Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Перші страви Випічка Другі страви
Напої Салати Десерт
Постні страви Консервування Пасхальні рецепти
Для мультиварки Закуски, бутерброди Соуси, приправи
Господарю на замітку


Як приготувати гуляш із яловичини з підливою: покроковий рецепт, поради з приготування

Гуляш вважається угорською стравою. Проте традиційний рецепт сильно видозмінився. За старих часів в Угорщині до цієї страви додавали картоплю, шпик, болгарський перець, свіжі томати


яловичий гуляш

Наша стаття розповість про те, як приготувати гуляш із яловичини з підливою. Цю страву не назвеш незвичайною, новою чи трендовою, але в цьому і полягає її своєрідна чарівність.

Колись яловичий гуляш був набагато більш поширеною стравою, завдяки чому скуштувати її можна було у дошкільних закладах та школах, студентських та заводських їдальнях, буфетах, ресторанах та кафе. У радянські часи ця страва готувалась за ГОСТами, тому смак гуляшу був майже однаковий скрізь. Перед сучасними шанувальниками кулінарії відкривається набагато більший простір для творчості.

Розглянемо кілька чудових рецептів гуляшу, кожен з яких має свої переваги.

Особливості страви

Гуляш вважається угорською стравою. Проте традиційний рецепт сильно видозмінився. За старих часів в Угорщині до цієї страви додавали картоплю, шпик, болгарський перець, свіжі томати. Та й у наші дні угорці знають трохи інший гуляш, не зовсім такий, який розповсюджений на пострадянському просторі. Його подають не як підливу зі шматочками м'яса, а у вигляді густого супу.

Напевно, хороші всі варіанти гуляшу з яловичини з підливою. Покрокові рецепти, представлені в нашій статті, допоможуть вам навчитися готувати цю страву.

Зверніть увагу на фото. Гуляш є гармонійним союзом ніжного протушкованого до м'якості м'яса з густим ароматним соусом.

Враховуючи досить високу на сьогодні собівартість страви, її цілком можна віднести до святкової кухні. Та й смак його цілком відповідає цьому.

Трудомісткість процесу середня, а ось часу потрібно багато. Тому сучасні господині вважають за краще пригощати гуляшем гостей на урочистому гулянні або подавати цю страву до недільного сімейного обіду. Але, зрозуміло, можна приготувати гуляш у будні. Це частування точно привнесе до них чимало приємних моментів.

Як вибрати найкращі продукти?

Перед тим, як приготувати гуляш з підливкою з яловичини, бажано відправитися на ринок або в спеціалізований магазин. Варто віддати перевагу домашньому м'ясу, з насиченим смаком та добре вираженою текстурою.

Для гуляшу вибирають будь-яку частину без кісток та жирних прошарків. Підійде вирізка з яловичої чи телячої туші. М'ясо повинно мати насичений відтінок та приємний свіжий запах.

Перед початком приготування видаліть гострим ножем усі фасції, жили, жир та хрящі.

Ще нам знадобляться овочі. Для різних рецептів їхній список відрізняється. У будь-якому випадку вони повинні бути свіжими та нев'ялими, а особливо хороші сезонні, тільки зірвані з грядок.

Класичний рецепт гуляшу

Угорці додають у правильний гуляш з підливою з яловичини селеру, паприку та інші приправи. Ви можете наслідувати їх приклад або підібрати свої улюблені спеції. Не варто вибирати для цієї страви надто активні компоненти. Наприклад, хмелі-сунелі чи суміш пряних трав краще залишити для інших страв. У гуляші має домінувати смак м'яса.

Якщо ви ще ніколи не готували цю страву, використовуйте наступний рецепт. Він простий, але результат дає чудовий.

Знадобляться такі продукти:
  • 500 г яловичого м'яса;
  • 1 морква;
  • 1 цибулина середнього розміру;
  • 1 ст. л. томатної пасти;
  • 1 ст. л. борошна;
  • 1 ст. л. сметани;
  • масло рослинне;
  • сіль, лавровий листок, перець-горошок до смаку.
Перед тим як приготувати гуляш з яловичини з підливою, пасируйте борошно на сухій сковороді і перевантажте в мисочку. М'ясо наріжте брусочками розміром з палець, моркву натріть на середній тертці, цибулю покришіть кубиками.

Обсмажте яловичину у розігрітій сковороді з олією. Не треба намагатися довести м'ясо до готовності, потрібно лише дочекатися золотистого кольору. Перекладіть в сотейник, на жирці, що залишився, протушкуйте овочі.

З'єднайте підсмажені компоненти, всипте борошно та спеції, додайте пасту та сметану. Якщо підлива здається вам занадто густою, додайте трохи бульйону чи води.

Поставте гасити на невеликий вогонь. Час приготування – не менше години. Яловичина має стати м'якою. Не забувайте іноді помішувати гуляш.

Приготування у сковороді

Цей спосіб допомагає впоратися із завданням ще швидше. Зразкові пропорції продуктів, зазначені у першому рецепті, ви знаєте. Але для приготування гуляшу з яловичини з підливою на сковороді не потрібне ні мука, ні сметана. А томатну пасту можна замінити свіжими помідорами або зробленим із них соком.

Добре розігрійте глибоку сковороду, завантажте одразу і м'ясо, і овочі. Спочатку готуйте гуляш на сильному вогні, помішуючи лопаткою. Доведіть томатну пасту до напіврідкої консистенції за допомогою води і додайте в сковороду, коли м'ясо, цибуля та морква покриються золотистою скоринкою.

Відразу зменште газ і тушкуйте страву ще 40 хвилин під кришкою. При подачі такий гуляш можна прикрасити гілочками петрушки або базиліка.

Варіант для мультиварки

Варіант для мультиварки

Щасливі власники сучасної техніки легко можуть приготувати ароматний та м'який гуляш із яловичини з підливою. Починати потрібно із смаження овочів та м'яса.

Завантажте в змащену вершковим маслом чашу нарізану яловичину, додайте|добавляйте| дрібно|мілко| нашатковану моркву і цибулю. Встановіть режим «Гаріння» та готуйте з відкритою кришкою 10 хвилин. У мисці розведіть водою 1 ч. л. томатної пасти, додайте|добавляйте| 1 ст. л. сметани та 1,5 ч. л. борошна. Влийте суміш у чашу, перемішайте. Якщо вам подобається аромат лаврового листа, додайте цей компонент. Посоліть блюдо. Увімкніть режим гасіння, закрийте кришку і встановіть таймер на 1 годину. Потім додайте спеції та згасіть гуляш ще 5 хвилин.

Готуємо у скороварці

Якщо ви вирішили зробити гуляш із яловичини з підливою у скороварці, не забувайте про безпеку! У жодному разі не відкривайте кришку відразу, це небезпечно. Після вимкнення необхідно почекати, поки скороварка перестане пихкати і шуміти; потім потрібно відкрити клапан та випустити залишки пари.

Для цієї страви чудово підійдемо навіть «вікове» м'ясо. Скороварка зробить його м'яким та ніжним.

Щоб м'ясо було запашним, перед обсмажуванням його потрібно посипати перцем і сіллю і залишити на чверть години. Смажте півкіло нарізаної яловичини на сковороді, перевантажте в чашу. На тій же сковорідці обсмажте цибулю та моркву. Для цього рецепту знадобиться багато овочів – стільки ж, скільки м'яса. Півсклянки фаршу з помідорів, свіжих або у власному соку, розведіть такою ж кількістю води, додайте чайну ложку паприки. Влийте в овочеву суміш, тушкуйте 10-15 хвилин.

З'єднайте компоненти в скороварці, влийте неповну склянку яловичого бульйону. Дайте закипіти з відкритою кришкою, потім загерметизуйте і поставте гасити на середньому вогні на 40 хвилин.

Поки гуляш готується, підготуйте соус. Змішайте півсклянки сметани зі столовою ложкою борошна, ретельно розітріть. Влийте півсклянки холодної води, доведіть до однорідності.

Через 40 хвилин від початку приготування вимкніть вогонь, дайте скороварці трохи охолонути, скиньте тиск, акуратно відкрийте кришку. Додайте|добавляйте| в чашу сметанний соус, перемішайте, поваріть з відкритою кришкою 5 хвилин|мінути|, помішуючи. Гуляш почне густіти. За потреби додайте спецій до смаку.

Ароматна страва з духовки

Цей варіант обов'язково оцінять любителі незвичайних уподобань. Бажаєте внести різноманітність у звичний рецепт? Замініть звичний соус пивним і приготуйте гуляш із яловичини з підливою в духовці!

Початок рецепта не відрізняється від інших варіантів: необхідно зарум'янити в сковороді яловичину, моркву та цибулю.

А далі готуватимемо по-іншому. Укладіть у ємність для запікання з високим бортиком підсмажені компоненти, залийте темним пивом. Знадобиться 500 мл пінного напою. Додати лавровий лист, трохи підсолити, розкидати по поверхні горошини перцю.

Відправте противень у розігріту духовку. Періодично необхідно перевіряти, як відбувається процес, підливаючи воду. За 10 хвилин до кінця готування розбавте півсклянки сметани невеликою кількістю води, всипте невелику жменю борошна (що більше, тим густіше буде соус). Перемішайте і залийте противень із гуляшем, рівномірно розподіляючи сметанний шар по всій поверхні. Поверніть блюдо в духовку і трохи підрум'яньте.

Яловичий гуляш «як у дитячому садку

Цей смак напевно знайомий усім. У чому ж секрет цієї страви? Готують його просто.

Наріжте кубиками 500 г м'яса і підсмажте в казанці на сильному вогні. Додайте нарізану кубиками цибулю (250 г), перемішайте. Томатної пасти потрібно всього 1 ст. л., її необхідно додати до м'яса та перемішати. На цьому етапі завантажують і спеції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Запечені курячі ніжки

Майбутній гуляш необхідно залити водою, щоб усі компоненти повністю покрилися. Козанок накриваємо кришкою, ставимо на невеликий вогонь і гасимо годину.

Можна готувати такий гуляш із яловичини з підливою і без борошна, від цього страва не постраждає - буде такою ж ароматною і ніжною. Та й соус виходить досить густим. Але в дитячих садках у гуляш борошно додають. Знадобиться 1 ст. л. з гіркою. Її необхідно підсмажити на сухій сковорідці, доки вона не почне видавати своєрідний аромат, дуже апетитний та виразний. Потім борошно розводять невеликою кількістю води і додають у гуляш за 5 хвилин до кінця приготування.

Із чим подати гуляш?

Напевно, ви продумали меню ще до того, як приготувати гуляш з яловичини з підливою. Більшість господарок вибирає до цієї страви таке доповнення, як картопляне пюре. Цей варіант справді гарний.

Але він не єдиний. Із гуляшем із яловичини відмінно поєднується відварений рис, спагетті, свіжі овочі.


Схожі матеріали:

👁 1028
Категорія: Другі страви
Теги: гуляш із яловичини, гуляш



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Переваги безкаркасних скляних перил

/_pu/70/16571060.jpg

Психологічні тригери алкогольної залежно...

/_pu/70/72241910.jpg

Выбор ванной: советы и рекомендации для ...

/_pu/70/78046939.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Ремонт под Ключ: Творческий Подход к Пре...

/_pu/70/28178354.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg

Що посадити поряд із капустою, щоб захис...

/_pu/70/15949106.jpg

Киста почки – что это за патология и ког...

/_pu/70/93957636.jpg

Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg