Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   Використання куркуми: п'ять підтверджених наукою способів поліпшити здоров'я

«Жовта спеція» має низку переваг, від сприяння в запобіганні раку до зниження ризику

Використання куркуми: п'ять підтверджених наукою способів поліпшити здоров'я

Відома «жовта спеція» має низку переваг, від сприяння в запобіганні раку до зниження ризику серцевих захворювань.

Куркума володіє рядом переваг, але п'ять її особливо важливих оздоровчих ефектів пов'язані з профілактикою раку, серцевих захворювань, захворювань мозку, артриту і депресії. Вважається, що її переваги пов'язані з сполуками, званими куркуміноїди, найбільш важливим з яких є куркумін.


куркума
 

Ось п'ять підтверджених наукою способів поліпшити здоров'я за рахунок використання куркуми.
 
✔️ Знизити ризик захворіти на рак. Вченими було виявлено, що компонент спеції, куркумін, може сприяти придушенню росту, розвитку і поширення по організму раку. Зокрема, він має властивість пригнічувати ангіогенез - процес зростання нових кровоносних судин в пухлинах, що позбавляє з потрібного харчування, викликаючи загибель. Також є свідчення того, що куркумін перешкоджає виникненню раку травної системи. У 30-денному дослідженні за участю 44 чоловіків, які страждали ураженнями кишечника з ризиком злоякісності, щоденний прийом куркумина зменшив кількість таких поразок на 40 відсотків.

✔️ Поліпшити здоров'я серцево-судинної системи. Також підтверджено, що куркума - знову завдяки куркуміну - може покращувати функцію ендотелію або внутрішньої вистилки кровоносних судин. Саме ендотеліальна дисфункція є основною причиною серцевих захворювань і поломки механізмів, що регулюють кров'яний тиск, згортання крові.

✔️ Поліпшити захист від захворювань головного мозку. Багато таких захворювань пов'язані зі зниженням рівня нейротрофічних фактора головного мозку (BDNF) - гормону росту, який функціонує в головному мозку. Наука підтверджує, що куркумін збільшує рівень BDNF в головному мозку. Тим самим він може відстрочити або навіть повернути назад хвороби мозку, вважають вчені.

✔️ Захистити суглоби. Сьогодні є досить багато даних, що підтверджують, що куркумін, завдяки протизапальним з'єднанням, може допомогти при запаленні суглобів, викликаному артритом. В одному дослідженні за участю людей, хворих на ревматоїдний артрит, було показано, що куркумін може діяти ефективніше протизапального препарату.

✔️ Протистояти депресії. У плані захисту від цього психічного захворювання використання куркумина, на думку вчених, може бути досить багатообіцяючим. У контрольованому дослідженні за участю 60 осіб, що страждали на депресію, компонент куркуми через шість тижнів застосування привів до поліпшень, подібним прозаку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Продукти, які здатні руйнувати слизову оболонку кишечника

У той же час дослідники підкреслюють важливість дотримання дозувань. ВООЗ рекомендує не перевищувати рівень до 3 мг куркуміноїди на кілограм ваги. Прийом куркуми при використанні ліків повинен попередньо узгоджуватися з лікарем.


Схожі матеріали:

Категорія: Здоров'я
Переглядів: 213 | Теги: Куркума, користь для здоров'я, захист від хвороб

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Глаукома: диагностика и методы лечения г...

/_pu/56/26337300.jpg

Лечение аденоидов у детей

/_pu/58/78029889.jpg

Чоловіча епіляція

/_pu/57/82044041.jpg

Декілька порад для пар, у яких сварки ст...

/_pu/59/64775264.jpg

Чи допомагає часник знижувати тиск: резу...

/_pu/59/20495334.jpg

Користь ортопедичного взуття

/_pu/60/07587130.jpg

Пошаговая техника выполнения массажа для...

/_pu/55/26696256.jpg

Вибираємо купальник за типом фігури

/_pu/60/72768464.jpg

4 речі, які важливо встигнути зробити на...

/_pu/60/28047062.jpg

4 причини, за якими чоловік зникає після...

/_pu/58/00200902.jpg

Білі кросівки: кілька простих трюків для...

/_pu/58/45685746.jpg

Стакан молока захищає від хвороб серця

/_pu/59/27511225.jpg