Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Здоров'я Лікування Народні засоби
Перша допомога


Обидва здорові, завагітніти не виходить: 3 психологічні причини безпліддя

Налаштування людського організму дуже тонкі. Кора мозку не тільки забезпечує вищу нервову діяльність, а й бере участь у регуляції всіх органів та систем організму, у тому числі і репродуктивної. І іноді це здорово заважає.


Пара, чоловік та жінка

Чи можна вилікувати безпліддя? Чому у жінки не виходить завагітніти? Чи завжди причина лише у супутніх захворюваннях чи порушеннях роботи органів? Чи може сам мозок жінки блокувати наступ вагітності?

За статистикою приблизно у кожної 5-10 жінок, яка ніяк не може завагітніти (і її партнера), лікарі не виявляють жодних патологій. Але факт – дитину у пари зачати не виходить. Буває і так, що одна дитина в сім'ї є, але спроби завагітніти і завести другу у подружжя виявляються марними. У чому причина?

Про безпліддя прийнято говорити, коли вагітність не настає понад 1 рік регулярного статевого життя без контрацепції. Це є медичний факт. Є стандартні сучасні схеми обстеження подружніх пар при безплідності, за якими працюють гінекологи, проте в 10-20% випадків причина буває не знайдена. Діагноз може звучати як "безпліддя неясного генезу". Зазвичай у таких випадках подружня пара для вирішення проблеми прямує на ЕКЗ — адже безпліддя, незважаючи на відсутність причини, нікуди не поділося.

Але, можливо, перед тим, як вирішитись на ЕКО, чоловікові та жінці варто замислитися — а чи немає в такій ситуації психологічного аспекту безплідності, зазначає гінеколог.

Налаштування людського організму дуже тонкі. Кора мозку не тільки забезпечує вищу нервову діяльність, а й бере участь у регуляції всіх органів та систем організму, у тому числі і репродуктивної. І іноді це здорово заважає.

Психологічні причини безпліддя

У яких випадках опускається внутрішній шлагбаум і мозок включає вагітність стоп-сигнал? Ось часто зустрічаються проблеми:

Страхи

  • це і страх втрати вагітності або дитини – якщо раніше були викидні, завмерлі вагітності, трагедії у сім'ї.
  • страх болю під час пологів,
  • страх перед змінами у майбутньому — способу життя, тіла, стану здоров'я, стосунків із чоловіком чи батьками,
  • страх відповідальності.

Хронічний стрес та внутрішні напруження

  • робота 24/7, керівна посада, прагнення все контролювати - навіть овуляцію та менструальний цикл,
  • нездійснені очікування, тиск з боку родичів, постійне почуття провини за те, що «знову не вийшло»…,
  • батьківські настанови з дитинства, спроби відкласти вагітність на потім: «спочатку треба кар'єру зробити, грошей заробити, світ подивитися…»

Неправильна (деструктивна) мотивація

Це про «годинники тикають» і «щоб було кому на старості склянку води подати», а також про спроби утримати чоловіка за допомогою вагітності або щось довести батькам.

Психолог - як ЕКГ

Насамперед психосоматику треба виявити. Звичайно, гінекологу потрібно спочатку виключити інші, очевидніші причини безпліддя: наприклад, прохідність труб або чоловічий фактор, але запідозрити проблему можна вже на етапі обстеження, при ретельному зборі анамнезу та спілкуванні з пацієнтами. Якщо ваші припущення підтвердилися, то працювати з подібною проблемою має медичний психолог чи психотерапевт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке оргазм і навіщо він потрібен: чим відрізняється чоловічий від жіночого

На жаль, у нашій країні звернення за допомогою до цих фахівців нерідко прийнято приховувати, а до рекомендації проконсультуватися у психотерапевта можуть поставитися, м'яко кажучи, скептично, особливо чоловіки.

Хоча б у рамках комплексного обстеження за безпліддя первинна консультація пари медичним психологом має бути проведена в обов'язковому порядку. Як флюорографія або ЕКГ.

Розмовляйте один з одним

Лікар дає рекомендацію чоловікові та жінці, які готові до поповнення в сім'ї та твердо вирішили стати батьками, більше проводити часу разом та багато розмовляти.

Спробуйте відповісти на запитання: чому ми хочемо завести дитину? Чи є у нас невирішені питання, проблеми у стосунках між собою чи з батьками? Чого ми боїмося?

Потрібен час, щоб усвідомити та прийняти той факт, що проблема є. Особливо якщо ви вже змінили кількох лікарів на етапі обстеження, і ніхто з них нічого не знайшов. Звертайтеся за допомогою — і що раніше, то краще. Тому що на зняття психологічного блоку потрібен час. Можливо вам буде легше почати з групових занять. Будьте терплячі, думайте про хороше і все вийде!


Схожі матеріали:

👁 427
Категорія: Здоров'я
Теги: пара, вагітність, безпліддя, психологічні причини

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Чим корисний тантричний секс

/_pu/67/91375879.jpg

Фіалка цвістиме цілий рік: важлива підка...

/_pu/67/28304347.jpg

Як зробити, щоб орхідея цвіла цілий рік:...

/_pu/67/48207598.jpg

Как проверить онлайн-казино на безопасно...

/_pu/67/43231702.jpg

Часто задаваемые вопросы при покупке авт...

/_pu/67/58109899.jpg

Что происходит, когда женщина достигает ...

/_pu/67/65135088.jpg

Кашель, який довго не проходить: розпові...

/_pu/67/79659105.jpg

Топ компонентів масок для обличчя, які з...

/_pu/67/29152693.jpg

Бьет руль при торможении: возможные прич...

/_pu/67/91100972.jpg

Група жінок, схильних до раку молочної з...

/_pu/67/77265474.jpg

Як змінюються стосунки, якщо сексу мало?

/_pu/67/85584559.jpg

Пляжный сезон: лучшие советы для идеальн...

/_pu/67/95259717.jpg