Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


28.07.2016

28 липня - день Володимира-Хрестителя і відпочинку жінок


Цей день пов'язували з князем Володимиром, якого в ряді джерел називають не інакше, як Володимир Красне Сонечко


28 липня - день Володимира-Хрестителя і відпочинку жінКнязь Київський Володимир Святославович, онук Ольги, народився близько 960 року. Він був князем у Новгороді, але, побоюючись підступних задумів старшого брата - захопити всі землі руські, втік до варягів.

А через два роки повернувся з дружиною і пішов війною на Київ. Володимир у 978 році став володарем Київської держави. Він вів успішні війни з сусідами, приєднуючи нові землі.

У 988 році відбулося хрещення князя і всього народу. Охрестившись, Володимир почав знищувати всілякі сліди язичництва в своїй державі. Почав він з Києва. Язичницьких ідолів скидали у воду, розбивали, спалювали, влаштовуючи при цьому публічні наруги над ними.

Потім відбулося хрещення народу: натовпи людей увійшли в Дніпро, священики молилися і давали нові імена. Приблизно те ж саме відбувалося і в інших великих містах - Новгороді, Суздалі, Чернігові, хоча місіонери зустрічали і опір, який виливався іноді у справжні повстання.

У ряді джерел князя називають не інакше, як Володимир Красне Сонечко.

28 липня відзначають також пам'ять Кирика та Іуліти (Уліти). Вони постраждали за віру під час гонінь, організованих у відношенні християн імператором Діоклетіаном у III-IV ст. Уліта була молодою вдовою і могла похвалитися знатним походженням. Кирик - її син, який так само, як і мати, став прихильником християнського вчення. Під час гонінь Уліта разом з Кириком втекла з міста, залишивши все своє майно. Жити вона почала як мандрівниця. Але одного разу її впізнали на вулиці і привели на суд. Там Уліта підтвердила, що стала послідовницею Христа. У неї відібрали сина і стали піддавати великій кількості мук. Кирик, спостерігаючи страждання матері, сказав, що теж є послідовником Христа, після чого його також замучили, а в кінці обезголовили. Одна з рабинь Уліти знайшла тіла мучеників і поховала. Старообрядці вважають Уліту і Кирика своїми покровителями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Укрзализныця обещает мобильное приложение уже в этом году

Згідно з народним календарем, 28 липня наступала середина літа. Жінки відзначали день Матінки Уліти і їм належало добре відпочити. У поле і зовсім не варто було виходити 28 липня, оскільки вважали, що там розгулює нечиста сила. Говорили, що жнива 28 липня - це не до добра. Хоча існує і більш логічне пояснення - справа в тому, що на Уліту і Кирика зазвичай йшов досить сильний дощ, а тому у полі просто нічого було робити. День старалися, тим не менш, проводити з користю. Так, дітей привчали до домашнього праці і т. д.

Схожі матеріали:
👁 1056
Категорія: Прес-реліз
Теги: липень, церковне свято, православне свято, прикмети, свято




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ