Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


21.07.2021

21 липня - явлення ікони Пресвятої Богородиці Казанської, прикмети, традиції


За традиціями у цей день починаються жнива.


21 липня - 202-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 163 дні. У XX і XXI століттях цей день відповідає 8 липня Юліанського календаря.

Іменини 21 липня

  • Іменини у Прокопія, Олександра, Миколи, Дмитра і Федора.
21 липня православна церква відзначає явлення ікони Пресвятої Богородиці Казанської та вшановує пам'ять святого Прокопія Кесарійського (женця).
 
явлення ікони Пресвятої Богородиці Казанської,

Історія свята

Переказ свідчить, що в Казані влітку 1579 року після страшної пожежі, яка знищила частину міста, одній 9-річній дівчинці під час сну привиділася Богоматір. Вона вказала, де захований її образ. Дівчинка розповіла батькам про дивне видіння, але їй ніхто не повірив. Тричі приходила Пресвята Діва до малечі, перш ніж мати повірила словам дочки. Вона повела доньку до архієпископа Єремії та інших важливих посадових осіб, але ті не прислухалися. І тоді родина вирішила самостійно витягти ікону з землі. Спочатку за лопату взялася мати дівчинки та кілька чоловіків, що зважилися їй допомогти - але вони нічого не знайшли. Лише коли копати почала дівчинка, з-під попелу явився образ, обгорнутий в обпалене старе сукно. Втім образ Богоматері був чистим та ясним, немов би полум'я не сміло його торкнутися.

Тільки тоді в знайдення реліквії повірили міський голова і священнослужителі. Архієпископ зібрав хресну ходу, яка доправила ікону спочатку до церкви Миколи Тульського, а потім, після вдячного молебню - до Благовіщенського собору. Тоді ж святиня здійснила перші чудеса - поруч з нею прозріли сліпці Йосип та Микита. Ця подія відбулася 21 липня (за новим стилем), тому саме в цей день і святкується поминання образу.

Молитви перед образом Казанської ікони Божої Матері можуть допомогти у багатьох життєвих справах. Найчастіше їй моляться при зневірі, сумі і лисі, коли вже немає сил боротися.

Ще одне свято, яке відзначають сьогодні православні віряни, стосуються Неанія (Прокопій при Хрещенні), який жив в роки правління імператора Діоклетіана (III-IV ст. н.е.). Коли почалися гоніння на християн, він переслідував православних. Але одного разу йому з’явився Ісус і наповнив його серце духовною радістю. Юнак перетворився з гонителя в послідовника. Коли його заарештували, Ісус знову прийшов до нього і хрестив з ім’ям Прокопій. Язичники піддали мученика витонченим тортурам. Не домігшись його зречення від Христа, вони відрубали йому голову.

Що можна та що заборонено робити у це свято

  • На День Казанської ікони Божої Матері не заборонено працювати, втім віряни можуть влаштувати гуляння на честь свята, які нерідко тривають два-три дні.
  • Не слід сваритися, а також вдаватися до поганого настрою, сумувати або жаліти про минуле.
З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:
  • Яка погода на Прокопія - такою вона буде 2 серпня, на Ільїн день;
  • На небі молодий місяць - яка сьогодні погода, таким буде серпень.


Схожі матеріали:
👁 597
Категорія: Актуально
Теги: свято, ікони Пресвятої Богородиці Казанськ, цепрковне свято




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ