Управління агропромислового розвитку Гребінківської РДА нагадує про заходи збереження життя та здоров'я людей
В зв'язку з розгортанням комплексу весняно-польових робіт, для проведення якого в сільськогосподарських підприємствах Гребінківського району усіх форм власності буде задіяно значну кількість тракторів, ґрунтообробних та посівних машин, проведення агротехнічних заходів в стислі терміни одним з головних є питання збереження життя та здоров'я людей, недопущення випадків травмування працюючих.
Керівникам та спеціалістам підприємств необхідно пам'ятати, що можливими небезпеками при виконанні робіт під час сівби є:
- травмування рухомими частинами сівалок, інших с/г машин; - падіння сівача з сівалки; - отруєння протруєним насіннєвим матеріалом; - травмування внаслідок обриву зчіпних пристроїв; - перекидання машин, випадіння з кабіни, зіткнення.
Щоб уникнути нещасних випадків на виробництві, слід дотримуватись вимог інструкцій з охорони праці для працівників сільського господарства.
Основні вимоги інструкцій такі:
- перед початком роботи керівник робіт зобов'язаний проінформувати працівників про поле, наявність небезпечних місць і їх позначення, розміщення контрольно поперед жувальної борозни, ліній електропередач, про місця розміщення місць від починку, питної води, аптечки долікарської допомоги та про безпечний маршрут руху;
- працівники перед початком роботи повинні оглянути техніку та впевнитись у її справності. Особливуувагу слід звернути на наявність огороджень, надійність кріплення маркерів у транспортному положенні, наявності огороджень зубчатих та ланцюгових передач, справність вузлів кріплення до навісних та причіпних пристроїв трактора, справність кришок насіннєвих та тукових банок сівалок, наявності інвентарю та комплекту інструментів для обслуговування агрегату в полі. Також до початку робіт необхідно оглянути засоби індивідуального захисту, спецодяг, респіратор, пилозахисні окуляри, рукавиці та переконатись в їх придатності. При наявності несправностей та відсутності необхідних засобів захисту працівник повинен повідомити керівника робіт.
- підчас руху агрегату забороняється зіскакувати та вискакувати на нього, відчиняти двері та висовуватисьз кабіни трактора, ставати на підніжки для огляду робочих органів, переходити з однієї причіпної машини на іншу, ремонтувати (регулювати) робочі органи, сидіти чи стояти на крилах трактора, причіпних сергах або рамах машин.
- до роботи з отрутохімікатами допускаються особи не молодші 18 років, що пройшли медичний огляд, навчання за встановленою програмою і отримали відповідне посвідчення, а також пройшли відповідні інструктажі.
Головний спеціаліст відділу управління АПР |