність контролю якості обумовлена терміном зберігання насіння. Період потенційної активності насіння перцю не перевищує трьох років. Це граничний термін зберігання насіння. Найкращою володіють схожістю насіння в рік збору.

Якщо придбаним або зібраним власноруч насінню більше двох років, слід провести їх відбір і попередній посів пробної партії перед тим, коли сіяти болгарський перець на розсаду. Так насіння будуть перевірені на схожість. Вибракування насіння проводиться в 3-4 % сольовому розчині (2 столові ложки солі /1 літр води). Готовий розчин наливають в широку невисоку ємність, висипають в розчин насіння.

Через 5-7 хвилин все насіння, що спливли на поверхню розчину, збирають і викидають. Розчин акуратно зливають з ємності через сито, в якому залишаться потенційно активні насіння. Їх потрібно промити, а потім просушити при кімнатній температурі.

Обробка насіння перед посівом: дезінфекція

Одним з елементів, що входять в систему того, як правильно сіяти перець, є передпосівна обробка, яка прискорює появу паростків, закладає майбутні рослини здоров'я і силу. Покупні насіння не потребують дезінфекції, так як таку обробку зазвичай проводять виробники для запобігання втрати насіннєвого матеріалу.

Якщо ж є сумніви в якості такої попередньої обробки, можна знезаразити насіння одним із способів:
фунгіцидами («Фітоспорін-м», «Витарос») відповідно до інструкції, розміщеній на пакеті з знезаражувальним речовиною;
  • марганцівкою (потрібно зробити розчин рожевого кольору).
  • І в першому, і в другому випадку потрібно підготувати розчин, покласти в нього торбочка з насипаними насінням і витримати в розчині необхідний час, зазвичай це 30 хвилин. Така дезінфекційна обробка допомагає захистити майбутні сходи від різних захворювань, в тому числі грибкових.
Обробка насіння перед посівом: загартовування

Наступний етап - загартовування насіння, яке проводять одним із способів:
 
Продезінфіковані насіння потрібно покласти в теплу воду і залишити в теплому місці до набухання. Після цього набряклі насіння потрібно залишити при температурі 1-2 про C на 36 годин.
Протягом 12 годин через кожні 2 години має відбуватися зміна температурного режиму: 25 про C /3-4 про C. Наступні 12 годин насіння витримують при температурі 25 про C, наступні 12 годин – при температурі 3-4 про C. В цілому весь процес загартовування займає 36 годин.
 
Будь-який з способів загартовування надає позитивний вплив на швидкість росту рослин, їх опірність несприятливих погодних умов і підвищення врожайності.

Обробка насіння перед посівом: стимулювання

До того часу, коли краще сіяти перець на розсаду, рекомендується провести стимулювання насіння до проростання, ускоряющему процес появи перших сходів. Якщо помістити насіння в середу, що містить велику кількість мікроелементів, значно скоротиться час прокльовування насіння. Для стимулювання появи сходів застосовують технологію замочування

Як біостимулятора може виступати біостимулятор «Энерген», збите куряче яйце, сік алое, зольний розчин. Для замочування можна чергувати будь-які два стимулятора з урахуванням того, що загальний час знаходження насіння в теплому стимулююче речовині не повинно перевищувати вісім годин.

Зольний розчин готується наступним чином: деревну золу (50 г) потрібно залити гарячою водою, дати настоятися протягом двох діб при періодичному розмішуванні. Такий розчин містить близько 30 різних мікроелементів, довго зберігається і в подальшому може бути використаний для першого підживлення перших пагонів розсади.

Насіння розкладають на ватяні диски, м'яку тканину або щільну м'яку туалетний папір, змочені теплою водою або стимулюючим розчином. На підготовлену вологу основу розкладають насіння, які закривають таким же матеріалом: ватним диском, тканиною, туалетним папером. Цей «бутерброд» поміщають на піддоні в тепле місце (25 про C).

Важлива умова: матеріал, в який поміщені насіння, ні на хвилину не повинен пересихати. Щоб уникнути цього, можна злегка прикрити отриману «барліг для насіння плівкою, забезпечивши доступ свіжого повітря. Стимулювання проводиться за двоє діб до посіву насіння. Після процедури насіння не промиваються.


Підготовка грунту


Важливо не тільки визначити, коли треба сіяти перець, але і правильно підготувати грунт. Для ніжних і тонких сисних ниточок юної кореневої системи важка щільна грунт протипоказана: неї важко добути поживні елементи, затримували під час поливу волога здатна викликати утворення «чорної ніжки» і гнильні процеси.

Підготовлений грунт повинен забезпечити швидке проростання проклюнувшихся насіння і безпроблемний розвиток з'явилися паростків. Якщо використовується готовий грунт, призначений для розсади, в нього додають ретельно промитий пісок: 05 частини піску /3 частини готової грунту. Можна підготувати землю самостійно.

Існує кілька різних складів компонентів:
  • торф - 2 частини + земля - 1 частина + пісок - 1 частина;
  • лісовий дерен + земля з городу + компост + пісок (по 1 частині);
  • низинний торф (1 частина) + перегній (1 частина) + сірчанокислий калій і суперфосфат;
  • компост (1 частина) + пісок або перліт (1 частина), дерен (2 частини);
  • тирса і пісок, змішані порівну (1 частина) + дерен (3 частини);
Додавання золи (1 склянка на 10 кг ґрунтового складу) допомагає очистити грунт, збагатити її мікроелементами. Коли сіяти солодкий перець на розсаду приходить час, грунт повинна бути вже готова. Відмінними ознаками землі, придатної для посіву насіння перців, є:
  • рихлість, легкість, пористість, що забезпечують доступ до коріння води і повітря;
  • зміст життєдайною мікрофлори і органіки;
  • пропорційне співвідношення калію, азоту, фосфору, заліза, міді, цинку;
  • водопроникність, що запобігає поява поверхневої кірки;
  • нейтральний показник кислотності.
У перший час можна замінити грунт деревним опилом, який потрібно попередньо обшпарити окропом. Тирсу зручні тим, що тонкі корінці будуть розсовувати субстрат, а не вростати в нього. Такий спосіб дуже зручний для подальшої пікіровки сіянців: не буде обриву коренів, послабляє молодого рослину і забирає енергію і сили для відновлення.

До тирси можна додати пісок, кокосовий субстрат, торф. Готовий склад грунту насипають в розсадні ємності, проливають марганцевим розчином блідо-рожевого кольору, додають золу і добрива.
Підготовка ємностей для посіву

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вирощування крес салату за 5 днів

Коли сіяти перець на розсаду вже настав час, потрібно підготувати відповідні контейнери. Це можуть бути:
індивідуальні ємності, з яких згодом методом перевалки розсаду пересаджують в ємності більшого обсягу;
загальний посівної ящик, з якого сіянці будуть пересаджені методом пікірування у фазі 3 справжніх листочків.

У другому випадку є небезпека пошкодити корінці при пікіруванні розсади. Це може призвести до зсуву періоду плодоношення на більш пізні терміни і зниження врожайності. Найважливіші умови, що пред'являються до таких ємностей:

гарне дренування;
достатня глибина і об'єм;
щільні світлонепроникні стінки.
 
Кращий варіант ємностей для посіву насіння перців – індивідуальні контейнери, пластикові стаканчики і пакети, таблетки з торфу або кокоса, багаторазові касети, зручні та модні пелюшки, равлики (згорнута в рулон висотою 15 см підкладка для ламінату).

Посів насіння

Якщо дотримані всі нюанси попередньої підготовки, залишається уточнити, як правильно сіяти перець солодкий. Посадочні ємності заповнюють підготовленим грунтом, злегка його ущільнюють, зволожують. На верхній шар грунту в індивідуальні стаканчики укладають по 3 проклюнувшихся насіння - з таким розрахунком, щоб згодом залишити тільки одне з них, саме сильне і здорове, а два інших видалити.

Загалом посадкового ящику проклюнулися насіння розкладають по поверхні землі за схемою: 5 см х 5 див. Після розкладання по поверхні ґрунту насіння присипають пухким шаром грунти товщиною 15 см, злегка ущільнюють. Контейнери з висіяним насінням ставлять у тепле місце (25 про C), вкривають подвійним шаром газети, який здатний забезпечити доступ повітря, але запобігти випаровування вологи.




Після появи сходів потрібно перенести розсаду у менш тепле приміщення (20 про C), вночі потрібно знижувати температуру на кілька градусів (до 15-17 про C). Загальна добова освітленість розсади повинна становити 10-12 годин. Пряме попадання сонячних променів повинно бути виключено. Полив повинен бути регулярним, але не надмірною.

У віці 1 місяця, коли посіяний перець на розсаду, молоді сіянці мають:
  • 1 пару сім'ядольних листків + 3-4 пари справжніх;
  • яскраво-зелений соковитий стебло;
  • висоту від 4 до 6 див.
Через 55-90 днів розсаду переносять на грядки, які можна попередньо обробити епіне. Самий підходящий момент для висадки в грунт – поява першого квітки. Розсаду висаджують за схемою 50 см х 50 см. Безвітряний з родючим грунтом місце – ідеальний варіант, який воліє перець. Розсада, вирощування, коли сіяти – всі ці особливості є важливими. Дотримання основних правил допоможе здоровим рослинам принести багатий урожай.


Схожі матеріали:

👁 17577
Категорія: Дача, сад та город
Теги: весна, Перець, розсада, насіння, посівна



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Прозора жіноча спідня білизна - гарні ко...

/_pu/70/70398749.jpg

Ремонт под Ключ: Творческий Подход к Пре...

/_pu/70/28178354.jpg

Что такое атрофия зрительного нерва?

/_pu/70/41935844.jpg

Депиляция – эффективное удаление нежелат...

/_pu/70/77533039.jpg

Найкращий спосіб підвищення потенції у ч...

/_pu/70/52734467.jpg

Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Експерти рекомендують завжди возити з со...

/_pu/70/16389617.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg