Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


02.10.2023

Як перевірити якість води та методи її очищення


Для очищення води застосовують фізичні, хімічні та біологічні методи


якість води

Якщо якість води, яка поступає в дім викликає сумніви, варто задуматись над тим, яким способом її можна перевірити. Визначити жорсткість води, рівень pH, вміст хлору чи заліза можна за допомогою спеціальної вимірювальної техніки, яка забезпечує максимальну точність показників. На побутовому рівні можна застосувати нескладні методи, які або розвіють сумніви щодо якості води, або стануть приводом для проведення більш детального аналізу.

Як перевірити жорсткість води

Жорстка вода може надходити в будинок незалежно від того, чи вона подається водопровідною компанією, чи видобувається з домашнього колодязя. Для перевірки на жорсткість можна застосувати два способи:

Використання тест-смужки — це найпростіший метод визначення жорсткості води в домашніх умовах. Тест-смужки вказують діапазон жорсткості, до якого попадає проба. Для проведення вимірювання слід занурити лакмусовий папірець у воду на кілька секунд та перевірити отриманий колір з індикатором.

Застосування краплинних тестерів. Цей метод більш точний. Для його проведення необхідно у воду крапати одну за одною краплі реагенту до тих пір поки вода не стане зеленою. Кількість крапель вкаже на рівень жорсткості води.

Тестери якості води також бувають у вигляді наборів, де зібрані смужки з реагентами на хлор, залізо, марганець, нітрати, нітрити та рівень pH. Визначення належності води до певної категорії дає можливість зрозуміти, які заходи необхідно застосувати, щоб покращити її якість.

Коли варто провести професійне дослідження води

Якщо вода в будинок подається з власного водозабору, то вона може містити більше шкідливих домішок, аніж вода, яка постачається централізовано водопровідною компанією. Вона не перебуває під постійним наглядом та контролем. Контроль за якістю води з колодязя чи свердловини — це сфера відповідальності самого власника.

Проводити детальний аналіз води слід один раз на рік, оскільки природні умови можуть постійно змінюватись. Професійний аналіз допомагає максимально точно підібрати засоби для очищення води.

Контрольно-вимірювальна техніка на всі випадки життя

Як можна очищати воду

Для очищення води застосовують фізичні, хімічні та біологічні методи.

Фізичні методи включають:
  • Кип'ятіння та пастеризація — знезаражують воду шляхом знищення патогенних організмів. Цей метод можна застосовувати у побуті.

  • Використання ультразвуку — ефективність технології залежить від інтенсивності та частоти звуку, часу впливу, а також від виду та кількості мікроорганізмів. Цей метод також передбачає доповнення іншими, переважно хімічними, способами знезараження води.

  • Опромінення УФ і гамма-випромінювання — технологія з використанням УФ-випромінювання вимагає значних фінансових витрат. Оскільки такий метод не перешкоджає повторному розмноженню мікроорганізмів, то він повинен доповнюватися додатковим хлоруванням.
Технології хімічного очищення води засновуються на введенні у воду сильних окислювачів. Найчастіше використовуються газоподібний хлор, діоксид хлору та озон.

Технології біологічного очищення води передбачають використання діяльності живої природи. До них належать, серед іншого: аерація та очищення за допомогою аеробних бактерій. Всі технології очищення води застосовуються окремо або послідовно для отримання кращого ефекту.

Провівши аналіз води, можна вибрати для себе відповідну систему очищення. Придбати необхідні прилади для визначення якості води можна в магазині Simvolt.

Схожі матеріали:
👁 173
Категорія: Прес-реліз
Теги: аналіз води, якість води, жорсткість води, очищення води

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ