Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   Вода, яку ми п'ємо

Вода є невід'ємною частиною існування всіх живих істот на Землі

Вода, яку ми п'ємо

Вода є невід'ємною частиною існування всіх живих істот на Землі.

У середньому організм людини на 80 % складається із води. При цьому встановлено, що чим зріліший організм, тим менше у ньому води.

Порівняно невеликий дефіцит води в організмі може призвести до виникнення серйозних порушень у стані здоров'я. Втрата 20-22 % води несумісна з життям, насамперед тому, що процеси травлення, обміну та синтезу речовин можуть відбуватися лише у водному середовищі.

Вживання в достатній кількості якісної води є другою (після повітря) найважливішою умовою нормального функціонування організму. Ще в XIX ст. відомий хімік Луї Пастер зазначав, що 80 % хвороб людина вживає водою.

За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я щороку близько 25 % населення у світі піддається ризику захворювань в результаті споживання неякісної питної води. Головними «ворогами» якісної питної води незадовільний технічний стан та зношеність водопровідних споруд і мереж, несвоєчасне проведення капітальних та поточних планово-профілактичних ремонтів, ліквідації аварій, забруднення водоносних горизонтів.

Сучасний незадовільний стан водних об'єктів показує, що проблема у сфері охорони вод від забруднення та виснаження не тільки не знайшла вирішення, а і значно загострилася, особливо в останні роки. Тому питання забезпечення населення доброякісною питною водою) є одним іа основних в державній політиці у сфері питної води та питного водопостачання.

Забезпечення населення якісною питною водою - це комплексна: проблема і повинна охоплювати заходи правового, економічного, організаційного та науково-технічного характеру. Невідповідність якості питної води нормативним вимогам є головною причиною поширення в країні багатьох інфекційних хвороб: вірусного гепатиту А, черевного тифу, дизентерії, холери, рота-вірусних інфекцій, лептоспірозу, гельмінтозів, а також хвороб, які пов'язані з хімічним забрудненням води (водно-нітратної метгемоглобінемії, флюорозу).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безалкогольні напої: асортимент – величезний, користь - сумнівна

Кожна третя проба із джерел децентралізованого водопостачання не відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-400-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» за бактеріальними тахімічними показниками. В останні роки спостерігається зростання антропогенного забруднення ґрунтових вод нітратами, що викликає водно-нітратну метгемоглобінемію у дітей до року.

Нітрати знижують загальну резистентність організму та сприяють зростанню загальної захворюваності, в тому числі на інфекційні та онкологічні хвороби. Токсична дія нітратів полягає у кисневому голодуванні тканин (гіпоксії). Нітрати, що потрапили в організм, перетворюються на нітрити, які, вступаючи у зв'язок з гемоглобіном, утворюють метгемоглобін, тим самим блокуючи основну функцію гемоглобіну - сполучатися і транспортувати кисень до органів і тканин організму. Випадки, метгемоглобінемії трапляються частіше за все у сільських регіонах, де використовується вода з колодязів.

До групи підвищеного ризику входять:

- Немовлята віком до одного, року, що знаходяться на штучному вигодовуванні;
- сільське населення, що споживає воду або продукти з перевищеним вмістом нітратів;
- чутливі до нітратів особи похилого віку, хворі на анемію, з захворюванням дихальної системи, хворобами серцево-судинної системи.

Особливо небезпечна дія нітратів на дітей, у яких отруєння нітратами можливе через овочевий сік, молочні суміші, що готуються на воді, забрудненій нітратами. Розвивається «Блакитний синдром немовлят»: посиніння ділянок навколо рота, рук і на стопах. Можливо блювання і пронос. За даними ООН, кожні 20 секунд у світі помирає дитина від захворювань, пов'язаних з неякісною водою, а це насамперед гіпертонія, захворювання крові та печінки і навіть рак.

Щоб уникнути отруєння нітратами, недопустимо вживати недоброякісну неперевірену питну воду із криниць і, особливо, для пиття та приготування дитячого харчування дітям віком до 3-х років. Кожні 5 років проводити очистку та дезінфекцію шахтних колодязів. Не допускати, влаштування ш.ахтних колодязів не менше ніж за 20 м від вигрібних ям згідно ДСанПін 2.2.4-400-10 «Гігієнічні. вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».


Схожі матеріали:

Категорія: Здоров'я
Переглядів: 3957 | Коментарі: 1 | Теги: Вода, гігієна

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Чому цукіні бувають гіркими і як цього у...

/_pu/63/11353591.jpg

Буде солодша за мед: всього 3 хитрощі з ...

/_pu/63/24324529.jpg

Досвідчені дачники роблять все, щоб кроп...

/_pu/62/62597009.jpg

Чи варто брати насіння на розсаду з поку...

/_pu/63/10305103.jpg

Дайте огіркам соду та сіль, щоб збирати ...

/_pu/63/68444284.jpg

Чим посипати грядки, щоб слимаки назавжд...

/_pu/63/55957084.jpg

Що таке оргазм і навіщо він потрібен: чи...

/_pu/64/87407405.jpg

Перевірений спосіб вирощування огірків

/_pu/64/42201650.jpg

Чому аґрус не дає врожаю: прикрі помилки...

/_pu/63/02744888.jpg

2 найврожайніші сорти огірків для будь-я...

/_pu/63/36196986.jpg

І добрива не потрібні: одна хитрість, зр...

/_pu/63/80229366.jpg

Як гартувати розсаду помідорів: урожай з...

/_pu/63/80898620.jpg