Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Суспільство та життя Психологія Народні заговори


4 факти про тривогу, які допоможуть з нею впоратися

Тривога — це захисний механізм, який з давніх-давен допомагає людині пристосовуватися до небезпечних ситуацій. Вона виникає як наслідок депресії чи агресії.


тривожність

Grebenka.com розповідає про небезпеку тривожних станів та корисні практики щодо їх усунення.

Небезпека не завжди реальна

Тривога — це захисний механізм, який з давніх-давен допомагає людині пристосовуватися до небезпечних ситуацій. Вона виникає як наслідок депресії чи агресії.

Хтось реагує на стрес втечею і ховається, хтось із загрозою зустрічається та бореться. Але з різних причин, зокрема моральних орієнтирів, людина який завжди може чинити те, як хочеться.

В результаті він потрапляє в пастку: рефлекси, знання та досвід підштовхують його до дії, яку він не може вчинити, через що депресія чи агресія залишаються пригніченими і нагадують про себе у вигляді подразнень та образ.

Далі крізь матрицю цих образ людина дивиться світ. І в ситуаціях, які нагадують про хворобливий досвід, він очікує, що станеться щось погане та неприємне. Таким чином, травми минулого можуть змушувати бачити небезпеку там, де сьогодні її немає.

Одна з причин тривоги – невідомість. Якщо людина опиняється в незнайомій ситуації, коли готових шаблонів поведінки у неї немає, а створювати свої вона не вміє, вона відчуватиме розгубленість і стрес.

Панічні атаки - це пригнічені тривоги

Напади сильної тривожності можуть виявлятися як панічних атак. Вони, як правило, виникають раптово і супроводжуються набором вегетативних симптомів (прискореним серцебиттям, відчуттям нестачі повітря), а також безпричинним страхом померти, збожеволіти або зробити неправильний вчинок.

Панічні атаки — механізм організму виведення емоцій, заблокованих колись людиною в останній момент образи, тривоги, люті чи гніву. Людина, яка страждає на панічні атаки, прагне допомоги та впевненості в захисті. З такими станами потрібно обов'язково звертатися до профільного фахівця з вищою освітою – клінічного психолога чи психіатра.

Хронічна тривожність шкодить організму

Страх і тривога у ситуаціях, коли потрібні швидка реакція та зосередженість, можуть виявитися корисними.

Біологічна реакція запустить вироблення адреналіну, який у свою чергу простимулює м'язи, посилить їхню активність, змусить активніше працювати легені. Приплив кисню допоможе відчути себе зібраніше та уважніше. Але це лише на короткий проміжок часу. Коли стресова ситуація пройде, гормональний фон прийде в норму, а організму знадобиться час на відновлення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які звички допоможуть продовжити молодість: поради експертів

Якщо ж людина відчуває тривогу на постійній основі, тіло не встигає справлятися з обсягами адреналіну, що викидається, що призводить до руйнівних процесів в організмі.

Більше того, постійне занепокоєння може перерости в хронічну тривожність, яка загрожує захворюваннями судин, серця, органів дихання і навіть онкологією.

Усвідомлення себе – основа профілактики тривожності

Насамперед, щоб упоратися із тривогою, треба конкретизувати, які саме події її викликають і до якого досвіду минулого відсилають. Часом достатньо знайти цей тригер, щоби страх відступив. Потім необхідно навчитися створювати власні алгоритми дій, керуючись тим, що краще для тебе.

Особиста практика консультацій показує, що для профілактики тривожності ефективні дихальні техніки та медитативні процеси, під час яких людина відповідає собі на запитання: що зі мною відбувається, чому саме так, як це допомагає мені розвиватися.

Відповіді призводять його до розуміння себе і свого життя: чим він займатиметься в молодості та в старості, буде він жити хаотично, слідуючи патернам колективного несвідомого, чи піде власним усвідомленим шляхом.

Але перш ніж дозволити собі створювати нові можливості важливо розібратися зі старим досвідом. Чому раніше людина забороняла собі робити вибір на користь того, що їй потрібно? Найчастіше в процесі цього усвідомлення згадуються травмуючі моменти та минулі образи, які необхідно пробачити.

Після цього буде легше приймати труднощі як неправильно тлумачені пригоди, а себе бачити не електроном, що безладно рухається, а людиною, що контролює своє життя.


Схожі матеріали:

👁 876
Категорія: Психологія
Теги: стрес, психологія, тривога, поради, депресія



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg

Що таке бердвотчінг: заняття, яке зробит...

/_pu/71/93688695.jpg

Які правильно вибрати флізелінові шпалер...

/_pu/71/37228728.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Чому не можна лити в бак бензин АІ-95, я...

/_pu/70/84437547.jpg

Чи існує можливість вилікуватися від аут...

/_pu/70/31154480.jpg

Ці продукти негативно впливають на настр...

/_pu/70/96562806.jpg

Названо найкращі продукти для профілакти...

/_pu/71/42441262.jpg

Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg

Депиляция – эффективное удаление нежелат...

/_pu/70/77533039.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Як романтичні фільми руйнують наше уявле...

/_pu/69/91573937.jpg