Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Здоров'я Лікування Народні засоби
Перша допомога


Здоровий сон малюка - основа здоров'я

Перехід від спільного сну до роздільного - важкий етап для малюка, тому не поєднуйте його з відлученням від грудей, з важливими змінами в житті, наприклад, з появою брата чи сестри, хворобою.


Здоровий сон малюка

Скільки має спати дитина, щоб почуватися щасливою? Чому міцний сон важливий? І що допоможе дитині до 3-х років спати спокійно? У цьому матеріалі ми дізнаємося про всі хвилюючі питання про дитячий сон.

Що ж потрібно для здорового сну

Міцний та здоровий сон важливий не тільки для дорослих, а й для дітей. Якщо він правильний та повноцінний, то впливає на фізичну активність протягом дня, на настрій, уважність та інтелектуальну складову, особливо пам'ять та логічне мислення. Міцний сон - запорука психічної рівноваги малюка та його правильного розвитку.

Говорячи на тему сну, мами насамперед згадують про дитяче ліжечко. Як їх вибрати? Купувати нову чи вживану? Або зовсім віддати перевагу сумісному сну, поки дитина маленька? Отже, постарайтеся купити багатофункціональне ліжечко.

Дитяча коляска-люлька

Це синтез звичайної коляски та колиски. Ви можете заколисувати малюка в колясці і безболісно перемістити в кімнату, відкріпивши колиску і не розбудивши дитину. При виборі такого спального місця стежте, щоб дно було рівним, а ортопедичним матрац. Люлька повинна бути легкою та транспортабельною.

Ліжко-трансформер

Це ліжечко ніби прийшло з фантастичного фільму. У неї є бортики, що розсуваються, дно може опускатися або навіть кріпитися до вашого ліжка за допомогою спеціальних кронштейнів. Таке ліжко буде зручним і багатофункціональним, але коштуватиме дорожче.

Дитячий манеж

Схожий був у вас, коли ви були крихітними. Нинішній манеж майже такий самий, але в ньому є музика, мобілі, що обертаються (підвіски з брязкальцями) і навіть нічник. Сучасний манеж мобільний та транспортабельний. Його можна використовувати як ліжко та поле для ігор. При виборі такого манежу проконтролюйте, щоб матрац був якісним та ортопедичним.

Ліжко-кокон

Це незвичайне ліжечко, яке формою нагадує материнську утробу. Таке ліжко займає мало місця та подобається дитині. Єдиний мінус: у коконі не можна спати після чотирьох місяців.

Антивибір:

Люльки та колиски. Дизайнерські ліжка та колиски красиво та самобутньо виглядають, але з функціональної точки зору не принесуть малюкові комфорту та міцного сну. Такі ліжка можуть вигідно підкреслити інтер'єр, але після того, як дитина навчиться сідати, виявляться небезпечними.

Ліжко-маятник хороше в ролі гойдалки, але для сну не функціональне.

Коли ви визначилися з вибором дитячого ліжечка, докупіть додаткове спорядження:
  • якщо в ліжечку немає матрацика, вибирайте дитячий ортопедичний;
  • поверх матраца покладіть клейонки, покриті тканиною;
  • не забудьте про пелюшки з натуральних тканин;
  • незалежно від пори року, купіть крихітці різні типи ковдр або комбінезонів для сну;
  • у манеж, люльку або звичайне ліжечко купіть м'які борти;
  • прикрасьте ліжко дитячими іграшками чи мобілями.
Часто батьки купують немовлятам подушки, прикрашають колиску балдахінами і купують пелюшки із синтетичних матеріалів. Намагайтеся уникнути цих помилок. Подушка та балдахін часто стають причиною задухи дитини.

Ідеальна норма сну для дитини

Сон дорослого не повинен становити менше 8 годин, сон дитини не має лімітів та меж. Скільки має спати малюк? Скільки захоче.

Діти з врівноваженим темпераментом режим сну виробляється автоматично. Такі діти нормально прокидаються і швидко засинають, якщо втомились. Дітям із рухомою психікою доводиться складніше. Їхній режим сну непостійний. Малята можуть то рано прокидатися, то спати до полудня, повільно засипати в обід або не спати вдень зовсім. Щоб уникнути перевтоми та накопичення втоми, постарайтеся стежити за режимом та кількістю сну. Якщо ви бачите, що дитина вередує, швидше за все вона не виспалася. Чим молодший малюк, тим більше сну йому потрібно: немовлята сплять цілу добу, діти на рік +-14 годин, малюки до 3 років — близько 11 – 13 годин на день.

Тривалість сну може залежати від темпераменту, клімату та інших факторів. Наприклад, під час хвороби, прорізування зубів чи стресу дитина може спати довше чи менше звичайного.

Не варто переживати, якщо карапуз ліг на годину раніше чи пізніше. Відхилення в 1:00 не критично. Усі цифри сну подаються умовно. Найяскравіший показник того, що малюк втомився і хоче спати - це плаксивість і примхи. Якщо ж дитина весела і радісно грає, активно жестикулює руками та енергійно рухається — значить усе гаразд.

Скільки спить дитина від 0 до 1 року

  •  У 0 – 1 місяць малюк – справжній соня. Він спить у середньому 19 – 20 годин. Його режим: сон – їжа – сон.
  • 1 - 3 місяці. Нічний сон вже триваліший. Максимальний нічний інтервал без їжі – це 4 або 5 годин.
  • У 6 місяців спиться також солодко, але на відміну від формату минулих місяців, дитина не спить вже більше часу.
  • 12 місяців. У цьому віці малюк спить вдень менше часу у світлий час доби 2-3 рази, до 1-1,5 років - 1-2.
Чи корисний зайвий сон? Іноді. Часто він може призвести до млявості, пригніченості та загальмованості. Як кажуть, всього гарного в міру.

Скільки спить малюк від 1 до 4 років

1 рік
У рік дитина спить близько 14 годин на добу, їх близько 11 – 12 годин посідає нічний сон. Вдень малюк може спати до 5 години. Запорукою міцного сну часто є час, в який ви укладаєте немовля спати. Постарайтеся, щоб це була глибока ніч, а вечір (21.00 — 22.00).

Після року дитина поступово відучується від багаторазового денного сну. Якщо малюк не хоче укладатися спати, погодуйте його продуктами з лінійки «Засинай-ка» і не забудьте провітрити перед сном кімнату. Свіже повітря сприятливо впливає на дитячий сон.

Чи є сенс у ранньому укладанні дитини? Не завжди. Якщо малюк не втомився, то він довго повертатиметься в ліжечку. Знайдіть ідеальний час для відходу до сну.

Якщо ви помітили, що після кількох місяців гарного сну ваша півторарічна дитина раптом починає часто прокидатися і довше засинати, — швидше за все, у нього тимчасовий регрес сну, що спричинено черговим стрибком зростання.

Чому батьки повинні стежити, скільки годин спить дитина? Неправильний режим сну може сформуватися у звичку, якої непросто позбавиться. Слідкуйте, щоб малюк вчасно укладався, висипався. Намагайтеся, щоб він засинав з колисковою, але не з пляшкою пиття.

2 роки
Коли карапузу виповнилося 2 роки, тривалість сну трохи зменшується до 12 годин. Вдень малюк спить лише 2 години. Вночі прокидається 1 чи 2 рази. В ідеалі дитина спить міцно, зрідка перевертаючись із боку на бік. Це пов'язано з розвитком нервової системи, яка стає більш врівноваженою та контрольованою. Якщо дитина спить вдень більше 2 годин, з нічним сном виникають проблеми. Однак часто 2-річні малюки зовсім відмовляються від денного сну. Вони бігають, стрибають, веселяться і вкласти їх спати стає складним завданням.

 Навіть якщо малюк не хоче спати вдень, потрібно його укласти. У 2 роки без денного сну не обійтися. Періодичний денний недосип може вилитися в істерики, втому та проблеми зі здоров'ям.

 Але що робити мамі, якщо малюк категорично протестує проти денних «засипок»?

Постараємося допомогти порадами:
  1. Усі розвиваючі заняття, які вимагають напруги та концентрації, перенесіть на ранок. Ближче до обіду перейдіть на спокійний ритм (читайте книжки, малюйте, гуляйте вулицею).
  2. Будьте спокійні. Коли ви переживаєте, що дитина не виспиться, малюк відчуває це і мимоволі починає переживати сам.
  3. Не укладайте крихту насильно через скандали, крики та істерики. Сон зі сльозами нікому не принесе користі.
  4. Виконайте режим. Якщо звикли лягати спати о 14:00, постарайтеся не пропускати цей час.
2,5 роки
Ось вам уже й 2,5! У тому віці норма сну 12 – 13 годин, вдень – близько 1,5 – 2 годин та 11 уночі.

 Показник, що дитина виспалася, — її врівноважена поведінка та гарний настрій. Крихітка вередує, плаче, тупотить ногами? Чи навпаки поводиться дуже мляво та безініціативно? Можливо, щось не так зі сном.

Якщо малюк ходить у садок і рано прокидається, зрушуйте час укладання в ліжко на ранню годину.

3 роки
Здоровий сон малюка

Загалом малюк спить 12 годин. У цьому денний сон може ігнорувати.

 Якщо настрій малюка рівний, веселий протягом усього дня, вранці він самостійно прокидається і спить не менше 12 годин, отже, денний сон йому не потрібен.

У 3 роки малюк може стати впертим, відмовлятися підкорятися режиму дня, а будь-яке заперечення з батьківського боку сприймати бунтом та протестом. Психології називають це кризою трьох років. У цей час важливо, щоб малюк відчував підтримку та любов мами та тата.

 Швидше за все в 3 роки карапуз всіляко ігноруватиме правила і не захоче спати вчасно. Виявіть твердість і продовжуйте дотримуватися порядку дня.

Не перетворюйте укладання на скандал, постарайтеся вкласти дитину з грою. Щоб він заснув із гарним настроєм. Увечері грайте в спокійні ігри, включайте приглушене, неяскраве світло на заміну денному, співайте колискові.

Спільний сон або переведення в окреме ліжко


Здоровий сон малюка
 
Якщо ви прихильники спільного сну, стежте, щоб ліжко було просторим. Зверніть увагу, що не рекомендується сон дитини разом з батьками через те, що дитину можна задушити або розчавити. До того ж, спільний сон (СС) не завжди зручний самим батькам.

Якщо ви впевнені, що СС позитивно впливає на здоров'я та емоційний стан вашого чада, то можете поекспериментувати різну Є моделі сну.

Наприклад:
  • Малюк засинає у дитячому ліжечку, але залишається у батьківському після нічного годування.
  • Крихітка спить у своєму ліжечку зі знятою бічною стінкою, щоб вона стала продовженням дорослого ліжка, присунутого до батьківського.
  • Крихітка спить на великому батьківському ліжку збоку.
У 3 роки під час кризи, малюкові потрібно розмежувати особистий простір. Тому після трьох років спільний сон доведеться замінити окремим.

Якщо до 3-х років малюк спав із батькам. А в 3 роки ви вирішили перевести його на роздільний сон, підготуйте дитину до цього. Грайте: укладайте спати ляльок та звірів. Відвідайте разом справжній магазин і виберіть ліжко, яке сподобається дитині.

Якщо карапуз спить окремо

Перехід від спільного сну до роздільного - важкий етап для малюка, тому не поєднуйте його з відлученням від грудей, з важливими змінами в житті, наприклад, з появою брата чи сестри, хворобою.

 Що ж робити, якщо дитина ніяк не може спати сама?
  • Купуйте гарний нічник.
  • Перед сном читайте добрі казки.
  • Купуйте малюка тільки в теплій, не в гарячій воді.
  • Не давайте малюкові плакати в ліжечку. Якщо йому страшно, сядьте поруч у крісло і співайте колискові.
Дитина не повинна почуватися покинутою. Навіть якщо ви спите окремо, доведіть малюкові, що любите його та підтримуєте.
 
Здоровий сон малюка

Вчимося спати у своєму ліжечку

Головне правило засинання виглядає так: коли всі вечірні приготування завершено і мамин поцілунок отримано, це означає кінець всіх блукань по квартирі. Проблема в тому, що дитині страшно засипати одній, і вона намагається привернути увагу дорослих, аби не залишатися сама. Прийменники можуть бути найрізноманітнішими: треба попити, хочеться в туалет, раптом захворів животик, вкусив комарик — що завгодно, аби батьки звернули увагу.

Така поведінка засмучує сон і формує шкідливу звичку - будь-якими маніпуляціями змусити батьків робити так, як хоче карапуз. Що в такому разі робити мамі? Відповідь проста: взяти за руку і відвести в ліжко. Що робити не треба? Кричати, соромити чи ігнорувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як відвернути дитину від гаджета - 10 кроків 20 ідей

Існують різні підходи до вирішення проблеми дитячого сну. Але який би ви не обрали, пам'ятайте, що 3 роки — рубіж, після якого дитина вже має спати у власному ліжку.

Як спати правильно

Насамкінець нагадаємо вам основні правила сну. Дотримання кількох простих правил забезпечить вашій дитині міцний та здоровий сон.

Щодня лягайте спати одночасно, і бажано раніше

Пізніше укладання веде до перевтоми, труднощів із засинанням та неспокійному сну. Навпаки, якщо дитина лягає в ліжко в певну годину, то організм привчається відчувати втому і потребу відпочинку в один і той же час. Дитина, сама того не помічаючи, налаштовується на сон. Це правило відноситься і до денного відпочинку: дитині буде легше засипати в один і той же час.

Спробуйте укладати дитину не пізніше 21:00 протягом тижня і спостерігайте, чи змінюється її поведінка. Якщо настрій малюка покращився, характер пом'якшав, а капризів немає - ви все робите правильно.

Вигадуйте ритуали, що нагадують організму про сон

З раннього дитинства привчайте дитину до певного порядку дій, які сигналізують, що незабаром настав час у ліжко. Мультфільм із «На добраніч, малюки», ванна, книжка, колискова — заспокоять і налаштують малюка на сон.

Дотримуйтесь розпорядку активності та відпочинку

Виробіть чіткий розпорядок дня для малюка таким чином, щоб види активності, їжа, відпочинок та сон чергувалися, і всьому було відведено певний час.

Навчіть дитину засипати самостійно



Схожі матеріали:

👁 300
Категорія: Здоров'я
Теги: Здоровий сон малюка, ліжко для малюка, сон



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Посів петрушки: коли і як садити?

/_pu/70/46973056.jpg

Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Експерти рекомендують завжди возити з со...

/_pu/70/16389617.jpg

Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Чи бувають у чоловіків множинні оргазми ...

/_pu/70/36689841.jpg

Психологічні тригери алкогольної залежно...

/_pu/70/72241910.jpg

Депиляция – эффективное удаление нежелат...

/_pu/70/77533039.jpg

Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg

Як побудувати та не зруйнувати стосунки

/_pu/70/52442605.jpg

Выбор ванной: советы и рекомендации для ...

/_pu/70/78046939.jpg