Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Поділ щорічної відпустки на частини. Відкликання з відпустки

Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року


Відповідно до частини першої статті 12 Закону України „Про відпустки“ щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.

При цьому ця частина відпустки необов’язково повинна бути першою її частиною. Відкликання з щорічної відпустки допускається за згодою працівника лише для відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків, для відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна підприємства з додержанням вимог частини першої цієї статті та в інших випадках, передбачених законодавством. У разі відкликання працівника з відпустки його працю оплачують з урахуванням тієї суми, що була нарахована на оплату невикористаної частини відпустки.


Поділ щорічної відпустки на частини. Відкликання з відпустки


Враховуючи, що щорічна відпустка може складатися зі щорічної основної та додаткової відпустки, кожна її складова (зокрема, й додаткова відпустка) може бути поділена на частини, а також включатися до складу основної безперервної частини щорічної відпустки.

Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка (ч.2 ст. 12 Закону України „Про відпустки“).

Нормою статті 12 Закону України „Про відпустки“ передбачено можливість поділу щорічної відпустки на частини, а не обов’язок роботодавця поділити її  на частини, як того бажає працівник. Роботодавець має право погодитися з таким поділом або запропонувати свої умови і навіть відмовити в поділі відпустки, беручи до уваги виробничі обставини, недопущення втрати робочого часу.

Умова про поділ щорічної відпустки на частини відноситься тільки до виду щорічних відпусток

Відпустка на дітей віднесена до виду соціальних відпусток (п.4 ч.1 ст. 4 Закону України „Про відпустки“) і вона не підлягає поділу на частини. Якщо працівник, який має право на соціальну відпустку на дітей за однією підставою, має відразу скористатися належними 10 календарними днями цієї відпустки.

Можливість використання соціальної відпустки на дітей частинами лише в тому випадку, коли працівник має право на цю відпустку за двома або більше підставами. У цьому разі її тривалість становить 17 календарних днів, і працівник може скористатися спочатку 10 календарними днями цієї відпустки, а потім - 7 календарними днями.


Схожі матеріали:

👁 1073
Категорія: Правова допомога
Теги: щорічна відпустка, відпустка, працівник, роботодавецьВсього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Які існують стилі сексуальної нижньої бі...

/_pu/70/85115414.jpg

Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg

Киста почки – что это за патология и ког...

/_pu/70/93957636.jpg

Прозора жіноча спідня білизна - гарні ко...

/_pu/70/70398749.jpg

Льняное масло в индустрии красоты

/_pu/70/81978187.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Секс, потужний засіб від стресу

/_pu/69/44592895.jpg

Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg