Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Бджільництво Спорт, фітнес У світі квітів
Рибалка Тихе мисливство Фотографія
Творчість Зоо-хобі Розваги та відпочинок


Предметна зйомка в домашніх умовах

Процес предметної зйомки


Багато фотографів, особливо початківців, чомусь вважають, що займатися предметною зйомкою можливо тільки в хорошій студії, да і то, якщо в ній є спеціальне устаткування. Але це абсолютно не так. Навіть удома можна прекрасно організувати невелику фотостудію, щоб фотографувати різні предмети.

Устаткування, яке нам знадобиться для предметної фотозйомки

Предметний столик

Зовсім не складно буде зробити предметний столик в домашніх умовах. Це під силу будь-якому фотографові, навіть початківцю і недосвідченому. Для цього нам знадобиться лист білого картону великих розмірів, приблизно, як лист ватману. Також нам буде потрібна опора.Такою опорою може послужити все що завгодно: наприклад яка-небудь велика товста книга, або щось іншще. Все одно цієї опори в кадрі буде не видно.

Місце для предметної зйомки краще всього організувати на широкому підвіконні. При цьому важливо звернути увагу на сонячне світло. Якщо предмет, який ви фотографуєте, опиниться в смузі або плямі яскравого сонячного світла, на стінки вашого предметного столика він відкидатиме глибокі грубі і темні і негарні тіні. А це, самі розумієте, анітрохи не прикрасить ваш знімок, бажаного результату ви не отримаєте. Саме з цієї причини влаштовувати предметний столик краще всього на вікні, що виходить на тіньову сторону.


Процес предметної зйомки
 

Саморобний фотобокс для предметної зйомки

Сучасні спеціальні фотобокси для предметної зйомки коштують дуже недешево, і купувати їх для разових робіт будинку не має абсолютно ніякого сенсу. Такий фотобокс можна сканструювати своїми руками. Дехто з фотоаматорів примудряються зробити такі фотобокси прямо на своєму  столі. Роблять вони це усе білого листа ватману. Правда, для роботи з таким фотобоксом вам знадобиться досить багато освітлювальних приладів.

Просто фон

В деяких випадках фотографувати предмети, особливо дрібні, можна і не на підвіконні. Навіть предметний столик або фотобокс будувати зовсім не обов'язково. Можна обійтися і без них. Деякі Фотографи поступають набагато простіше. Для цього треба вибрати найсвітліший кут у вашій кімнаті, або хоч би добре освітлена ділянка стіни. Якщо стіна у вашій кімнаті не однотонна, то на неї треба повісити фон. Таким фоном може служити також лист ватману або тканина відповідного кольору.

Предмет, який ви вирішили сфотографувати, треба поставити на табурет, який потрібно накрити тим же матеріалом, з якого зроблено фон для зйомки вашого предмета.

Організовуємо освітлення

Освітлення при домашній предметній зйомці в першу чергу залежить від того, яким устаткуванням ви для зйомки користуватиметеся. Якщо ви вирішили фотографувати предмети на вікні, головним джерелом світла в цьому випадку у вас, природно, буде сонячне світло. В якості додаткового джерела світла можна використати відбивач. Його теж дуже легко зробити самостійно з картону і фольги.

В крайньому випадку, для цієї мети - підсвічування предмета відбитим світлом - можна скористатися просто аркушем звичайного писального паперу формату А4, або картону. Відбивачем може послужити будь-яка світла поверхня. Навіть звичайна газета або. приятель у білій майці.

Якщо для предметної зйомки ви вирішили використати саморобний фотобокс, вам знадобиться як мінімум три джерела світла. Ці джерела підсвічуватимуть ваш об'єкт крізь стінки фотобоксу згори і з боків. Це допоможе вам створити на фотографії дуже хороше освітлення без різких і грубих тіней. В деяких випадках, якщо дуже постаратися, тіней взагалі можна уникнути. В ролі таких джерел світла можна використати настільні лампи або будь-які інші світильники, які ви можна без зусиль знайти в кожному будинку.


Процес предметної зйомки
 

Фототехніка, необхідна для предметної зйомки

Для того, щоб ваші знімки вийшли чіткими і різкими, а це в предметній зйомці, має, погодитеся, дуже важливе значення, необхідно використати штатив. Цей нехитрий аксесуар дозволить вам уникнути вібрації фотокамери при зйомці на довгих витримках. В крайньому випадку, фотоапарат можна встановити на якій-небудь нерухомій опорі. Також вам знадобиться пульт дистанційного керування фотокамерою, або у найгіршому разі, трос для того, щоб робити безконтактний спуск затвора.

Процес предметної зйомки

Ну ось, для початку роботи у нас все підготовлено. Тепер нам треба красиво розташувати предмет, які ми фотографуватимемо, на нашому імпровізованому міні-знімальному майданчику, простіше кажучи, вистрілити в красиву композицію майбутньої фотографії. Також на цьому етапі треба правильно настроїти фотоапарат.

Природно, предметну зйомку краще всього вести в ручному режимі. Якщо фотографувати в автоматичному режимі, то найчастіше неминучі експозиційні помилки. Особливо у тому випадку, якщо ви знімаєте яскравий по своєму кольору об'єкт, розташувавши його на темному або навіть чорному фоні. Також важливо правильно настроїти баланс білого і світлочутливість матриці. Значення ISO має бути не більше 200 одиниць. Чим менше значення ISO, тим менше рівня шуму буде на вашому зображенні. У предметній фотографії це теж має важливе значення.

Процес предметної зйомки
 

Адже предмет має бути показаний на фотографії як можна природнішим.

Не забудьте відключити спалах на вашому фотоапараті. Для того, щоб отримати якісний знімок предмета, світла від вікна або настільні лампи буде цілком досить.

Бажаючими отримати справжні знання в мистецтві фотографії та стати справжніми професіоналами можна у команди професіоналів Red Cucumber Production. Якщо Ви творча людина, то навчання у фотостудії буде однозначно цікавим та корисним для Вас. Фахівці своєї справи навчать Вас предметній фотозйомці у Києві на білому фоні, креативну - з використанням декору і аксесуарів, фото їжі і напоїв, зйомку одяг, взуття, різних аксесуарів та багато іншого, що стане корисним та цікавим для фотолюбителів.


Схожі матеріали:

👁 3363
Категорія: Фотографія
Теги: фотозйомка, фон, освітлення, Предметний столик



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Декілька порад для успішних кімнатних ро...

/_pu/70/86569805.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Ремонт под Ключ: Творческий Подход к Пре...

/_pu/70/28178354.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Як зрозуміти, що шкіра зневоднена і їй п...

/_pu/70/33663710.jpg

Основні секрети схуднення для жінок: Шля...

/_pu/70/95469255.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Переваги безкаркасних скляних перил

/_pu/70/16571060.jpg

Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg

Чи бувають у чоловіків множинні оргазми ...

/_pu/70/36689841.jpg