ТОП матеріалів за рейтингом    Найбільш обговорювані    Зверніть увагу!    Соціальний захист     ТОП найпопулярніших    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   
Повний звіт про поїздку на Кавказ

 Мотоклуб LINCOLN MC POLTAVA встановив свій прапор на Ельбрусі.

Мотоклуб LINCOLN MC POLTAVA , приіоритетним напрямком діяльності якого є мототуризм і популяризація здорового способу життя, вчергове успішно подолав складний маршрут і досяг ще однієї вершини світу - Ельбрусу.

В минулому році Президент Мотоклубу LINCOLN MC POLTAVA Віктор Памір проїхав на мотоциклі всю Європу і встановив прапор клубу на краю світу - на мисі Нордкапп(Норвегія).

Поїздка на Кавказ планувалася заздалегідь, розроблявся маршрут, прораховувалася логістика , готувались мотоцикли і мотоциклісти до непростого випробування дорогою, погодою і менталітетом інших народів.

В перший день було подолано відстань 450 км і втрачено 6 годин на українській митниці: українські митники не мають уявлення про Віденську конвенцію , яка регулює порядок перетину кордону ( де в першу чергу пропускаються пішоходи, рейсові автобуси і мотоцикли).

До слова, під час поїздки Європою, зокрема фінські прикордонники самі виходили до мотоциклістів LINCOLN MC POLTAVA повідомляли клубників про пріоритетність мотоциклістів при перетині кордону і без черги обслуговували на пукті пропуску.

 

Белгород зустрів привітно, гарне доглянуте місто, привітні люди, позитивні враження від комплексу "Садко", де приємно вразило обслуговування і атмосфера. Прекрасне місце за дуже прийнятні гроші, зручне по розміщенню, знаходиться по маршруту.


 

Наступний день ознаменувався 850 км шляху траси М4 "ДОН" від Бєлгорода до Ростова - на Дону. Ростов - на - Дону зустрів пробками, які швидко розтеклися вулицями міста і не заважали руху мотоциклістів. Місто наповнене рекламними щитами про Чемпіонат світу і привітними людьми, які вітали мотоциклістів LINCOLN MC POLTAVA з тротуарів, з автівок, радо підказували, де краще поїсти, де можна зупинитись на відпочинок. 

У Ростові - на - Дону мотоциклісти клубу відвідали меморал пам'яті героям трагедії на Чорнобильській АЕС. І, хоча, ситуація між країнами напружена, і Чорнобиль - українська трагедія, меморіал знаходиться у зразковому чистому стані, не побитий, не понівечений, не облитий фарбою. Що свідчить про повагу до пам'яті ліквідаторам на Чорнобильській АЕС, які віддали життя, рятуючи інших від реактивних смертоносних подихів.


 

По маршруту до Ростова вразило місто Каменськ - Шахтинський : невелике, але дуже колоритне, пронизане духом СРСР, все у вінтажному стилі на тему радянської епохи. Місто з власною енергетикою, власним характером і стилем, неординарне і по-своєму цікаве.

 По закладеному маршруту в готелі не було вільних місць, тому було вирішено ночувати в наметах. Питання облаштування дорогих мотоциклів Мотоклубу LINCOLN MC POLTAVA на ночівлю не викликало складнощів, власник готелю, де не було вільних місць, вірмен за національністю, дав дозвіл на парковку біля готелю, дав вказівку охороні слідкувати за безпекою і цілісністю трнаспортних засобів полтавських мотоклубників. Коштів не взяв, сказав, що поважає українців, знає Полтаву, вибачився, що не було вільних місць. Ціна питання ночівлі мотоциклів на парковці дорогого готелю - 200 гривень (по курсу в рублях)охороннику (який теж не хотів брати кошти, але мотоциклісти наполягли).

Наступний день приніс прохват на Карачаєво-Черкессію.

 

 
Дорожній знак Карачаєво -Черкеської республіки

Заіхали в Армавір, гарне чисте містечко невеликого масштабу з розвиненою промисловістю і власним аеропортом. Армавір - місто, де живе дуже багато національностей, славиться тим, що різні народи і культури уживаються в ньому без конфліктів на національній основі і релігійній.

 

 
Пам'ятний знак про утворення міста Армавір і дружбу між народами

Далі був сам Черкесськ - столиця Карачаєво - Черкесської Республіки, вразив парк культури і відпочинку "Зелений острів", де на кожній клумбі табличка з проханням не ранити квіти і є алея "Лукоморье", де казкові герої пушкінських казок зустрічають гостей міста колоритом дитинства.

 

Мотоциклісти LINCOLN MC POLTAVA продовжили свій шлях до Мінеральних Вод. Місто Нальчик - столиця Кабардино - Балкарії : благодатний сонячний край. Нальчик славиться своїми курортами, парками розваг, лікувальними водами.

Несподіванкою стали наші українські чорнобривці на підвісних клумбах Нальчика! В центрі кавказського міста - українські квіти!

З Нальчика повернулися до Баксану і там, здолавши відстань у 100 км Мотоклуб LINCOLN MC POLTAVA досяг ключової точки маршруту - Ельбрусу. На півдорозі до Ельбрусу є пропускний пункт біля міста Тегенеклі з прикордонниками і ударною групою, які контролюють потік людей по  даному маршруті. І в місті Тегенеклі абсолютно всі поліцейські з автоматами Калашникова, кожні сто метрів група з трьох-чотирьох чоловік. Біля підніжжя Ельбрусу температура сягала плюс 35 градусів. На мотоциклах було подолано шлях до бази "Азау" ( 2350 м над рівнем моря ), далі- пійомником на висоту 4200м.

 

 

Таким чином прапор Мотоклубу LINCOLN MC POLTAVA було піднято на Ельбрус, що є знаковою подією для клубу, черговою мототуристичною перемогою, наступною сходинкою до підкорення ключових світових визначних місць.

Єдиний мінус відвідин Ельбрусу - дуже важко дихати на висоті, не вистачає кисню.

Ельбрус вразив масштабністю, сніговими вершинами, монументалізмом і враженням, що тут живе вічність. Але , у зв'язку з тим, що мотоциклісти LINCOLN MC POLTAVA на мотоциклах здолали значну ділянку висоти , момент величі Ельбрусу трохи вкрався.

Поселення Ельбрус, де всього сто чоловік, є скоріше базою по обслуговуванню туристів, дуже приємний охайних готель, який в літню пору пустує, номер влітку за добу коштує 2000 гривень/доба, в той час, що в зимовий період , коли наплив туристів і любителів лижного дозвілля зашкалює, ціни сягають від 6000грн до 20000/доба. На час перебування в готелі "Ельбрус" мотоциклісти LINCOLN MC POLTAVA були єдиними постояльцями, інші туристи зупинялися в приватному секторі, де ціни значно нижчі. Але і умови економ-класу, мінімальні.

Знаково, що віце - президент Мотоклубу LINCOLN MC POLTAVA Віктор Альпініст,  25 років тому підкорив Ельбрус у складі туристичного клубу Чернігівського педуніверситету, в той час ще не було підйомників і умов для ночівлі.

"Краще гір можуть бути тільки гори, - сказав Альпініст, - я привітався з старим другом Ельбрусом і , думаю, він мене теж впізнав і радий був бачити, не дивлячись на те, що пройшло стільки років.." 
Віце-президент LINCOLN MC POLTAVA  Віктор Альпініст. діалог з Ельбрусом

Окрилені Ельбрусом, мотоциклісти вирушили до наступної точки маршруту - Республіки Північної Осетії-Аланії.

Беслан. Місто відоме на весь світ трагедією, яка забрала життя великої кількості дітей у школі №1 , внаслідок терористичного акту. Тому було вирішено не фотографуватися на фоні пам'ятників. Відчуття страшні: холодно, лячно, не вкладається в голові, що таке може бути. Місце пронизане горем і німотою. На цьому фоні селфитись було б цинічно.
Беслан. "Місто ангелів"Беслан. Пам'ятник загиблим дітямБеслан. Ангели там по всьому "Місту ангелів"...


Це місце називається "Місто ангелів", комплекс побудований на місці Першої школи, де сталася трагедія.

Від Беслану лишилися важкі враження. Але подорож продовжилася і мотоциклісти LINCOLN MC POLTAVA направилися у Владикавказ.

Владикавказ знаходиться в центральній частині Північного Кавказу, лежить на берегах річки Терек і є столицею Республіки Північна Осетія - Аланія. Місто знаходиться на відстані 30 км від знаменитої Дарьялської ущелини і тому виглядає в обрамлені гірських хребтів дуже міфічно і заворожує своєю енергетикою.

  

Знаково, що у цьому місті вживаються і християнська релігія . і мусульманська. Дуже живописне місто, дивне за характером, справді кавказське, архітектура радянських часів, але в дуже доглянутому вигляді. Природа і люди неймовірні, зустрілися з друзями. Спробували осетинських пирогів.

 

 

Гарне живописне місто з культом історії аланів і осетинської мови.

 

 

Осетини плекають свою історію і божество Уастирджи, покровителя всіх подорожуючих.
Переночували в дерев'яному будиночку у Фіагдоні. Недорого і всі зручності.

Фіагдон - невеличке селище , що знаходиться в обіймах гір. Природа незаймана, бачили диких зубрів. Первозданні краєвиди вигдлядають вражаюче, здається, що люди тут зайві, настільки гармонійна природа і високе небо.

За ніч, проведену у Фіагдоні відпочили так, наче на світ народилися, настільки затишне , енергетично-легке місце, повітря холодне, наче м'ятне.

Інгушетія зустріла мотоциклістів LINCOLN MC POLTAVA своїм колоритом: вздовж доріг на стовпах розміщено фото воїнів, які загинули у Великій відчизняній війні, під кожним фото опис подвигу, назва фронту і нагороди. Таким чином інгуші дякують своїм героям за перемогу, вони знають і пам'ятають свою історію, живуть нею, будують майбутнє, не забуваючи минуле.

Черговою республікою по маршруту мотоциклістів LINCOLN MC POLTAVA стала Чечня.
 

 

Казки про головорізів і неприязнь до українців розвіялися відразу, з кожної машини люди вітали гостей на своїй землі, водій "Камазу" зупинився, і сказав :" Хлопці, ми вам не вороги, то все політика, ви завжди будете нашими братами, ми поважаємо вас, вашу країну, вашу культуру".

Звичайно, що найцікавішим містом, яке є у цій республіці є Грозний. Сподівання на враження щодо Грозного справдилися і повній мірі, навіть більше. Маленьке містечко, не так давно зруйноване війною, вразило розкішшю, архітектурою і чистотою, десь в глибині Кавказу , зламало стереотип про "глибинку, провінцію, безперспективність".


Грозний-сіті


Мечеть "Серце Чечні"


Баннер Ахмата Кадирова, один із тисяч

 

Європейські велодоріжки, діловий масив "Грозний-сіті", відома на весь світ мечеть "Серце Чечні" , все це вразило розкішшю, архітектурними сучасними рішеннями і висотністю будівель.

Мотоциклістів LINCOLN MC POLTAVA здивував культ особистості Ахмата Кадирова: баннери з його зображенням з текстовкою "Он ушёл непобежденным" скрізь: на мостах, над дорогами. на торгівельних центрах, на вулицях. При цій кількості баннерів, вони не викликають роздратування, більш свідчать про повагу громадян до свого колишнього очільника.

Чеченська республіка позаду, Президент Віктор Памір та віце-президент LINCOLN MC POLTAVA Віктор "Альпініст" вирушили в Махачкалу.

Махачкала- столиця Дагестану, одне із найкрасивіших міст російського Кавказу. Махачкала славиться своїми лікувальними курортами, вона є оплотом мусульманства, жителі стримані, гарний генофонд, чоловіки під 2 метри зросту, всі з бородами.

Окрасою Махачкали і її символом є мечеть Джума, вона одна із найбільших на північному Кавказі.Примітно, що в Дагестані уживаються 33 національності, в самій Махачкалі є декілька театрів: російський, кумикський.аварський. лакський і це не заважає людям різних культур жити в злагоді.

Не дивлячись на те, що Махачкала - кавказьке місто, в ньому з вдячністю ставляться до російських вчителів, навіть є пам'ятник Російській Вчительці. На думку Президента LINCOLN MC POLTAVA Віктора Паміра, судячи з охайності, благоустрою і поваги до пам'ятних місць Дагестану, влада працює над моральним і духовним розвитком підростаючого покоління, оскільки парк, де розміщено пам'ятник Російській Вчительці є саме сімейним парком, де багато зроблено для цивілізованого дозвілля малюків і дітей шкільного віку.
 
Поселившись на базі біля Каспію, мототуристи з LINCOLN MC POLTAVA зіткнулися ще з однією диковинкою, на погляд слов'ян: на пляжі були розміщені таблички, що у "у плавках за територію пляжу виходити заборонено, карається законом". Оскільки країна мусульманська, всі жінки і дівчатка купалися в морі в відповідному закритому одязі, чоловіки після плавання, переодягалися в кабінках і у пристойному вигляді вирушали по місту.

База відпочинку була радянського зразка, але дуже охайна і , що характерно, не дивлячись на велику кількість відпочиваючих, ніч пройшла тихо, спокійно, ніхто не волав, не співав п'яних пісень, бо в Махачкалі, не дивлячись на кавказський темперамент, не заведено бурхливо поводити себе у громадських місцях.

Наступний день поїздки був самим складним: Калмикія простяглася серед солоних степів, де лише перекоти-поле, але зразкові ,ідеальні асфальтні покриття на протязі всієї дороги. 850 кілометрів голого степу, де-не -де глибоко в степу, дуже далеко від дороги, хутори на декілька хат.
 


Солоний калмицький степ
 

Калмики, маленький народ, зростом 140-150см виявилися джу привітними, добрими, усміхненими, схожими на жителів Середньої Азії, але майже повністю розуміли українську мову, що було дуже приємно.

Пригодою , яка залишила незабутнє враження і збила спанетлику було нашестя сарани, яке за мить перетворила  мотоцикли, шоломи, одяг у костюми з фрагментів тіл сарани. Після страшної хмари комах, Віктор Памір і Віктор Альпініст мусили зупинитися, переодягнутися і хоч якось віддирати купу сарани з лобових стекол та дзеркал, адже при температурі + 45 розбита швидкістю сарана миттєво перетворювалася на тарань, яка прикіпала до бортів мотоциклів.

Волгоград був останньою точкою маршруту.
 
 

Місто-герой зі славною історією боротьби з фашистськими загарбниками ( колишній Сталінград) - місто мегаполіс з розвиненою інфраструктурою.

Пантеон Вічного Вогню показує весь трагізм Сталінградської битви. Статуя "Родина - мать зовет" має висоту 83 метри, складається враження, що вона сягає неба.

 

Пантеон Вічного ВогнюСтатуя "Родина-мать зовет"
 

Біля панорами Сталінградська битва облаштований шматок залізничної колії з паровозами і озброєнням: є вагон-теплушка, платформа для перевезення військової техніки, польова кухня.

 

Поїзд часів війни
 

За словами Президента LINCOLN MC POLTAVA Віктора Паміра незвично серед житлового комплексу виглядає Казанский Кафедральний собор, який побудований на місці старого кладовища.

Останній день подорожі Волгоград-Гребінка. 1450 км ознаменувалися лихою бурею під Воронежом, зливою, що не дало змоги оглянути місто і, вчергове, на українській митниці 5 годин очікування у черзі.

З виїздом о 6.30 ранку до місця призначення Віктор Памір і Віктор Альпініст прибули о другій годині ночі.

 

 

Як зазначив Президент клубу LINCOLN MC POLTAVA Віктор Памір: "Мототуризм - це справа не для слабаків, це випробування на витривалість для справжніх чоловіків, це щоразу перемога над собою і обставинами. І це вражає. Приємно, що поїздка по Кавказу справила на нас неймовірне враження не лише краєвидами і привітними людьми, знаково, що народи, з якими ми спілкувалися ( росіяни, черкеси, балкарці, осетини, інгуші, чеченці. дагестанці, калмики) добре знають, що була Полтавська битва, знають місто Полтаву, частково розуміють українську мову і дуже гостинно приймали нас у своїх краях. Наш прапор побував у всіх країнах Європи, в Білорусі, тепер він покорив Кавказ і був встановлений на Ельбрусі. Ми готуємося до наступних маршрутів і наступних випробувань, сподіваючись на наступні перемоги. Адже побачити світ в обличчя один на один - це розкіш, яку не кожен може собі дозволити."
 
Прес-служба LINCOLN MCСхожі матеріали:


    Блоги є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.
   Точка зору редакції Grebenka.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія
👁 1981
Категорія: Територія МС "LINCOLN"
Теги: Ельбрус, Віктор Памір. Полтава, кавказ, мотоклуб Лінкольн, Гребінка, Нордкапп, LINCOLN MC, мототуризм, турне Європою


НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ БЛОГИ

 
/_sf/14/54877133.jpg

Заключні ігри з футзалу в рамках проєкту «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги»

/_sf/14/88048165.jpg

Нове дослідження показало, як можна запобігти розумовій стомленості

/_sf/14/18628872.jpg

Карлсон висміяв слова Путіна про "денацифікацію"

/_sf/14/01271784.jpg

В чому різниця між військовозобов'язаним та призовником

/_sf/14/82774962.jpg

План робіт у саду та городі на квітень

/_sf/14/68651316.jpg

Замовлення розв'язання задач швидка допомога

/_sf/14/10679928.jpg

Підготовка до складання тесту НМТ з репетитором

/_sf/14/86590811.jpg

Красиві привітання на Вербну неділю: добірка СМС, віршів, листівок до свята українською

/_sf/14/48545918.jpg

Що подарувати мамі на День матері: ідеї оригінальних подарунків

/_sf/14/57409420.jpg

Найкращі привітання з Великоднем: що побажати друзям, батькам та колегамЕНЦИКЛОПЕДІЯ КОРИСНОГО


Розмова під час сексу: довіра, повага та...

/_pu/70/98776348.jpg

Чи можна сипати золу під буряки: 80% гор...

/_pu/70/38509166.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Декілька попереджувальних сигналів, що с...

/_pu/70/42158299.jpg

Найкращий спосіб підвищення потенції у ч...

/_pu/70/52734467.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Як підвищити приживаність живців троянд ...

/_pu/70/30499224.jpg

Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg

Что такое атрофия зрительного нерва?

/_pu/70/41935844.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Квітень: важливий місяць для садівника

/_pu/70/91637929.jpg

Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg