Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Здоров'я Лікування Народні засоби
Перша допомога


Яка кількість білка в сечі викликає занепокоєння

Якщо в сечі міститься занадто багато білка (протеїну), фахівці говорять про протеїнурії. Видимою ознакою цього може бути піна в сечі. Однак це не обов'язково має статися.


Білок в сечі

Якщо в сечі міститься занадто багато білка (протеїну), фахівці говорять про протеїнурії. Видимою ознакою цього може бути піна в сечі. Однак це не обов'язково має статися.

Той факт, що спостерігається короткочасне підвищення рівня білка в сечі та утворення піни в сечі, не повинен викликати занепокоєння. На це можуть бути різні причини.

Однак якщо рівень білка в сечі постійно високий, необхідно з’ясувати причини. Оскільки за більш тривалою протеїнурією часто стоять захворювання нирок або інші захворювання.

Білок в сечі: які показники нормальні?

Якщо значення білка до 150 міліграмів (мг) у 24-годинному зборі, то вважається що білок в сечі норма. Якщо значення вище цього, відповідно до визначення існує протеїнурія.

Для вагітних жінок застосовуються інші значення: це протеїнурія вагітності від значень понад 300 мг.

Проблеми зі здоров'ям як причина білка в сечі

У здорових людей білок зазвичай не потрапляє в сечу зовсім або в невеликих кількостях - про це піклуються нирки. Вони щодня фільтрують велику кількість крові та видаляють у процесі непотрібні або токсичні речовини.

Білки більшого розміру затримуються як на ситі. Більш дрібні білки можуть проходити через це за певних обставин, але пізніше відновлюються нирками. Тому сеча зазвичай майже не містить білка.

Якщо в сечу потрапляє більше білка, це може мати різні причини та може бути сигналом про те, що нирки не працюють належним чином. Наприклад, через різні захворювання нирки можуть стати більш проникними. Але навіть нешкідливі причини іноді супроводжуються періодичною протеїнурією і піною в сечі.

Білок в сечі від захворювань

Захворювання нирок, які можуть бути пов’язані зі стійкою протеїнурією, включають, але не обмежуються ними
 • запалення нирок і ниркових мисок,
 • пошкодження нирок (наприклад, внаслідок хронічної ниркової недостатності),
 • нефротичний синдром (в результаті ураження нирок).
Білок також можна виявити в сечі при цукровому діабеті, якщо уражені нирки (як при діабетичній нефропатії).

Інші захворювання, які можуть призвести до стійкого білка в сечі, включають:
 • захворювання серця, такі як перикардит або серцева недостатність;
 • гіпертонія;
 • аутоімунні захворювання, такі як ревматоїдний артрит або червоний вовчак;
 • інфекційні захворювання, такі як малярія, туберкульоз;
 • дисфункція щитовидної залози (надмірна або знижена);
 • ракові захворювання, такі як лейкемія, лімфома Ходжкіна або плазмоцитома.

Білок в сечі від прийому ліків

Крім того, білок у сечі може виникнути як побічний ефект від прийому різних ліків, наприклад, прийому антибіотиків або знеболюючих з групи НПЗП (нестероїдних протизапальних препаратів, таких як ібупрофен) і ліків, які використовуються для лікування раку (цитостатики).

Тимчасові причини білка в сечі

У здорових людей може спостерігатися тимчасове збільшення білка в сечі без будь-якого основного захворювання чи інших симптомів. Технічний термін для цього - «доброякісна оборотна протеїнурія». Ця форма протеїнурії нешкідлива і не вимагає лікування. Підвищені значення часто помічають лише як випадкову знахідку.

Можливі фізичні впливи, які можуть бути пов’язані з білком у сечі та, можливо, також піною в короткостроковій перспективі, є, наприклад,
 • фізичні навантаження, такі як інтенсивні види спорту, а також тривалі прогулянки,
 • стрес,
 • лихоманка,
 • переохолодження,
 • менструальний період (менструація);
 • інфекції сечовивідних шляхів (наприклад, інфекції сечового міхура).

Кількість випитого впливає на білок у сечі

Імовірно занадто багато білка в сечі також може виникнути, якщо постраждалі п’ють занадто мало або зневоднені, і в результаті сеча стає більш концентрованою. І навпаки, вживання занадто великої кількості води може розбавити сечу та знизити рівень білка. Тому, щоб виключити відхилення через кількість випитого, рекомендується досліджувати 24-годинний зразок сечі замість одного зразка сечі.

Скільки води потрібно вашому організму? Натисніть тут, щоб переглянути калькулятор потреби у воді.

Білок в сечі від зміни положення

Піна в зразку сечі може свідчити про занадто багато білка в сечі

Фахівці говорять про ортостатичну, тобто залежну від положення, протеїнурію, коли рівень білка в сечі підвищується переважно протягом дня (через поведінку у вертикальному положенні, наприклад сидіння, стояння або ходьба), а потім знову стає нормальним вночі, коли людина лежить.

Ця форма протеїнурії може виникнути переважно у молодих людей, але також у вагітних жінок. Поки немає подальших симптомів і показники ранкової сечі нормальні, лікування не потрібне.

Білок в сечі при вагітності: що це означає?

Якщо під час вагітності в сечі виявлено білок, це не обов’язково викликає занепокоєння, якщо крім протеїнурії немає інших симптомів, таких як високий кров’яний тиск.

У багатьох вагітних жінок нирки деякий час пропускають більше білка: підвищені значення до 300 мг у 24-годинному зборі сечі все ще вважаються нормальними, але потім їх слід регулярно перевіряти. Високий рівень також може бути ознакою захворювання.

Однак, якщо значення білка в 24-годинному зборі сечі перевищує 300 мг, це вважається тривожним. При перевищенні цих показників фахівці говорять про протеїнурії вагітності.

Це може свідчити про різні захворювання - в залежності від терміну вагітності воно відбувається:

У першій половині вагітності захворювання нирок або сечовивідних шляхів зазвичай викликають підвищення рівня білка в сечі. Зазвичай вони існували до вагітності.

У першій половині вагітності занадто багато білка в сечі може бути ознакою прееклампсії, якщо у вас також високий кров'яний тиск. Прееклампсія вважається ускладненням вагітності і, якщо її не лікувати, може становити загрозу для життя як майбутньої матері, так і майбутньої дитини.

Виявлення білка в сечі

Лікар зазвичай визначає, скільки білка в сечі, за допомогою експрес-тесту, в якому знаходиться тест-смужка при зануренні в зразок сечі. Залежно від кольору тест-смужки показники білка бувають нормальними або підвищеними.

Однак результат такого швидкого тесту є відносно неточним і не має особливого значення сам по собі. Якщо показники білка за тест-смужками перевищують норму, лікар зазвичай призначає додаткове дослідження зразків сечі за 24 години (так званий збір сечі), щоб отримати інформацію про точну кількість і склад сечі.

Крім того, можуть бути проведені додаткові дослідження, наприклад:
 • посів сечі для виявлення можливих патогенів у сечі;
 • ультразвукове дослідження нирок і сечовивідних шляхів;
 • видалення зразка тканини з нирок (біопсія нирки).

Лікування: зниження білка в сечі

Білок у сечі потребує лікування лише в тому випадку, якщо захворювання спричинили підвищені значення. При правильній терапії рівень сечі зазвичай можна знизити та знову нормалізувати.

Якщо протеїнурія є побічним ефектом ліків, лікар розгляне можливість переходу на альтернативні препарати.


Схожі матеріали:

👁 102
Категорія: Здоров'я
Теги: норма, Білок в сечі

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Чим корисні заняття сексом?

/_pu/67/99909635.jpg

Сироватка з вітаміном С: це те, що ви по...

/_pu/68/33942956.jpg

Ігрові автомати та онлайн слоти: як грат...

/_pu/68/31362619.jpg

Этапы развития в первый год жизни

/_pu/68/89890634.jpg

Акне: Когда кожа "цветет" - а ...

/_pu/68/30593542.jpg

Які звички допоможуть продовжити молодіс...

/_pu/68/25914657.jpg

Чому не можна мити посуд у гостях: народ...

/_pu/68/44374454.jpg

Підгодуйте цим часник у травні, і він ви...

/_pu/68/04512091.jpg

Аноргазмия/дизоргазмия – отсутствие орга...

/_pu/67/95220210.jpg

Якщо хочеться згущеного молока: виявляєт...

/_pu/67/01929388.jpg

Як змінюються стосунки, якщо сексу мало?

/_pu/67/85584559.jpg

Чому кішки іноді лепечуть? Причини для о...

/_pu/68/73392377.jpg