Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Гребінківське бюро правової допомоги інформує про найактуальніші питання під час карантину

Якщо мене звільняють на час карантину, а я не хочу йти, що робити?


Якщо мене звільняють на час карантину, а я не хочу йти, що робити?

Через карантин звільнити не можуть, не існує такої підстави: «карантин».

І звільнити вас просто так під час карантину не можна. Потрібно, щоб була офіційна підстава, зазначена в Кодексі законів про працю. Це може бути прогул, невиконання службових обов'язків, реорганізація чи скорочення. І вас мають повідомити про звільнення.

Ваш керівник може примушувати вас звільнитися, написати заяву за власним бажанням або за згодою сторін. На таке звільнення погоджуватися не варто. Адже якщо ви напишете таку заяву, оскаржити її буде неможливо.

Скажіть, що це карантин, обмежувальні заходи, і така ситуація склалася по всій країні. Можете також сказати, що буде звернення в Державну службу з питань праці. Якщо тиск зчиняється на весь колектив — поговоріть із іншими співробітниками і напишіть керівнику колективне звернення.


Найактуальніші питання під час карантину
 

Якщо директор змушує мене йти у неоплачувану відпустку, чи правомірні його дії?

Відпустку за власний рахунок можете брати лише ви і за власним бажанням. Якщо вас примушують її брати, то це порушення. Тому на таку відпустку не потрібно погоджуватись, якщо ви не хочете.

Передбачені щорічні додаткові оплачувані відпустки (до 10 днів) для тих, хто виховує дітей віком до 14 років. Але якщо у вас кілька дітей чи дитина з інвалідністю, то максимальна її тривалість може сягати й 17 днів. Таку відпустку може взяти жінка, яка працює.

Чи можна контролювати межі неоплачуваної відпустки, якщо я вже на неї погодився?

Ви можете написати в заяві, наприклад, «прошу відправити мене у відпустку без збереження заробітної плати строком на три тижні чи на період карантину». Ви маєте право самі вирішувати, скільки часу вам потрібно на відпустку.

Хочу запропонувати керівникові: я працюватиму вдома, але в неоплачувану відпустку не піду. Чи маю я на це право?

В українському трудовому законодавстві дистанційна робота не регулюється, як би нам цього не хотілося.
У новому прийнятому законі №3219 написали, що роботодавці можуть доручати працівникам працювати з дому. Ключове тут «можуть доручати». Тобто це не обов’язок, а право.

Тому, щоб піти на дистанційну роботу, ви самостійно можете звернутися до роботодавця із заявою. Тоді ваш керівник видає наказ, який переводить вас на дистанційну роботу.

Якщо я працюю як ФОП, а мій знайомий взагалі неофіційно працевлаштований, то чи можемо ми попросити про оплачувану відпустку?

У неофіційно працевлаштованих співробітників немає оплачуваної відпустки. Проте, якщо роботодавець уже взяв людину неофіційно на роботу, то він має нести за це відповідальність. І чи давати співробітнику оплачувану відпустку — це вже на його розсуд, чи він залишається соціально відповідальним у такій ситуації. Але оплачуваної відпустки та лікарняного у неофіційно працевлаштованих немає.

ФОПам відпустку та лікарняний оплачує сам ФОП. Він — підприємець і сам забезпечує себе роботою. Відпустка у ФОПа може бути, і він може сам вирішити, коли в неї піти.

Зараз я працюю вдома. Мені можуть платити менше за дистанційну роботу?

Ситуацію, що склалася зараз, варто кваліфікувати як «простій» на підприємстві.

«Простій» регулюється Кодексом законів про працю, а оплата під час простою регулюється статтею 113 цього Кодексу. Під час «простою», коли склалася виробнича ситуація, яка загрожує здоров'ю працівників, за ними зберігається середній заробіток. Він рахується для кожного працівника окремо: беруть його середню заробітну плату впродовж року і розраховують на місяць.

Це ідеальна ситуація і вона має бути для всіх підприємств. Але «простій» потрібно правильно оформити. Для цього має бути наказ керівника і має бути визначено, як співробітники працюють за таких умов.

Роботодавець каже, що якщо я працюю з дому, у мене буде ненормований графік. І тепер я працюю і вдень, і вночі. Це взагалі нормально?

Ні, це не нормально. Навіть якщо це робота з дому — повинен бути графік. І умови роботи з дому ваш керівник має прописати у своєму наказі, аби не було подібних зловживань.

Але працівники Гребінківського бюро наголошують на тому, що кожна ситуація індивідуальна, за детальною інформацією ви можете звернутись на телефоном (05359) 2-11-94

Гребінківське бюро правової допомоги пров. Спортивний, 11


Схожі матеріали:

👁 981
Категорія: Правова допомога
Теги: правова допомога, коронавірус, Карантин



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Експерти рекомендують завжди возити з со...

/_pu/70/16389617.jpg

Які існують стилі сексуальної нижньої бі...

/_pu/70/85115414.jpg

Льняное масло в индустрии красоты

/_pu/70/81978187.jpg

Як зрозуміти, що шкіра зневоднена і їй п...

/_pu/70/33663710.jpg

Диспареунія: що робити, якщо відчуваєтьс...

/_pu/70/06587070.jpg

Секс, потужний засіб від стресу

/_pu/69/44592895.jpg

Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

Як жінці правильно пережити розлучення: ...

/_pu/70/24276079.jpg

Чи бувають у чоловіків множинні оргазми ...

/_pu/70/36689841.jpg

Переваги безкаркасних скляних перил

/_pu/70/16571060.jpg

Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg

Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg