Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Замість справжньої кави - сурогат


Замість справжньої кави - сурогат

Що насправді ми вживаємо: каву чи кавовий напій?

Кава - найпопулярніший напій у світі. Щорічно випивається 400 мільярдів чашок кави. Звісно секрет її популярності - в особливому смаку та ароматі, тонізуючих властивостях.

На жаль, найчастіше нам пропонують каву не найкращої якості: продукт або ненатуральний, або несвіжий. А недосвідчений покупець, навіть не здогадуючись, платить за це спочатку грошима, а потім - своїм здоров'ям.

Основою розчинної кави є різні консерванти


Найчастіше вживають саме розчинну каву. Їі величезним плюсом є швидкість та зручність у приготуванні. Потрібно лише покласти каву в чашку, залити водою - і ароматний тонізуючий напій готовий. Але, як стверджують експерти (в тому числі й лікарі), це чи не єдиний плюс розчинної кави. ЇЇ користь для здоров'я - дуже сумнівна.

Що 6 не говорила нам реклама про стовідсоткову натуральність розчинної кави, насправді основною складовою цього продукту є, на жаль, барвники та ароматизатори. Частка кавових зерен у розчинній каві складає менше 15 відсотків. Решта припадає на ароматизатори, консерванти та барвники.

Це напій, який лише близький за смаком та ароматом до справжньої, натуральної кави. Звісно, його перевага в тому, що він достатньо довго зберігається, а також просто готується.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як навчитися варити смачну каву

Важливий недолік - у тому, що внаслідок технічної обробки втрачається насичений аромат і смак кави. Ми часто п'ємо таку каву, щоб підбадьоритися, перебороти сонливість. Дійсно, розчинна кава містить велику кількість кофеїну, який сильно збуджує нервову систему. Але вживання його у великих дозах виснажує нервові клітини, підвищує тиск, викликає безсоння.

Науково доведеним є і той факт, що консерванти, які містяться в розчинній каві, негативно впливають на привальний обмін речовин і провокують виникнення целюліту. Тому жодні дієти та тренування не допоможуть, і вам не вдасться позбавитися целюліту та зайвих кілограмів, доки ви п'єте розчинну каву. Доведено також, що речовини, які додаються у склад розчинної кави, сильно подразнюють слизову оболонку шлунку, що в подальшому може призвести до виникнення гастриту або навіть виразкової хвороби.

Чим більше складових, тим гірший напій

Випускається три види розчинної кави:

ПОРОШКОВА (найдешевша): має слабковиражений аромат і смак.

ГРАНУЛЬОВАНА (дещо дорожча за порошкову): завдяки спеціальному процесу виробництва краще зберігає і передає всі якості натуральної кави.

СУБЛІМОВАНА (найдорожча): спеціальні технології обробки (як правило, за допомогою заморожування) дозволяють зберегти максимум смаку, аромату, користі справжньої кави.

Якщо і пити розчинну каву, то найкраще - сублімовану. Про даний факт ви можете дізнатися, уважно читаючи інформацію на упаковці кави. Зверніть увагу: чим більше інгредієнтів вказано у складі, тим вірогідніше, що це лише сурогат, суміш різних добавок.

Про несправжність може розповісти і надпис «напій кавовий розчинний», тоді як на якісному продуктові має бути просто написано «кава». До речі, популярна «кава З в 1» у більшості випадків також є всього лиш кавовим напоєм, містить у своєму складі немало Е-добавок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виробники, які використовують ГМО

Краще купувати розчинну каву в скляній чи в жерстяній упаковці. Найбільш низькоякісна кава продається у пластикових упаковках. Обираючи каву, уважно вивчайте етикетку та вміст банки (якщо вона прозора). Найкращою вважається розчинна кава, постачальником якої є Індонезія.

Арабіка та робуста -два основні види

Натуральна кава дорожча за розчинну. Але це справжнє задоволення і справжня користь.

Натуральними називаються тільки дві групи кави: в зернах та змолота кава. Змолота є більш дешевшою, зазвичай це суміш кави з різних країн або з різних урожаїв. Змолота кава буває з кофеїном та без кофеїну, ароматизована та неароматизована. Деякі сорти ароматизуються «самі по собі».

Наприклад, сорт Блу Маунтін свій унікальний смак набуває завдяки тому, що його перевозять у бочках з-під рому. Багато сортів «здобрюють» синтетичними ароматизаторами. Наприклад, можна купити каву з ванільно-горіховим, шоколадним чи карамельним ароматом. Однак це також грає не на користь нашого здоров'я, краще намагатися уникати харчових добавок синтетичного походження. Справжні цінителі купують тільки неароматизовану каву трьох сортів: вищий (виробляється лише з арабіки), перший і другий (суміш арабіки з робустою).

Як вже зрозуміло, два основні види кави - це арабіка та робуста. Більш ароматна арабіка володіє насиченим смаком, у якому можуть проявлятися гіркота і солодкість, кислота і сіль. Робуста в основному гірка, її смак позбавлений якихось відтінків і м'якості. Зате він міцніший, до того ж у зернах робусти міститься у два рази більше кофеїну.

Натуральну каву краще пити свіжозмеленою


Аромат і смак кави починає погіршуватися відразу після помелу або ж після того, як відкрили вакуумну упаковку. Тому каву краще молоти перед самим приготуванням.

Так як кава в зернах у домашніх умовах починає втрачати свої якості вже через тиждень зберігання, то краще купувати за раз не більше 200 грамів зерен.

На колір і смак товариш не всяк

При виборі кави велике значення має і те, якого кольору її зерна.

Колір зерен змінюється у процесі обсмажування: із зелених вони стають жовтуватими, поступово перетворюючись у світло-коричневі, темні та майже чорні. Це відбувається завдяки карамелізації цукру, який міститься у кавових зернах.

Чим темніший колір зерен, тим сильніше в смаку кави проявляється гіркота. Зі світліших зерен кава виходить більш м'якою і кислою. Тож тим, хто відає перевагу м'якій каві з кислинкою, краще обирати світлі зерна. А тим, хто хоче відчути сильний аромат і гірчинку, варто обрати темні зерна.

Спеціалісти радять

Як розпізнати якісну каву?

ЦІНА. Справжня натуральна кава - у зернах чи змолота, не може бути надто дешевою.

УПАКОВКА
. Гарну каву не пакують у пластикову банку: лише у скляну чи жерстяну. Сьогодні також широко використовуються вакуумні упаковки.

Добре, коли вакуумна упаковка має клапан - невеликий отвір, прикритий прозорою плівкою. Цей клапан дає можливість вуглекислому газу вийти з упаковки, але не дає кисню потрапити всередину. Завдяки цьому аромат та смак кави в такій упаковці можна зберігати якнайдовше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Почему мы толстеем в жару

ВМІСТ УПАКОВКИ.
У каву можуть додавати глину, пластмасу, крохмаль. Можуть намішати цикорію, бобів, ячменю, гороху, фінікових чи апельсинових кісточок - дивлячись у якій країні кава упаковувалася. Щоб визначити, чи якісний продукт ви придбали, покладіть дрібку кави на лист білого паперу, розрівняйте і подивіться, чи не має частинок іншого кольору, структури.

ТЕРМІН ПРИДАТНОСТІ. Розпізнати несвіжу каву можна тільки за ароматом. Стисніть вакуумну упаковку, піднесіть випускний клапан до носа: сильний аромат і відсутність прогірклого запаху означатиме, що кава свіжа. Як правило, термін придатності натуральної кави складає від одного до двох років.

ДАТА ОБСМАЖУВАННЯ - ще один важливий показник якості кави. На жаль, її виробники вказують нечасто. Найкраще обирати каву, з моменту обсмажування якої пройшло не більше місяця. Після цього вона швидко втрачає свої якості. Через півроку це вже зовсім інший напій, який лише віддалено нагадуватиме той, який можна було скуштувати на п'ятий-десятий день після обсмажування.

ДОВІДКА


Способи перевірити каву: просто додай води

Визначити каву-підробку можна одним простим способом: покладіть порошок кави у стакан з холодною водою.

Чиста кава буде триматися на поверхні, а домішки через деякий час осядуть на дно. До того ж вони злипнуться і забарвлять воду.

Ще один ефективний спосіб - додати до кави молока.

Якщо напій якісний та свіжий, смак молока буде слабким. Якщо кава несвіжа та низького сорту - навпаки, смак молока буде сильнішим за смак кави.


Схожі матеріали:

👁 5620
Категорія: Дизайн інтер'єру та ремонт
Теги: целлюлит, смак, упаковка, обсмажування, кавовий напій, кава, Робуста, термін придатності, арабіка



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Секс, потужний засіб від стресу

/_pu/69/44592895.jpg

Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg

Аутизм: Терапия, причины и симптомы

/_pu/70/52287037.jpg

П'ять ознак того, що ви погана кохан...

/_pu/70/59107736.jpg

Підвищення шансів на виграш у казино: до...

/_pu/71/93506515.jpg

Квітень: важливий місяць для садівника

/_pu/70/91637929.jpg

Секс-игрушки: для кого? Почему? Как их и...

/_pu/71/73784947.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Як вибрати корм для собак: здоров'я ...

/_pu/71/14149025.jpg

Як змусити думати про себе

/_pu/70/63759125.jpg

Чи бувають у чоловіків множинні оргазми ...

/_pu/70/36689841.jpg

До якого місяця вагітності можна займати...

/_pu/71/12086010.jpg