Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Чи компенсується невикористана відпустка за попередні роки під час звільнення працівника


Чи компенсується невикористана відпустка за попередні роки під час звільнення працівника

У Тердержінспекцію з питань праці у Полтавській області останнім часом надходять численні запитання від громадян, типу: «Чи компенсується невикористана відпустка за попередні роки під час звільнення працівника і чи є обмеження в компенсації кількості невикористаних відпусток за попередні роки? Який розрахунковий період використовується для обчислення компенсації за невикористану відпустку?».

На сторінках нашого сайту на них відповідає перший заступник начальника Територіальної державної інспекції з питань праці Зоя Куць.

 «Згідно з ч. 5 ст. 11 Закону України «Про відпустки» (далі – Закон) забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості впродовж двох років поспіль.

 Відповідно до ч. 2 ст. 12 Закону невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівникові до кінця робочого року, але не пізніше ніж упродовж 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.

Безперервна частина щорічної оплачуваної відпустки надається і використовується не пізніше як упродовж одного року і залишок щорічної оплачуваної відпустки – не пізніше як упродовж 18 місяців, рахуючи з кінця того року, за який надавалася відпустка, як передбачено статтею 9 Конвенції Міжнародної організації праці № 132 (переглянутої) 1970 р. про оплачувані відпустки (ратифікована Україною у травні 2001 р. і відповідно до ст. 9 Конституції України є частиною національного законодавства України).

Ненадання працівникові щорічної відпустки у визначені законодавством терміни є грубим порушенням законодавства про працю, за що роботодавця в установленому порядку може бути притягнуто до відповідальності.


Чинним законодавством не передбачено терміну давності, після якого втрачається працівником право на щорічні відпустки, не міститься заборони надавати щорічні відпустки у разі їхнього невикористання.

Згідно ст. 24 Закону якщо працівник з якихось причин не скористався своїм правом на щорічну відпустку за кілька попередніх років, він має право її використати, а в разі звільнення йому має бути виплачена компенсація за всі невикористані дні щорічних відпусток.

Для оплати часу відпусток і виплати компенсації за невикористані відпустки обчислення середньої заробітної плати проводиться відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 р. № 100.

Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв’язку з навчанням, творчої відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, або для виплати компенсації за невикористані відпустки проводиться виходячи з виплат за останні 12 місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплати компенсації  (пункт 2 Порядку)».

np.pl.ua


Схожі матеріали:

👁 3634
Категорія: Правова допомога
Теги: відповідальність, юридична юридична консультація, Полтавська область, відпустка, працівникВсього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Посів петрушки: коли і як садити?

/_pu/70/46973056.jpg

Користь для щитовидної залози та покраще...

/_pu/70/19679590.jpg

Навіщо і куди прикладати капустяний лист...

/_pu/70/49032103.jpg

Диспареунія: що робити, якщо відчуваєтьс...

/_pu/70/06587070.jpg

Основні секрети схуднення для жінок: Шля...

/_pu/70/95469255.jpg

Декілька порад для успішних кімнатних ро...

/_pu/70/86569805.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Квітень: важливий місяць для садівника

/_pu/70/91637929.jpg

Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg

Льняное масло в индустрии красоты

/_pu/70/81978187.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Вибираємо ідеальний бюстгальтер з пороло...

/_pu/70/74153786.jpg