Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   Жуйка - допомога або шкода?


Жуйка - допомога або шкода?

Реклама не втомлюється переконувати в тому, що жувальна гумка нам украй потрібна. Але окрім користі, жуйка може завдати і серйозної шкоди

Жуйку, завдяки рекламі чуми ХХ століття - карієсу, у нас жують дорослі і діти. Правда, з різною метою - зуби після їди почистити, щоб з рота не пахло, тому що смачна, тому, що це круто і стильно або взагалі - просто так, щоб було чим рот зайняти.

При цьому, не замислюючись про те, що жуйка - це, передусім, засіб гігієни рота. На зразок зубної щітки або нитки. Тільки із зубною щіткою у роті у нас ходити по вулицях якось не прийнято, чи то справа з жуйкою!

Потім, правда, щелепа стає як у американського спортсмена-інтелектуала, голова болить, і із зубами, усупереч рекламі, навпаки - проблеми починаються.

Так чого від жувальної гумки більше - користі або шкоди?

Жувати корисно.

Отже, жуйка, як засіб догляду, за зубами дійсно корисна. Але, як свідчить народна мудрість - що занадто, то не розсудливо. І жуйкою, власне, як і будь-яким засобом гігієни, треба ще і уміти користуватися.

Уся премудрість користування жувальною гумкою може бути ув'язнена двома словами - не захоплюватися. Жуйка корисна тільки перші п'ять-десять хвилин після їди - вона сприяє очищенню порожнини рота від залишків їжі і стимулює вироблення шлункового соку, тим самим, покращуючи травлення.

...якщо не довго

А ось постійне жування жуйки - це вже звичка шкідлива. На зразок паління, тільки не настільки явна, тому у наших любителів здорового способу життя на законодавчому рівні до неї доки руки не доходять.

Чим небезпечна жувальна гумка

- Тривале жування може розхитати пломби в зубах не гірше за того стоматолога, який їх встановлював. Втім, якщо пломба встановлена якісно, їй жуйка не особливо страшна, але окрім неї в зубі може тривати карієс або зуб почав руйнуватися - в цьому випадку навіть найякісніша пломба вилетить.

- Жування сприяє виділенню слини і шлункового соку. Якщо жувати жуйку натщесерце або просто тупо цілий день, то за відсутності їжі, яку цей самий сік повинен переварювати, він починає переварювати слизову оболонку шлунку. Іншими словами - здрастуй гастрит.

До речі, людям з виразковою хворобою і гастритом з жуйкою треба бути украй обережним - оскільки це практично вибір між виразкою зараз і карієсом в туманному майбутньому. З урахуванням того, що роль жуйки в захисті від карієсу не дуже доведена.

- Палити і жувати жуйку шкідливо удвічі. Жуйка вбирає в себе канцерогенні речовини, які із слиною, яка завдяки ній же посилено виробляється, чудово потрапляють в шлунок. Плюс спазмированные нікотином посудини - і рак підкрався непомітно.

- Постійне жування, окрім того, що не так круто виглядає, як це в рекламі показують, може привести до того, що особа придбає квадратну форму, за рахунок перерозвинених жувальних м'язів. Якщо для хлопця це не особлива трагедія, то щелепа кіношного американського морпеха у дівчини виглядає не так, щоб дуже. Втім, тут на любителя.

- Взагалі жувальна гумка - корисний продукт. Вона сприяє вичищенню залишків їжі із зубних проміжків. Вона не лише освіжають дихання, але і очищають порожнину рота, тим самим, захищаючи від карієсу. Але жуйка не повинна знаходитися в порожнині рота більше 15 хвилин.

Оскільки в жуйці, під впливом слини, через 15 хвилин починається розпад - починають розкладатися її компоненти і виділятися отруйні речовини. Крім того, виникає перенавантаження тканин пародонту, що відгукнеться надалі болями в зубах і зв'язковому апараті.

І людина надалі не може пережовувати тверду їжу. Так само виникає ассиметрия особи і, так званий, "американський тип особи" - квадратна щелепа. Оскільки людина, пережовуючи жуйку, перенапружує жувальні м'язи і часто напружує м'язи більше з одного боку. Плюс виникає перенавантаження височно-нижнечелюстного суглоба, що теж відгукнеться потім контрактурами, болями у вухах і так далі.

Проблеми від надмірного використання жуйки
- Гастрити, гастродуоденіти
- В комбінації з палінням - збільшують ризик раку шлунку
- Стирання емалі
- Парадонтиты
- Перенапруження жувальних м'язів
- Ассиметрия особи
- Проблеми з височно-нижнечелюстным суглобом.


Схожі матеріали:

Категорія: Здоров'я
Переглядів: 3848 | Теги: жуйка, користь, шкода

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Вбийте це в землю, і кроти більше ніколи...

/_pu/62/54603918.jpg

Зробіть так, щоб зелені перці вмить дозр...

/_pu/63/74504912.jpg

Що посадити поряд з трояндами, щоб відля...

/_pu/62/50342908.jpg

Чи потрібно міняти землю в теплиці перед...

/_pu/63/82865405.jpg

Чому сохнуть кущі полуниці та що з цим р...

/_pu/63/17942739.jpg

Три способи вирощування міцної капустяно...

/_pu/63/98978219.jpg

Як виростити великі та хрумкі качани кап...

/_pu/62/83235559.jpg

Що таке оргазм і навіщо він потрібен: чи...

/_pu/64/87407405.jpg

Садівництво навесні: 5 найкращих рослин ...

/_pu/63/08466392.jpg

Чому кучеряться верхівки томатів на гряд...

/_pu/63/12527666.jpg

Які 5 помилок не можна допускати при вир...

/_pu/63/38972637.jpg

Що підсипати в лунку під час посадки огі...

/_pu/62/19001281.jpg