Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Бджільництво Спорт, фітнес У світі квітів
Рибалка Тихе мисливство Фотографія
Творчість Зоо-хобі Розваги та відпочинок


Правда про стерилізацію кішок

Операція проводиться або з видаленням тільки яєчників (оваріоектамія), або з видаленням яєчників і матки (оваріогістеректомія).


Стерилізація кішок

Стерилізація кішок – це операція з видалення репродуктивних органів самок (яєчників, матки), завдяки якій у тварини зникає статевий потяг до протилежної статі та повністю втрачається здатність до розведення.

Навіщо стерилізувати тварин?

Напевно, кожен, хто тримав або тримає в своєму будинку кішку, рано чи пізно стикається з проблемою, коли зі спокійного, врівноваженого вихованця одного разу тварина перетворюється на істоту, що постійно кричить і кричить днями і ночами. Такий час для господарів стає справжнім випробуванням. Безсонні ночі, постійне нявкання змушують господарів вставати перед вибором - що робити з безпорадною твариною, бо слухати і дивитися на все це стає нестерпно.

Чи є альтернатива?

Деякі біжать до найближчого зоомагазину за «чарівними» пігулками або краплями, після застосування яких, тварина як за помахом чарівної палички швидко заспокоюється і у господарів знову настає спокійне та радісне життя. Інші господарі, звертаючись за допомогою до ветеринара, ставлять кішці гормональний укол, який пригнічує виникнення статевого збудження на тривалий період від 3-6 місяців до 1 року. І нарешті, хтось із власників, на мій погляд найменша їх частина, звертаються до ветеринарних клінік для проведення операції зі стерилізації кішок.

Чи потрібна стерилізація кішкам?

Давайте розберемося, який вибір краще. Період статевого дозрівання у кішок відзначається у 7-8 місячному віці. У деяких, цей період починається більш ранньому віці, в 5-6 місяців. У цей час статеві залози (яєчники) кішки починають активно секретувати в кров статеві гормони – естрогени. Під їх дією у кішки з'являється та "ненормальна" поведінка, яку всі ми звикли бачити і яка так сильно непокоїть господарів.

Залежно від темпераменту тварини тривалість і активність періоду збудження може змінюватись і становить зазвичай від кількох днів до 1-2 тижнів. У цей період усі репродуктивні органи тварини за покликом природи починають готуватися до зачаття та виношування плода. Якщо кішка не пов'язалася, то вона заспокоюється, і в її організмі на зміну одному статевому гормону приходить інший прогестерон, завдяки якому в її житті і в житті господарів настають щасливі спокійні дні. Про таку кішку заведено говорити, що вона "пропустувала".

Кількість таких "пустівок" може досягати кількох разів на рік, хоч і прийнято вважати, що кішки належать до дициклічних тварин (прояв статевого циклу спостерігається 2 рази на рік). Такий період у житті кішки біологічно дуже складний і змушує тварину пережити величезний стрес. Постійні "пустовки" протягом усього життя тварини і переривання або зміна течії статевого циклу, як це воліють робити багато господарів, використовуючи «чарівні» таблетки або краплі, або гормональний укол, згубно позначаються на здоров'я вихованця у зрілому віці, а іноді й у перші роки життя.

Все це призводить до незворотних наслідків і виникнення таких страшних захворювань, як ендометрити, піометрити (гнійне запалення матки), залізисто-кістозна гіперплазія ендометрію, кісти яєчників, злоякісні утворення та ін. Щоб уникнути перерахованих вище проблем зі здоров'ям кішок, більшість ветеринарних лікарів операцій із стерилізації кішок. Це абсолютно нешкідлива хірургічна процедура, якість результату якої залежить переважно від досвіду лікаря.

З усього вищесказаного напрошується висновок: коли ви купуєте кошеня або дорослу кішку - визначитеся для яких цілей ви її берете. Або це буде дбайлива мама для майбутнього потомства, але тоді на ваші плечі ляже величезна відповідальність за долю малюків, щоб коли вони підростуть знайти надійних господарів, які дбатимуть і любитимуть їх.

Або кішка стане вам просто добрим і вірним другом і чекати від неї потомства у ваші плани не входить. У такому разі подбайте про те, щоб ваша кішка прожила спокійне, здорове та щасливе життя, для чого необхідно провести операцію зі стерилізації тварини. Не завдайте шкоди здоров'ю тварини, використовуючи контрацептиви і прирікаючи її на болючі страждання і можливо смерть.

У якому віці краще робити операцію?

Отже, ми визначили, що операція зі стерилізації кішок не тільки нешкідлива, але й корисна для тих тварин, які не використовуються в розведенні. Давайте тепер розберемося із питанням про сприятливий час проведення операції. Це одне з питань, яке часто ставлять відвідувачі нашої клініки, які запланували провести операцію своїй тварині.

Серед великої кількості власників тварин, заводників і ветеринарних лікарів існує думка, що будь-яка кішка в своєму житті повинна хоча б один раз принести потомство, щоб все життя відчувати себе здоровим і щасливим.

Але це не так. Понад те, рання стерилізація благотворно впливає здоров'я кішки і навіть продовжує їй життя. Оптимальний вік для операції молодої тварини – від 5-6 до 7-8 місяців. Це період життя до прояву перших ознак статевого дозрівання. Якщо говорити простою мовою - до того моменту, коли кішечка не почала кататися по підлозі, голосно і протяжно нявкати і намагатися втекти на вулицю.

Підготовчий період

Процес підготовчого періоду відрізнятиметься тим, у якому віці та в якому фізіологічному стані знаходиться тварина. Тут можна виділити період до статевого дозрівання, період після статевого дозрівання у молодому віці, період зрілого та похилого віку.

У молодому віці, коли кішка ще не випробувала на собі всіх принад статевого дозрівання, до моменту операції зі стерилізації вона повинна бути клінічно здорова, їй повинні бути поставлені щеплення від інфекційних захворювань не пізніше 3-4 тижнів до операції, а також вона повинна бути витримана на 12-годинній голодній дієті.

У більш дорослому віці, після приходу статевого дозрівання, проведення операції зі стерилізації краще проводити в період спокійного стану тварини, коли всі симптоми збудження не яскраво виражені, щоб не піддавати вихованця додатковому стрес. Тварина так само має бути клінічно здорова, щеплена, витримана на 12-годинній голодній дієті.

Що стосується підготовки зрілої та літньої тварини, то цей процес, як правило, займає більше часу та зусиль як для господаря, так і для самого вихованця. До цього часу у багатьох кішок з'являються приховані патологи організму, які при зовнішньому огляді лікар може не виявити, а значить - не оцінити ступінь ризику для здоров'я і життя тварини.

Щоб максимально убезпечити тварину від небажаних наслідків операції, лікарем призначається більш детальне обстеження, в яке входить: клінічний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, загальний аналіз сечі, УЗД, ЕКГ, рентген. На підставі результатів обстеження за умови відсутності прихованих патологій хірургом виноситься рішення про призначення чи відмову в операції. Якщо рішення прийнято на користь операції зі стерелізації, безпосередньо перед нею кішка також витримується на 12-годинній голодній дієті.

Особливості операції стерилізації

Підготовчий період закінчено, кішка здорова, щеплена, пройшла всі необхідні дослідження та витримана на 12-годинній голодній дієті. Лише після цього тварина вирушає на операційний стіл. При проведенні операції зі стерилізації кішок дотримуються всіх правил асептики та антисептики – хірургічні інструменти та матеріал піддаються кип'ятінню та знезараженню.

Операційний кабінет знезаражується, операція проводиться строго у стерильних рукавичках. Лікар ставить тварині кілька уколів, після чого вона засинає. Готується операційне поле (зголюється необхідна ділянка волосся з подальшим знезараженням, накладається стерильна серветка). Починається операція.

Існує два способи операційного доступу: у середній частині живота (по «білій лінії», нижче пупка), з пошаровим розрізом шкіри, підшкірної клітковини та очеревини; у бічній частині живота, з розрізом шкіри, підшкірної клітковини, розшаруванням м'язів та фасцій, розрізом очеревини. У нашій клініці подібні операції, як правило, проводяться «по білій лінії». Це пов'язано з простотою доступу до органу, що оперується, великим обсяг оперованої площі, хорошим, рівним загоєнням розрізу.

Операція проводиться або з видаленням тільки яєчників (оваріоектамія), або з видаленням яєчників і матки (оваріогістеректомія). Вибір того чи іншого способу переважно пов'язаний з віком тварини. Якщо кішка молода, яка не народжувала і найкраще, якщо не досягла статевого дозрівання, то використовується перший спосіб. Але якщо тварина в зрілому або похилому віці, відзначалися неодноразові пологи, то кращим є другий спосіб, щоб у майбутньому знизити ризик виникнення в матці ракових і гнійних захворювань.

Операцію проведено успішно, хірург накладає шви, на тварину одягається бандаж – післяопераційна попона. Для профілактики післяопераційних ускладнень ставиться знеболюючий та антибактеріальний препарат. Така операція зі стерилізації кішок, починаючи від наркозу до накладання швів, займає в середньому від 30 до 45 хвилин.

Післяопераційний період

Прооперовану тварину необхідно покласти на підстилку, що не промокає, оскільки вона, перебуваючи під наркозом, не контролює свої фізіологічні процеси. Поки кішка не прокинулася потрібно постійно (кожні 7-10 хв) змочувати їй очі шляхом змикання повік. В іншому випадку рогівка ока може підсохнути і виникне запалення. Вдома кішку необхідно покласти на підлогу в кімнату, що добре провітрюється.

Від закінчення операції до пробудження тварини проходить у середньому від 30 хвилин до 2-3 годин. Відразу після того, як до кішки повертається свідомість, вона швидше за все рватиметься кудись іти, намагатися застрибнути на високе місце, або сховатися в затишні місця. Не давайте їй дуже багато рухатися і тим паче стрибати. Деякі господарі протягом усього періоду пробудження тримають вихованця на руках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому кішки іноді лепечуть? Причини для обману

Після наркозу тварини часто мерзнуть, тому краще їх укрити простирадлом або легкою ковдрою. Годування у цей день має бути повністю виключено, але вода має бути постійно. Перший день після операції - найвідповідальніший для господарів, тому буде краще, якщо у цей день решта справ буде відкладена і вся своя увага буде приділена кішечці.

З другого дня, як харчування тварині найкраще використовувати готові дієтичні високопоживні корми фірм преміум або суперпреміум класу, завдяки яким відновлюється робота шлунково-кишкового тракту, покращується загальний стан і тварина швидко йде на поправку.

Також наступного дня після операції зі стерилізації тварині необхідно поставити знеболюючий укол та обробити шви антисептичним засобом (перекис водню 3%). Обробку швів потрібно проводити щодня, поки лікар їх не зніме. Зняття швів роблять на 8-10 день після операції.

Протягом цього періоду кішечка повинна перебувати в попоні, щоб запобігти вилизуванню та вигризанню швів. Перший час, поки тварина знаходиться в бандажі, вона може почуватися не комфортно, постійно лежати, намагатися її зняти, деякі тварини задкують назад. Після зняття попони, зазвичай це відбувається після зняття швів, активність та настрій вихованця повністю відновлюється.

Стерилізація, в більшості випадків, жодним чином не впливає на характер і поведінку тварини, але деякі господарі відзначають, що тварини стають спокійнішими, ніжнішими і лагіднішими.


Схожі матеріали:

👁 461
Категорія: Зоо-хобі
Теги: Операція, Стерилізація кішок, стерилізація



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Квітень: важливий місяць для садівника

/_pu/70/91637929.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Выбор ванной: советы и рекомендации для ...

/_pu/70/78046939.jpg

Как предотвратить повреждение зрительног...

/_pu/70/18888637.jpg

Найкращий спосіб підвищення потенції у ч...

/_pu/70/52734467.jpg

Прозора жіноча спідня білизна - гарні ко...

/_pu/70/70398749.jpg

Стрижки з дуже коротким чубчиком: кому й...

/_pu/70/39064184.jpg

Як боротися з апатією: від цього стану н...

/_pu/70/38380339.jpg

Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Як зрозуміти, що розсаді не вистачає фос...

/_pu/70/83834511.jpg

Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg