Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


16.05.2021

16 травня 2021 - День жон-мирносиць, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони


Цей день також називають православним днем жінок, днем дружи


16 травня - 136-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 229 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 3 травня Юліанського календаря.

Сьогодні церква згадує жінок, які присвятили життя служінню Христу.

День жон-мироносиць

День жон-мироносиць
 

У другу неділю після Великодня відзначається День жон-мироносиць - православне свято, присвячене праведним жінкам з числа послужниць Христа. Цей день також називають православним днем жінок, днем дружи. У це свято церква нагадує нам про ідеал християнки: милосердної, праведної і готової надати допомогу.

Хто такі жони-мироносиці

Мироносицями називають жінок, які зреклися свого минулого і стали ученицями Ісуса. Вони були простими дівчатами з різних сімей. На третій день після смерті Христа вони вшанували його тіло і змастили його пахучою олією миро. Жонами-мироносицями називають Марію Магдалину, дружину Хузи Іоанну, Марію Яковлеву, сестер Лазаря Марію і Марфу і Саломію Мироносицю.

Традиції та прикмети дня жон-мироносиць

Вважається, що це свято – вселенські жіночі іменини. Сьогодні вітають всіх близьких жінок - дружин, мам, дочок, сестер, колег. Їм дарують подарунки і квіти. Жінки і дівчата в цей день влаштовують посиденьки, обдаровують свою майбутню куму. На стіл заведено готувати страви з птиці і яєць, а від молочних продуктів краще відмовитися.

У жіноче свято не можна працювати на городі, починати будівельні роботи і купувати носові хустки. За прикметами, якщо черемха зацвіла, то скоро похолодає. Сни в ніч з 15 на 16 травня вважаються віщими.

Що сьогодні не можна робити

Не можна втручатися в чужі справи - свої підуть погано.
Не рекомендуються будь-які починання.  

Прикмети на 16 травня      

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

вранці велика роса - буде хороший урожай огірків;
роси немає - до дощу.

У 1717 році Вольтер - один із найбільших французьких філософів-просвітителів XVIII століття, поет, прозаїк, сатирик, трагік, історик і публіцист - був поміщений у Бастилію за свої сатиричні твори.

У 1863 році почалося будівництво Одеської залізниці.

У 1881 році в Німеччині на околиці Берліна пройшов перший у світі електричний трамвай. І все завдяки главі електричної компанії, інженеру Вернеру фон Сіменсу, який виступив із пропозицією розпочати будівництво пасажирської електричної лінії. Трамвай, що рухався зі швидкістю 30 км/год, за перші три місяці перевіз понад 12 тисяч пасажирів. Він, як і перший електровоз, рухався від електрики, що надходила по рейках. Звична нам модель трамвая з дугою і проводами з'явилася у 1890 році.

У 1920 році Жанна д'Арк була зарахована католицькою церквою до лику святих.

У 1929 році в Голлівуді відбулася перша церемонія вручення кінопремій, які пізніше назвали «Оскарами». Вона пройшла в готелі «Roosevelt» у Голлівуді, тривала 15 хвилин, на ній були присутні близько 250 осіб. До речі, назва «Оскар» тоді ще не використовувалося, вона з'явилася в 1934 році. Всім номінантам були вручені так звані «Подячні відгуки». Саму премію безпосередньо придумав глава кіностудії «Metro-Goldwyn-Mayer» Луїс Барт Майєр у 1929 році для заохочення діячів кіно. Сьогодні вона - одна із найвідоміших кінематографічних нагород у світі. Спочатку актори номінувалися не за конкретний фільм, а за всі, в яких вони знялися впродовж року. Переможці були відомі за три місяці до самої церемонії, результати передавалися в пресу, яка публікувала їх одночасно з врученням нагород. Так тривало до 1945 року, поки газета «Los Angeles Times» не оприлюднила результати більш ніж за дві години до церемонії, тому вже з наступного року з'явилися запечатані конверти. Лауреатами першої премії стали фільми: «Сьоме небо», «Схід Сонця: пісня двох людей», «Крила» і «Два аравійських лицарі». А серед акторів переможцями були Еміль Яннінгс і Джанет Гейнор. Спеціальних нагород були удостоєні Чарлі Чаплін - «За універсальність і геніальність в акторській грі, написанні, режисурі і продюсуванні фільму «Цирк», і студія Warner Brothers - «За створення фільму «Співак джазу», першої звукової картини, яка зробила революцію в галузі». Єдиний раз за всю історію «Оскара» на цій церемонії вручалася нагорода за найкращі титри до німої кінокартини.

У 1983 році лондонська поліція вперше використала для покарання автомобілістів, що порушують правила паркування, блокувальні пристрої.

У 1995 році в Нідерландах був створений паперовий літак із розмахом крил 13,97 м.

У 2004 році перше місце на 49-му Міжнародному музичному конкурсі «Євробачення» посіла українська співачка Руслана.

Схожі матеріали:
👁 1207
Категорія: Актуально
Теги: заборони, чим день увійшов в історію, День жон-мирносиць, прикмети




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ