Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Суспільство та життя Психологія Народні заговори


Небезпечні пляжні розваги


Як уберегти своє життя і здоров'я, відпочиваючи на воді

Катання на катамаранах, надувних гірках, «банані», «шайбі», гідроциклах - найпопулярніші розваги на воді. На вигляд вони ніби й безвинні, але за певних обставин можуть бути небезпечними.

Так кожного літнього сезону з'являються нові постраждалі: з вибитими зубами, синцями, травмами спини, рук і ніг, іншими пошкодженнями. Щоб не потрапити у подібну ситуацію, розважатися на водних атракціонах потрібно з розумом.

Найбільше травм - при перевертанні

Найперше правило під час подібного відпочинку - завжди одягати рятувальний жилет. Друге правило - суворо дотримуватися інструкції, з якою вас мають ознайомити перед відплиттям. На водних атракціонах ні в якому разі не можна кататися у нетверезому стані. Забороняється також брати з собою дітей. Мінімальний вік для таких розваг -14-15 років.

Під час катання на «банані» не можна вистрибувати з нього на ходу. Ризикуєте сильно вдаритися об воду і отримати небезпечні травми. Потрібно триматися за спеціальні ручки, не смикатися, не розкачувати снаряд. Пам'ятайте: ви маєте право вимагати, щоб «банан» не перевертали у відкритому морі, як зазвичай роблять.

Насправді це заборонено. Саме при перевертанні люди найчастіше і отримують травми. Щоб розважати відпочивальників на «банані», власник повинен мати два документи - ліцензію на човен чи катер і дозвіл на прикріплення до судна надувного пристрою. У другому документі вказується: перевертати людей при катанні заборонено.

Атракціон «шайба», або його ще називають «таблетка», представляє собою велику гумову камеру з ручками, яку везе катер на великій швидкості. «Шайба» менша і легша за «банан», на ній розміщується одна-дві особи. У цьому і небезпечність атракціону: його може легко занести, перевернути з великою силою. Правила поведінки при катанні на ньому такі ж, як і при катанні на «банані»: триматися за ручки, не смикатися, не вставати.

На гідроциклі катайтеся тільки з водієм

Найбільша небезпека, яка може виникнути при прогулянці на гідроциклі - наїзд на людей, що купаються. Такі випадки вже неодноразово траплялися і оберталися трагедією. Заради власної безпеки та безпеки відпочивальників їздити на гідроциклі потрібно подалі від місць, де купаються люди.

Не можна також кататися близько до інших плавзасобів. Не намагайтеся, уперше побачивши гідроцикл, відразу ж узятися за керування ним. Не думайте, що це просто. Керувати гідроциклом може тільки особа, яка спеціально навчалася цьому. Тож кататися на гідроциклі доведеться з водієм. Зате так набагато безпечніше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В чем польза моря? Как отдохнуть на море и извлечь максимальную пользу для своего здоровья?

Розваги в аквапарку: суворо за інструкцією

Аквапарк - місце, де екстремальні розваги та адреналін вам будуть гарантовані. Відпочинок тут пройде без неприємних пригод, якщо суворо дотримуватися усіх правил безпеки. Варто ознайомитися з ними перед тим, як спускатися з гірки чи йти на будь-який інший водний атракціон. Ось основні правила поведінки, які дозволять зберегти ваше здоров'я:
• Спуск з гірки треба починати тільки після стартового сигналу і тільки після того, як гірка звільниться від людей.

• Після спуску з гірки потрібно негайно покинути відповідну зону приймального басейну, щоб на вас не налетіли інші відпочиваючі.

• Забороняється спускатися з гірок без подачі води, тобто в усіх випадках відключення автоматичної подачі води на гірці.

• Забороняється спускатися з гірок двом або більше особам одночасно, якщо це не передбачено технікою безпеки даної гірки.

• Не можна спускатися з гірок стоячи на ногах, лежачи на животі або головою вперед. Відвідувач має спускатися у положенні сидячи ногами вперед або лежачи на спині.

• Забороняється пірнати з країв басейну та джакузі.

• Ніколи не можна залишати своїх маленьких дітей без нагляду в аквапарку: біля води, на різних атракціонах, в інших місцях!
Не можна користуватися атракціонами аквапарку людям із серцево-судинними, психоневрологічними захворюваннями, з астмою, епілепсією, захворюваннями хребта і опорно-рухового апарату. Не варто відвідувати аквапарк і вагітним жінкам.

Пластикові катамарани і човни безпечніші

Не у всіх є можливість відпочивати на морі, але розваги можна знайти і на річці. Найчастіше це катання на катамаранах, човнах. Новинка сезону - пластикові катамарани з гіркою. І якщо сам плавзасіб рятувальники називають надійним, то безпечність гірки викликає сумніви.

Висота гірки на таких катамаранах - десь два-два з половиною метри. З'їжджаючи з неї, можна заглибитися у воду приблизно на півметра. Якщо ви з'їжджаєте прямо посеред річки, то є загроза наколотися на ^орчаки, адже ви не можете знати місця, де зупинилися.

Окрім того, ризикуєте боляче ударитися об воду. Але синці - це найменша біда. Прше, коли ударитеся грудьми чи животом: можете забити дихальну систему, отримати інші травми. Щоб спускатися з такої гірки, краще вибирати чисте вільне місце поближче до берега.

Самі по собі пластикові катамарани безпечніші за металічні, які можна було легко перевернути. Пластикові ширші, більші, стійкіші. Так само надійнішими є пластикові човни. Завдяки своїй конструкції, вони не тонуть навіть тоді, коли у них набирається вода, їх можна хіба перевернути, якщо перевантажувати, сидіти на борту, нахиляти зі сторони в сторону.

Тому тим, хто не вміє плавати, а також дітям завжди краще одягати надувні жилети (це стосується відпочинку на будь-якому з плавзасобів). Пірнати з плавзасобів забороняється.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Как спланировать совместный отпуск с подругой

Поради юриста

Чи можна добитися відшкодування матеріальної та моральної шкоди, якщо відпочиваючий отримав травму на воді?

Особа, яка отримала травму під час катання на «банані», гідроциклі чи в аквапарку, має право на відшкодування матеріальної та моральної шкоди за таких умов:
- наявності документу, що підтверджує отримання розважальної послуги (квитанція, чек тощо);
- відсутність порушень правил техніки безпеки (потрібні свідки, які підтвердять даний факт);
- медичного висновку (важливо відразу викликати швидку допомогу чи самостійно звернутися до лікарні).
В іншому ж випадку, за відсутності даних умов, довести чиюсь вину у вашій травмі буде важко.

«Просто районка»


Схожі матеріали:

👁 5226
Категорія: Суспільство та життя
Теги: відшкодування матеріальної та морал, берег, вода, море. відпочинок. здоров'я, річка



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Як зрозуміти, що шкіра зневоднена і їй п...

/_pu/70/33663710.jpg

Квітень: важливий місяць для садівника

/_pu/70/91637929.jpg

Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Киста почки – что это за патология и ког...

/_pu/70/93957636.jpg

Переваги безкаркасних скляних перил

/_pu/70/16571060.jpg

Чи бувають у чоловіків множинні оргазми ...

/_pu/70/36689841.jpg

Як зрозуміти, що розсаді не вистачає фос...

/_pu/70/83834511.jpg

Основні секрети схуднення для жінок: Шля...

/_pu/70/95469255.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Психологічні тригери алкогольної залежно...

/_pu/70/72241910.jpg