Для спортсменів зміна пори року не може стати на заваді. Великі перерви несуть із собою втрату навичок, і не всім хочеться починати навесні заново. Сьогодні існує багато сучасного обладнання, яке дає змогу їздити по снігу та слизькому покриттю, яке є невіднятним атрибутом зимового періоду. Безумовно, ключем до успіху є й обережність, адже травми та падіння нікому не принесуть радості. Настав час обрати необхідне спорядження для зимових тренувань на sportano.ua на додаток до шипованої гуми для свого байку.
Як одягатися велосипедистам у зимовий період?
Для тренувань в найхолоднішу пору року звичайні речі та взуття не підходять, адже вони обмежують рухи. А у випадку велосипедного екіпірування саме зручність має першочергове значення — не можна дати тілу змерзнути, проте важливо також не занадто пітніти.
Почати свій вибір необхідно з термобілизни. Саме вона збереже тепло і водночас дозволить не вдягати зайвого одягу. Також сьогодні в моді флісові толстовки. Фліс — це матеріал, який не збирає вологу, швидко сохне та має термостійкі характеристики. Сучасні спортивні речі відомих брендів зручно купувати в https://sportano.ua/velosipednij-odjag. На додаток до цього не буде зайвим придбати рукавички, нарукавники, бафи та інший спортивний одяг.
Особливу увагу приділіть верхньому одягу. Куртка повинна захищати від вітру та опадів, бо в таку пору року сніг часто перетворюється на дощ і навпаки. Бафи користуються особливим попитом у спортсменів з досвідом. Сперечаючись з вітром, легко застудити горло, а з бафом ви зможете уникнути неприємної хвороби і при цьому вільно дихати.
У чому варто їздити в морозну погоду?
Правила збереження здорового самопочуття на холоді кажуть, що тепло потрібне насамперед ногам: стопи рухаються менше за все, а отже — можуть замерзнути за доволі короткий час. Підошва та протектор спортивного взуття виготовляються з якісного матеріалу. Рекомендуємо обирати щось з моделей для зимового сезону на https://sportano.ua/vzuttja-velosipedne.
Ось кілька простих правил для вибору комфортних і зручних зимових кросівок:
- ноги не мають мерзнути чи перегріватися під час поїздки;
- жодних контактних кедів під час ожеледиці – на слизький дорозі це дуже небезпечно;
- теплі спортивні моделі мають значну перевагу у порівнянні зі звичайним зимовим взуттям;
- обирайте підошви з неслизьких матеріалів;
- велобахіли мають ергономічні характеристики та гарну водостійкість;
- в суху погоду система кріплення SPD SL забезпечує надійне зчеплення з педалями.
Спеціальне велосипедне взуття виготовляється з додаванням матеріалів високої міцності та надійно захищає стопу від пошкоджень та холоду. Зазвичай кросівки туристичного типу дають змогу як їздити на велосипеді, так і ходити по асфальту. Шосейні та МТБ моделі мають більш високий шип, тому для прогулянок пішки вони не є достатньо зручними, проте під час тренування надають максимальний комфорт з підвищеною результативністю.
Правила використання зимового екіпірування
Перелічені фактори є принциповими, проте не єдиними. До власного захисту необхідно поставитися з усією серйозністю, бо покриття ґрунту на морозі набагато більш підступне та недоброзичливе, ніж в теплу пору року. Спортсменові знадобиться шолом з можливістю одягнути під нього шапку. При мінусовій температурі голова має бути захищена як слід та знаходитись у теплі.
Наколінники та захист для суглобів теж не можна назвати дрібницею. Падіння на слизькому асфальті трапляється раптово, тому краще до нього підготуватися, ще краще – уникн І не забувайте взяти в дорогу гарячий напій — він гарно зігріває та піднімає настрій. |