Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Фото, відео, аудіофіксація діяльності поліції


Для чого фіксувати діяльність міліціонера за допомогою технічних пристроїв?

Технічні пристрої дозволяють будь-якій людині зробити якісний – фото, -відео та –аудіо запис діяльності працівників міліції. Це потрібно в першу чергу для того, щоб мати реальну картину подій, а в другу чергу це стимулює самого працівника міліції бути уважнішим та не порушувати норми чинного законодавства. Іншими словами – фіксація того що, відбувається за допомогою технічних пристроїв, є Вашим захистом від можливих незаконних дій працівника міліції.

 Не обов’язково, щоб порушення мало місце – включайте запис і не заважаючи роботі міліціонера фіксуйте його дії, які потім можуть стати доказом його вини або Вашим захистом у тій чи іншій справі.

Правові підстави технічної фіксації діяльності працівників міліції

 Правових підстав не так багато і вони не дають такого права «прямим текстом». Проте, відповідно до ст.19 Конституції України, громадянам дозволяється робити все те, що не заборонено законодавством. Тому,  посилання на ст. 34 Конституції України та ст. 3 ЗУ «Про міліцію» є достатньою підставою для проведення –фото, -відео та –аудіо фіксації діяльності міліції  , якщо це не вступає в суперечку із іншими нормами законодавства. Слід розуміти, що такими суперечностями можуть бути: фізична перешкода здійсненню покладених на міліціонера обов’язків, проведення даних дій у режимному об’єкті (наприклад – районне відділення міліції) тощо.

Поширені аргументи міліціонера по забороні зйомки і відповіді на них

 Відсутність чіткості в даних нормах породжує низку проблем із самим трактуванням даного права, тому треба завжди пам’ятати, що воно має бути використаним в розумних межах, які встановлюються Вами ж. При виникненні конфлікту із працівником міліції, насамперед, поясніть йому, що законодавство не забороняє Вам фіксувати його дії, а в разі потреби процитуйте норми, згадані вище. До поширених аргументів заборони зйомки можна віднести:

• працівник міліції посилається на те, що він службова особа і його не можна знімати. Рішення: ст. 3 ЗУ «Про міліцію» вказує гласність його діяльності, тобто публічність.

• працівник міліції посилається на ст. 302 Цивільного Кодексу України. Рішення: ст. 3 ЗУ «Про міліцію» вказує гласність його діяльності, а так як Конституція має вищу юридичну силу, дана норма не може стати причиною обмеження. У випадку, якщо міліціонер із цим не згоден – нехай подає на Вас цивільний позов до суду в рамках цивільно-правових відносин, які цей Кодекс регулює.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обшук Вашого помешкання або іншого володіння

Норми, які регулюють дане питання в правовому полі:

Конституція України (КУ)

Стаття 34 Конституції України.

Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір .

Закон України «Про інформацію»

Стаття 7, пункт 2

Ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм і джерел одержання інформації, за винятком випадків, передбачених законом .

Закон України «Про міліцію»

Стаття 3

Діяльність міліції є гласною.Схожі матеріали:

👁 2067
Категорія: Порадник "Поліція під контролем"
Теги: міліціонер, міліція, Конституція України, Фото, запис, аудіо, відеоВсього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg

Користь для щитовидної залози та покраще...

/_pu/70/19679590.jpg

З чим їсти авокадо, щоб було корисно та ...

/_pu/70/59704047.jpg

Ремонт под Ключ: Творческий Подход к Пре...

/_pu/70/28178354.jpg

Що посадити поряд із капустою, щоб захис...

/_pu/70/15949106.jpg

Декілька порад для успішних кімнатних ро...

/_pu/70/86569805.jpg

Що потрібно їсти, щоб знизити ризик серц...

/_pu/70/78973269.jpg

Чи бувають у чоловіків множинні оргазми ...

/_pu/70/36689841.jpg

Чи можна сипати золу під буряки: 80% гор...

/_pu/70/38509166.jpg

Ви виявили невірність партнера: чи варто...

/_pu/70/47398553.jpg

Как предотвратить повреждение зрительног...

/_pu/70/18888637.jpg