Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Перші страви Випічка Другі страви
Напої Салати Десерт
Постні страви Консервування Пасхальні рецепти
Для мультиварки Закуски, бутерброди Соуси, приправи
Господарю на замітку


Факти про горілку, які ви могли не знати

Найголовніше правило вживання горілки, на якому наполягають експерти, — це помірність. Варто вибирати якісний алкоголь, щоб уникнути важкого похмілля вранці.


Факти про горілку, які ви могли не знати

Перед будь-яким великим святом кожен українець має список обов'язкових справ. І у більшості в ньому обов'язково є пункт «Не забути купити горілку хорошої якості». Адже уявити традиційне застілля без гарного частування та чарки-двох міцного напою досить складно. А що ви знаєте про горілку? Напевно, кожен дорослий українець знає, що це 40-градусний пшеничний чи житній дистилят. Однак є такі факти про горілку, про які ви, напевно, не чули.

Чим цікавий напій

Назвемо найцікавіші факти про горілку:
  1. 50 г напою загострять розумову діяльність на найближчі пів години. Однак притуплять реакцію та координацію.
  2. Якщо під час застілля пити по 50 грамів не частіше ніж раз на 40 хвилин, не сп'янієш. Печінки того часу достатньо, щоб «переробити» спирт.
  3. Серед поціновувачів горілка вважається елітним алкоголем через відсутність яскравого смаку. Якісний алкоголь легко п'ється, тому що в ньому немає сивушного присмаку, характерного для недорогого спиртного.
  4. У Європі зустрічаються різні позначення напою. Термін «vodka» застосовується до напоїв, що випускаються на території пострадянських держав. Продукцію, що виробляється в інших країнах — наприклад, у Польщі або Фінляндії — називають «wodka».
  5. До 1886 року горілка випускалася міцністю 38,3%. Потім було запроваджено похибку «на усушку». Вважалося, що під час транспортування та зберігання спирти випаровуються. Щоб до покупців горілка завжди доходила з 38% спирту, почали виробляти її з нормативом — 40%.
  6. Хоча вважається, що горілка — це традиційний російський дистилят, у писемних джерелах Польщі згадки про неї припадають на 1400-і роки. У російських літописах горілка вперше згадується тільки у 1533 році.
  7. У давнину горілку називали «пшеничним вином». Свою сучасну назву алкогольний напій отримав завдяки указу Єлизавети I у 1751 році.
  8. Особливість виробництва горілки від інших міцних напоїв у тому, що її отримують не в процесі дистиляції, а шляхом змішування чистого спирту з водою.
  9. Найкращими ароматичними добавками до горілки є цедра цитрусів та гілки звіробою. Вони добре наголошують на оригінальному смаку напою.
  10. У XVII столітті українські козаки гнали горілку на експорт. Іноземці називали її «Черкаським вином».
  11. Наші пращури купували горілку у крамниці «відрами». Можна було купити чверть чи половину. Популярна тара — величезні скляні пляшки.
Факти про горілку, які ви могли не знати

Найголовніше правило вживання горілки, на якому наполягають експерти, — це помірність. Варто вибирати якісний алкоголь, щоб уникнути важкого похмілля вранці. Під час охолодження смак та аромат сивушних олій пом'якшується. Тому напій подають на стіл у охолодженому до 8°С вигляді. У чистому вигляді горілку п'ють маленькими чарочками на 50 мл, закушуючи. Це відкладає стан сп'яніння і дозволяє отримати насолоду від застілля.


Схожі матеріали:

👁 1089
Категорія: Напої
Теги: горілка



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Розмова під час сексу: довіра, повага та...

/_pu/70/98776348.jpg

Експерти рекомендують завжди возити з со...

/_pu/70/16389617.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Обробка смородини навесні: чим бризкати ...

/_pu/70/26212100.jpg

Секс, потужний засіб від стресу

/_pu/69/44592895.jpg

Чому ми засинаємо після сексу?

/_pu/70/72609186.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg

Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg

Як зрозуміти, що розсаді не вистачає фос...

/_pu/70/83834511.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Переваги безкаркасних скляних перил

/_pu/70/16571060.jpg