Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Суспільство
01.04.2011
1 квітня - Міжнародний день птахів: Пернаті потребують допомоги


1 квітня - Міжнародний день птахів: Пернаті потребують допомоги

Міжнародний день птахів відзначається з 1906 року. У цьому році 1 квітня була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів, до якої Україна приєдналася у 1927 році.

Міжнародний день птахів проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО 'Людина і біосфера". За традицією в цей час саме навесні в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, дуплянки та інші «пташині будиночки». Повернення птахів святкувапося, також, як прихід весни. За звичаєм цього дня пекли «жайворонки» з тіста і співали особливі святкові пісні.

Поряд з тим, Міжнародна організація по захисту диких птахів (Birdlife international) щорічно проводить наприкінці вересня осінні Дні спостережень птахів, метою яких є залучення громадськості до проблем захисту пернатих.

Від поведінки людей часто залежить доля птахів, адже голосна розмова, навіть присутність можуть примусити птахів покинути місця, де вони не один рік жили, а знайти нові досить складно. Не буде місця для гнізда - не з'являться пташенята. Відомо, що через це зникали цілі види. Особливо болісно впливає господарська діяльність людини: розорювання земель, осушування боліт, застосування міндобрив і отрутохімікатів, вирубування лісів, викошування трав. Усе це для багатьох птахів - екологічні катастрофи.

Більшість пернатих - друзі людини: допомагають їй боротися з різними шкідниками, знищувати бур'яни. Є птахи-лікарі, санітари, співаки і, зрештою, багато з них мають велике естетичне, декоративне значення. Дійсно, не буває непотрібних видів. Список пернатих, що зникають, поповнюється із сумною сталістю, - з лиця Землі зникло понад 160 їх видів і підвидів. У Європі під загрозою зникнення понад 50% птахів.

 Нам необхідно зберегти і примножити крилатих друзів, щоб майбутнє покоління бачило їх красу не тільки на картинках книжок, а й у природних умовах рідного краю. Тож |приваблюйте птахів на свої поля, сади, городи, у міські парки, підгодовуйте взимку, влаштовуйте штучні гнізда, й упевнені - вони від дячать сторицею.Схожі матеріали:
   Категорія: Суспільство | Переглядів: 1751
Теги: юнеско, гнізда, пернаті, Міжнародний день птахів, Людина
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ