Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

09.02.2013

На Полтавщині не працюють понад 900 радіоточок


Для більшості жителів сільської місцевості, особливо старшого віку, радіоприймач – найкращий друг і порадник


Чому мовчить «брехунець»?

Для більшості жителів сільської місцевості, особливо старшого віку, радіоприймач – найкращий друг і порадник.

Люди під звуки дротового радіо прокидаються й засинають, дізнаються з нього про погоду, новини, зміни в законодавстві, черпають теми для обговорення з сусідами та кумами. Але останнім часом радіо замовкає…

 «Як тільки мовчить з тих чи інших причин, таке відчуття, що когось близького не стало», – не раз доводилося чути від селян.

 В останні роки дротове мовлення переживає не кращі часи. Є, звісно, люди, які від нього відмовляються добровільно. Найчастіше – через те, що в радіомережі виникають якісь неполадки і не завжди вдається домогтися, щоб їх полагодили. Серед інших причин, що потіснили дротове радіо, – поширення радіомовлення на ультракоротких хвилях (FM) і відсутність підтримки з боку держави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Полтаві хапають усіх рудих псів, міліції дозволено застосовувати зброю

Для когось – занадто висока абонентська плата за користування радіоточкою: 9,36 грн проти 50 копійок, як було раніше. Це начебто й не дорого. Проте рахунки за комунальні послуги в багатьох споживачів забирають більше половини сімейного доходу. Доводиться економити. Економлять насамперед на радіо.
 
Якщо в радянські часи, та ще й у 1990-х роках, наявність дротового мовлення небезпідставно вважали обов’язковою (воно досі в багатьох країнах залишається найефективнішим засобом масового оповіщення населення), то тепер до нього нерідко ставляться як до пережитку минулого. Особливо в містах, де новобудови здають без проводки радіофікації.





 За інформацією Полтавської філії «Укртелекому», лише торік обласна мережа дротового мовлення скоротилася на 25 тисяч радіоточок (за останніх двадцять років їхня кількість зменшилася в рази). Нині на Полтавщині таких точок залишилося близько 100 тисяч (не тішить навіть те, що це найбільше в Україні). Та вже сьогодні не працюють понад 900 радіоточок, з яких близько 350 – через реконструкцію ліній електропередач. Торік повернули до життя півтори тисячі радіоточок.

 В «Укртелекомі» повідомили, що на відновлення мережі дротового мовлення потрібно щонайменше 550 тис. грн. Щоб відновити 1 км повітряної лінії, витрачають близько 4,5 тис. грн.

На підтримку держави розраховувати не доводиться, адже, згідно із Законом України «Про телекомунікації», замовники реконструкції та будівництва будівель зі спільним використанням опор для ліній телекомунікацій виконують роботи з упорядкування і перенесення телекомунікаційних мереж за власні кошти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Полтавщині послугами ЦОПП користуються понад 100 тисяч платників податків

 Основним джерелом фінансування залишається абонентська плата за радіо – 9 грн 36 коп. У принципі, це не так і мало: щомісяця 100-тисячна мережа має приносити понад 900 тис. грн. Проте завжди існує заборгованість населення за користування радіоточками, тож таких грошей «Укртелеком» не отримує.

 У засобах масової інформації часом з’являється доволі песимістична інформація: мовляв, в еру інтернету та FM-радіо дротове мовлення незабаром припинить своє існування. У Полтавській філії «Укртелекому» прогнози значно оптимістичніші. Там запевняють, що зроблять усе можливе, щоб дротове радіо вижило. Бо як же без нього?!

Події та коментарі


Схожі матеріали:
👁 1481
Категорія: Полтавщина
Теги: радіо, брехунець, радіоточка, Полтавщина, дротове радіо




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
В Пирятині затримано наркоторгівця В Пирятині затримано наркоторгівця
В Пирятині чоловіка засуджено за хабар працівнику поліції В Пирятині чоловіка засуджено за хабар працівнику поліції
На Полтавщині під час відпочинку біля річки помер 13-річн... На Полтавщині під час відпочинку біля річки помер 13-річн...
Для дітей Лубенської громади поліцейські провели урок без... Для дітей Лубенської громади поліцейські провели урок без...
Поліція Полтавщини отримала сучасні криміналістичні прила... Поліція Полтавщини отримала сучасні криміналістичні прила...
Шість громад Полтавщини підписали меморандум про співпрац... Шість громад Полтавщини підписали меморандум про співпрац...

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ