Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Хвороби винограду, їх лікування


Хвороби винограду, їх лікування

Хвороби винограду, їх лікуванняХвороби винограду і шкідники можна сказати, що це головна проблема садівника, при вирощуванні яскравих та смачних китиць,  улюбленців багатьох людей.

Не секрет, що отримання високих і якісних врожаїв винограду, можливе лише при добре влаштованій системі захисту виноградників від захворювань, шкідників та бактерій.

Якщо ви тільки збираєтеся посадити виноград на своїй ділянці, купити саджанці краще в спеціалізованому розпліднику плодових рослин. Це гарантія того, що куплені вами саджанці здорові та районовані для відповідного регіону.

Хвороби винограду здатні повністю знищити рослину, якщо від них не позбутися. Саме тому, садівники повинні знати все про хвороби винограду і вміти з ними боротися.

Хвороби та шкідники винограду, способи їх лікування

Ось список п’яти найпоширеніших хвороб цієї рослини.

Мільдью — дуже часто зустрічається ця хвороба винограду. Вона вражає всі зелені ділянки куща, тим самим викликаючи зігнивання або засихання листя, китиць і суцвіть. Що найголовніше, мільдью найбільш небезпечна в роки з більшою кількістю опадів. Якщо з хворобою не боротися, вона здатна повністю знищити врожай.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Приготування бордоської рідини

Заходи боротьби: щоб знищити хворобу, потрібно робити обприскування винограду бордоською рідиною (або ж її замінниками).

Оїдіум (борошниста роса) — хвороба винограду, що вражає всі зелені ділянки рослини.

Ознаки: сірувато-білуватий або борошнистий, схожий на попіл наліт, найбільш часто проявляється на поверхні листя. Пошкоджені хворобою тканини починають всихати, а пагони — недорозвиваються.

Якщо враження хворобою відбулося впід час формування ягід і суцвіть, то ягоди починають розтріскуватися і зігнивають. Найбільш ідеальними умовами для розвитку хвороби є температура 21-25 °C і підвищена вологість повітря.

Заходи боротьби: щоб звільнити виноград від оїдіуму потрібно обробляти кущі органічними фунгіцидами або препаратами сірки.

Сіра гниль — хвороба вражає дозрілі та зрілі ягоди. Найбільше шкоди приносить в роки підвищеного випадіння опадів, під час дозрівання винограду.

Ознаки: на ураженій частині тканини з’являється сірий наліт споро-ношення гриба. Збудник володіє величезною репродуктивною здатністю. Ягоди, уражені сірою гниллю, стають джерелом загнивання китиці.

Заходи боротьби: найкращими методами боротьби з сірою гниллю є: своєчасне збирання врожаю. Застосування спеціальних фунгіцидів (фталан, еупарен, беноміл). Використання штамбових формувань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вирощування кабачків

Антракнозхвороба винограду, збудником якої є Gleosporium ampelophagum Sacc. В результаті зараження страждають листя, суцвіття, китиці й пагони.

Ознаки: на листках — плями з незрозумілою темною облямівкою; на пагонах бурі плями, які перетворюються у виразки; на ягодах — бурі плями вдавлені, в результаті яких ягоди чорніють, всихають або зігнивають.

Заходи боротьби: як тільки починають розпускатися бруньки, кущі потрібно обприскати бордоською рідиною.

Бактеріальний ракхвороба вражає плетіння кущів і китиці винограду.

Ознаки: у місцях ураження хворобою утворюються еластичні нарости-пухлини білого або блідо-рожевого кольору. Потім вони тверднуть і темніють. В результаті хвороби втрачається продуктивність насаджень.

Заходи боротьби: рано навесні слід проводити зріз пухлин і обробку кущів розчином “днока”.

Таким чином, своєчасне відстеження ознак захворювання винограду та боротьба з ним, є обов’язковою умовою для вирощування здорової плодоносної лози.



Схожі матеріали:

👁 4833
Категорія: Дача, сад та город
Теги: сад, виноград, хвороба



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як побудувати та не зруйнувати стосунки

/_pu/70/52442605.jpg

Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg

Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg

Квітень: важливий місяць для садівника

/_pu/70/91637929.jpg

Депиляция – эффективное удаление нежелат...

/_pu/70/77533039.jpg

Обробка смородини навесні: чим бризкати ...

/_pu/70/26212100.jpg

Які існують стилі сексуальної нижньої бі...

/_pu/70/85115414.jpg

Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg

Стрижки з дуже коротким чубчиком: кому й...

/_pu/70/39064184.jpg

Посів петрушки: коли і як садити?

/_pu/70/46973056.jpg

Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg