Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


05.01.2022

Що потрібно знати про службу в військовому резерві


Чоловіки та жінки, які не проходили військову службу, також можуть проходити службу у військовому резерві.


Резервісти Збройних Сил України — це громадяни України, які у добровільному порядку проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України та інших військових формуваннях на підставі контракту.

Резервісти проходять службу шляхом залучення на навчальні збори у військових частинах під час практичних заходів бойової підготовки.

Основним завданням військового резерву є підвищення та підтримання військової навченості громадян з метою виконання завдань по захисту держави на професійному рівні.

Громадяни України, незалежно від статі та віросповідання, можуть виконувати військовий обов’язок шляхом проходження у добровільному порядку служби у військовому резерві.

Службу у військовому резерві проходять громадяни України, придатні до військової служби за станом здоров’я, які не досягли граничного віку перебування у запасі здатні з урахуванням місця проживання (перебування), професійних і моральних якостей до проходження служби у військовому резерві.

Чоловіки та жінки, які не проходили військову службу, також можуть проходити службу у військовому резерві. Резервістами вони стають одразу після укладення контракту на проходження служби у військовому резерві.


весняний призов
 

Громадяни, які проходять службу у військовому резерві, не підлягають призову на строкову військову службу.

Вивчення кандидатів у резервісти здійснюється шляхом:
  • вивчення особистих якостей, установлення рівня їх освіти та професійної придатності;
  • організації медичного огляду;
  • перевірки фізичної підготовки;
  • проведення заходів професійно-психологічного тестування та відбору.

Вікові обмеження для солдат та офіцерів резерву

Громадяни України мають такі вікові обмеження щодо набуття статусу кандидата в резервісти та проходження служби в резерві:
  • рядовий склад — до 60 років;
  • сержантський, старшинський склад — до 60 років;
  • особи молодшого офіцерського складу — до 60 років;
  • особи старшого офіцерського складу у військових званнях майор (капітан 3 рангу), підполковник (капітан 2 рангу) — до 60 років;
  • полковник (капітан 1 рангу) — до 60 років.
Резервіст проходить службу у військовому резерві на підставі контракту, який укладає з державою в особі командира військової частини.

Перший контракт з резервістами укладається строком на 3-5 років.

Після закінчення строку дії першого контракту строк служби у військовому резерві може бути щоразу продовжений на 3-5 років до досягнення громадянином граничного віку перебування у військовому резерві.

Резервіст проходить службу в резерві у добровільному порядку на підставі укладеного з ним контракту.

Резервістам щорічно виплачується грошова винагорода у відповідності із військовим званням за результатами виконання програми підготовки. Також резервістам відшкодовують компенсацію за проїзд до місця проходження зборів та у зворотному напрямку і здійснюють виплату добових (відповідно до військових звань).

Роботодавець резервіста отримує компенсацію заробітної плати виплачену резервісту, за час, який відсутній працівник на робочому місці.

Під час проходження служби резервісту гарантується відповідні соціальні гарантії, можливість кар’єрного зростання по службі і отримання чергових військових звань. Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу», впорядковано грошові виплати резервістам за період виконання служби у військовому резерві (із розрахунку двох мінімальний зарплат на місяць).

Служба в резерві це майже єдина можливість одночасно будувати цивільну та військову кар’єру.

Резервісту гарантується

Збереження робочого місця на весь період виконання обов’язків служби у військовому резерві.
У разі Вашої зацікавленості службою у військовому резерві ми готові надати необхідну інформацію із вищезгаданого питання.

Якщо Ви справжній патріот, бажаєте завжди бути готовим до захисту Батьківщини і шукаєте адреналіну, екстриму та нових вражень, варто зважити: можливо служба у резерві українського війська саме для Вас?


Що потрібно знати про службу в військовому резерві
 

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №687/2021

Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2022 році

Відповідно до пункту 17 частини першої статті 106 Конституції України та на виконання Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» постановляю:

1. Звільнити в запас зі Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту, інших утворених відповідно до законів України військових формувань:
 
1) військовослужбовців строкової служби, які мають ступінь вищої освіти магістра та вислужили встановлені строки строкової військової служби:
  • у квітні — червні 2022 року;
  • у жовтні — грудні 2022 року;
2) інших військовослужбовців строкової служби, які вислужили встановлені строки строкової військової служби:
  • у квітні — червні 2022 року;
  • у жовтні — грудні 2022 року.
2. Визначити на 2022 рік такі строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу:
1) квітень — червень;
2) жовтень — грудень.

3. Призвати на строкову військову службу громадян України чоловічої статі, які відповідають вимогам частини першої статті 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»:
 
1) у квітні — червні 2022 року;
2) у жовтні — грудні 2022 року.

4. Кабінету Міністрів України визначити чисельність громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу, та обсяги видатків для проведення чергових призовів у 2022 році.

5. Кабінету Міністрів України, обласним, Київській міській державним адміністраціям забезпечити виконання заходів, пов’язаних із підготовкою та проведенням у 2022 році чергових призовів громадян України на строкову військову службу.

6. Міністерству інфраструктури України забезпечити за заявками Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України перевезення осіб, зазначених у статтях 1 і 3 цього Указу, з додержанням вимог безпеки та проведення розрахунків за ці перевезення згідно з чинними тарифами.

7. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування, крім пункту 1 статті 3, який набирає чинності з 1 березня 2022 року, та пункту 2 статті 3, який набирає чинності з 1 вересня 2022
року.
Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
29 грудня 2021 року


Схожі матеріали:
👁 696
Категорія: Зверніть увагу!
Теги: Збройні Сили України, резервісти, військовий резерв




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ